Vláda by měla především pomáhat vlastním občanům

Opakuje stále dokola SPD a její vůdce Tomio Okamura, když přijde řeč na jakékoliv náklady na obranu, na pomoc Ukrajině, nebo ukrajinským uprchlíkům a podobně.

Podívejme se na čísla. Náklady na pomoc ukrajinským uprchlíkům se odhadují na asi 25 miliard korun. Zdroj. K tomu dle stejného zdroje armáda darovala Ukrajině techniku za asi 3,8 miliardy korun, ale většina této sumy bude kompenzována z evropských peněz. Ty peníze pak investujeme do techniky nové a lepší. Na tom tedy velmi vyděláme. Jinými slovy Ukrajina spotřebuje zastaralou techniku, které se zdarma zbavíme a místo ní budeme mít techniku novou. Spokojenost by měla být u nás (nechápu, co na tom Tomio Okamura nechápe), ale je i na Ukrajině. Protože jim pomáháme zdarma (financují to evropské peníze) a oni dostávají vojenskou techniku, kterou znají a umí ovládat.

Ale zpět k těm 25 miliardám pomoci uprchlíkům, ať už formou dávek, dotací na bydlení apod. Vláda zastropovala ceny energií pro domácnosti na výši 6 Kč na kWh. Celé toto energetické divadýlko bude podle ministra financí stát asi 130 miliard, podle ekonoma Lukáše Kovandy (jehož názor považuji za velmi hodnotný) asi 200 miliard.

Dle dopisu od PRE má stará cena elektřiny byla celkově 5,80 Kč s DPH za kWh.

Podle stejného dopisu a nařízení vlády budou zastropovány na 6.05 Kč s DPH za kWh. Při pomyšlení na ukrajinské obyvatelstvo třesoucí se zimou, topící si na ohýnku před barákem a svítící si v mrazu svíčkami (to vše díky ruskému ostřelování kritické infrastruktury) je mi za toto zvýšení ceny mé elektřiny úplně stydno.

Pokud by nedošlo k onomu zastropování cen elektřiny, platil bych nově za kWh 11.97 Kč s DPH, jak mi v dopise též napsalo PRE.

Tedy asi dvojnásobek. Trochu bych ve spotřebě šetřil a něco uspořil, ale ani ten skoro dvojnásobek za kWh by mě nezabil.

Jinak to ale vidí Tomio Okamura, na kterého jakékoliv peníze pro Ukrajinu a Ukrajince působí jako rudý hadr na býka. Mělo by se přeci v prvé řadě pomáhat českým občanům. K těm vládním 200 miliardám na zastropování cen energií by nejraději přidal i oněch 25 miliard (tedy asi osminu) určenou na pomoc Ukrajině. Takže kdyby se to použilo na elektřinu, tak bych platil ještě méně než doposud. To bych se už hanbou propadl.

Já ty nadbytečné peníze stejně zase pošlu na pomoc ukrajinské armádě prostřednictvím jejich velvyslanectví. A přimlouvám se, abyste to udělali také, každý dle svých možností. Na to konto na zbraně pro ukrajinskou armádu už Češi dobrovolně poslali více jak 3 miliardy korun, Tomiovi navzdory!

Můj příspěvek budu považovat též za vánoční pozdrav pro Tomia Okamuru, všechny ty SPD, Trikolory, Bašty, Klause, Paroubky, Vrábely a další občany tohoto státu, za které se pouze stydím.

Číslo účtu je: 304 452 700/0300

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial