O Lilith, která hojně sázela a teď sklízí

Poznala jsem už hodně lidí, ale tahle žena byla vskutku originál. V hipís šatech, drobounká a útlá, se zářivým zvonivým smíchem. A jindy na dně, kdy se válela v depresi, což také nikterak neskrývala. Osobně jsem jí zažila v jednom ze vzletů, nasmály jsme se nádherně, jako dvě dávné známé, když jsme se potkaly v jedné kavárně v Ústí nad Labem.

Poznala jsem jí ve dveřích na onu místnost hned, jak vstoupila, často totiž publikovala na sociální síti, šířila svoje názory bez příkras. Byla hodně radikální, kritická k nešvarům v této zemi. Velmi citlivá duše. A jak už to tak bývá, tak tihle vysoce citliví lidé tu nevydrží dlouho. I Renata odešla náhle, nejdřív tedy bojovala s vážnou nemocí, do toho útěky k alkoholu, konflikty a pády. Stačila toho ale udělat opravdu dost, byla znovu pokřtěná, přivedla na svět syna. A o dítě i přišla. Tady neznám příliš podrobnosti, jen vím, že pomáhala v nadaci Kolibříček i jinde. Že měla srdce na dlani. A na těle montérky, v nichž sázela a okopávala rostliny.

Pracovala snad v zahradnictví nebo nějakém zelinářství, když si googlím viditelné stopy, které tu nechala, tak jí tu vidím jako usměvavou prodavačku zeleniny nebo šťastnou matku. Vím také, že působila léta v cestovním ruchu. Měla velmi pestrý a bohatý život. Poznala jsem jí jen krátce, na sociální síti mě zaujala její upřímnost a odvaha. Šla do všeho nadoraz. A když vidím její fotografii, jak se usmívá, a nejspíš už VÍ… přijala Ježíše Krista a pro mě je příkladem nádherné ženy, která mi něco důležitého připomíná. I mou vnitřní podstatu. Žena zvaná Lilith, ta první, nespoutaná… děkuju Renato, Boženo, Magdaléno…

Psáno 26.4.2020 na počest Renaty Sazečkové z Ústí nad Labem, která již před časem odešla na druhý břeh. Krásná a smířená.

0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Dáša Stárková
11 měsíců před

Přímočarý, barevný, surový a přitom skutečný příběh. Děkuji moc 🙂

Tomáš Vodvářka
Admin
11 měsíců před

Vítám paní Fišrovou ve společnosti Blogosféra. A děkuji za její úvodní blogerský počin.

Radomira Kielbergerova
11 měsíců před

Zrovna píšu Magdě…jak mám radost, že si mne čistá duše, milá ženská paní Vlasta Fišrová, co je jí tak vzácně, tady našla.
A nadto…píšete nádherně. Přímočaře čtivě…krásně. Moc hezké. Děkuji. Preji smírení a …krásné jaro i u vas v drsnějším kraji západu:) hezký den, Vlasto:)

Radka Kielbergerová
11 měsíců před

děkuju…já mám strašně málo času.Tak jen pozdravím a a ano… přjít na to , jak se to tu všechno dělá. A pak třeba budu ráda vkládat kreslení. jste moc fajn žena. srdíčko:)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial