Věci, věci, věcičky aneb když vytvoříš Popelčinu schránku

Máme doma několik míst, kam dávám různé citově zabarvené předměty jako jsou drobné dárky, mušle od moře, kameny z několika zemí a všelijaké drobnůstky z charitativních akcí. Někdy je toho opravdu příliš, zvlášť když přibývají stále další, třeba knoflíky od maminky (mohly by se hodit), přáníčka či lichá miniaturní ponožka naší vnučky.

A tak přijde vhod krabička na cenné předměty velikosti popelčiny schránky, kam přijdou poklady jako je  třeba notýsek v brokátu, který je příliš malinký, ale darovala mi ho dcerka k vánocům… k tomu svatováclavská mince z postříbřené mědi, taky darovaná, duhová kulička od kluka z Klokánku, vlastnoručně vyrobená keramická miska či brýle s jednou nožkou (můžou se ještě hodit).

Do toho časopisy o přírodě (nevyhodím, vezmu třeba do školky), knihy jako je Louka – vábení do tajuplného světa, Herbář či Řeka Ohře v bájích a pověstech. Ty tu prostě musím mít. A těch mušlí od moře, ty všechny opláchnu a zas rozprostřu na poličku jak to nejcennější krajkoví… a taky dětmi vyráběné vánoční ozdoby, ty půjdou do krabice na skříni (budou se hodit). Čokoládové mince rozbalím a lahodná chuť se rozlije v ústech… to jsou ty bonusy za úklid, vždycky najdeš něco užitečného. Třeba zapadlý přívěšek s neobvyklým motivem či mince na autobus.

A jak tu vše rovnám, tam ke každé z těch drobnůstek se váže nějaká vzpomínka, a to je moc hezké, ty láskyplné vzkazy od dětí (milostné dopisy mám schované jinde) a obrázky s motivy, které mám ráda. Do toho mi z rádia zpívá Enya a najednou je mi božsky.

Co víc si přát?

 

 

 

0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Klára Trnková
10 měsíců před

Já to mám ještě mnohem těžší, protože jsem výtvarnice. Kromě vzpomínek a milých drobností, mám kde co, protože se všechno může hodit k tvorbě. Takže nevyhodím nic. Když už na naléhání rodiny, udělám debordelizaci, okamžitě potřebuji něco, co jsem právě vyhodila.

Tomáš Vodvářka
Admin
10 měsíců před

Já mám schované dopisy mých dětí Ježíškovi. Asi nejlepší bylo přání asi 5leté Adélky, která si přála hůlku Harryho Pottera s tím, že si vše potřebné nakouzlí sama a Ježíška nehodlá obtěžovat…..

Adéla Vodvářková
Admin
10 měsíců před

Já mám takhle celou truhlu, kterou na mou žádost vysoustružil můj muž, a natřel ji narůžovo. Možná má tak větší cenu než všechno, co je uvnitř. Jednou za čas to projdu a zredukuji. Ale nejsou to vždycky jen příjemné vzpomínky, většina těch předmětů rozvíří takovou hořkosladkou melancholii.

Vladimír T. Gottwald
10 měsíců před

Taky mám leckde zapleveleno tretami, vyvolávajícími nostalgické myšlénky… A taky to vnímám, že to tak býti má.
🤠

Vladimír T. Gottwald
10 měsíců před

I toť. ;o)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial