Zoufalství francouzského prezidenta Emmanuela Macrona

Všude jedná, všude se cpe, a výsledek? Nula, nula nic. Je lepší se o něco snažit. Ale když to nemáte podložené, tak to vede jen k trapasu.

Po přepadení Ukrajiny Ruskem si francouzský prezident několikrát a několikahodinově telefonoval s ruským diktátorem Putinem. Blíže např. zde. Jediný výsledek byl, že Putin začal hrozit Ukrajině jadernými zbraněmi, doku mu ty, i zde mnohými nenáviděné USA, nevysvětlily, že to by asi přehnal. Macron zase zatáhl ocas a odešel s nepořízenou.

V těchto dnech jednal v Pekingu s místním vůdcem (pravděpodobně doživotním, jak je v diktaturách zvykem) Si Ťin-pchingem. Snažil se ho přesvědčit aby nebyl spojencem Ruska, ale připojil se k západním zemím. Jak dopadl snad ani není potřeba připomínat.

Nemohu si nevzpomenout na předvolební setkání našeho prezidentského kandidáta Andreje Babiše s Emmanuelem Macronem. Moc milé, už jen pusinky chyběly. Stejně to Andreji Babišovi nepomohlo.

A dnes? Emmanuel Macron čelí doma masovým protestům proti důchodové reformě a Andrej Babiš se účastní protestů proti stejné reformě u nás doma.

Nevím kdo z nich je větší pokrytec nebo komik.

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před

Vynikajici clanek, proboha nenechte slabe „clanky“ EU jednat i za NAS, musim to tak napsat, jsem stale take ceska a moc mi na republice zaleží!!!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial