Nemoc-jejíž-jméno-vyslovíme-padesátkrát-denně nás stmeluje!

O té-jejíž-jméno-vyslovujeme-zas-a-zas bylo napsáno jistě mnoho moudrého čtiva. Já vám neřeknu, kolik nás do měsíce zhebne na onu diagnózu, ale můžu vám něžně do ouška zašeptat své postřehy, na mě netypicky pozitivní příklady, jak nás “ta paní” obohacuje.

Společný prožitek utrpení

U nás doma JI údajně prodělali všichni. Jejich přesvědčení o prožité nemoci je až dojemné; tak třeba mužovy příznaky se omezují na rýmičku a únavu, protože “on nikdy není nemocný” a rozhodně “normální nachlazení” by mu nedalo natolik zabrat. Moje maminka zase prožila ONU paní s pocity na zvracení a také, světe div se, s únavou: celý týden to trvalo! Královnou hypochondrů jsem ovšem jen já, tudíž vzhledem k projevům u mé máti a muže je jasné, že já JI chytla nejméně třikrát. A dítě naštěstí neumí hovořit a nechápe, o čem to celé je, protože jen ono nebohé bylo s příznaky asi tak nejblíže – vleklý kašel, teplota, špatné dýchání…

 

Poslední veřejný nepřítel našeho zdraví

ONA fakt stmeluje. Kuřáci se nebojí, že je zkosí rakovina. Obézní si pranic nedělají z infarktů a cukrovek. Nyní mají společného nepřítele, JI. Můj muž je strašně huba nevymáchaná, tudíž se dovolil své matky zeptat: “Počkej, ty máš ve svém věku strach, že umřeš na NI? Vážně se v 75 letech děsíš smrti?!” Tchyně jen vydechla, že “rozhodně nechce umřít na udušení”. Svým způsobem mi jí bylo upřímně líto, protože poslouchat od relativně mladého člověka zlehčující kecy o smrti není asi úplně příjemné. Jenže pak si tchyně odešla na balkon zakouřit…

 

Dojemný soucit tchyně

Tchyně: “Nebojím se o sebe, ale vy si neuvědomujete, že obézní lidé mají nejtěžší průběh”. Jsem natvrdlá, protože mi skrytou narážku vysvětlil až muž: “Tím myslela samozřejmě  tebe!” Rozrušeně jsem začala cucat výmluvy, že teda v těhotenství má “nadváhu” asi každá žena. Ale pravda je taková, že je to asi šumák, protože ty kila jsou fakt znát. Nedávno jsem s tou rouškou a břichem měla opravdu problém vyšplhat se do pouhého třetího patra. Tudíž, tlouštíci, těhotné a další podobní, střezte se! 

 

Jen ONA vládne 

Plus je velmi příhodné, že mi hodně lidí posílá podobné články o-té-jejíž-jméno-na vás-vybafne-všude. Je kouzelné, že mi stejnou věc pošle anarchistka, přičinlivá žena na rodičovské i babička! Krása. Najednou není důležité, zda jste militantní levičák, pravicový pseudo slušňáček či jen koblihový požírač Babiše. Já tak nemusím vymýšlet tři různé odpovědi, prostě jen kopíruji: “Omlouvám se, ale já teď čtu zásadně jen a jen Harryho Pottera”. 

 

Milí a nemilí, opatrujte se. Važme si svých “problémků” a zdárně přečkejme ty složitější.

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
3 let před

Vítejte Edno, po čase a dobrým blogem. A zdravím m.j. i tchýni…

Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
3 let před

Ahoj Edno, říkala jsem si, že jsi nějak nezvykle potichu a ty přitom sípajích do schodů s břichem a rouškou zdoláváš další kapitolu svého života, tu spojenou s TOU, padesátkrát denně vyslovenou paní koronáčovou, která se už zabydlela snad všude a tak JÍ tu prostě máme a sžíváme se s NÍ. Tak ať to přežijeme ve zdraví.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial