Mobilizace nebo spíše genocida původních národů?

Zdá se, že ruská mobilizace proti Ukrajině má jeden skrytý cíl, a tou je likvidace původních národů žijících na ruském území. Pro Jakuty nejsou vrtulníky do nemocnic, letadla do válek však ano.

Ukazuje se, že Rusové v rámci mobilizace povolávají do armády častěji příslušníky neruských národů než Rusy. To potvrdil i jeden z krymských Tatarů, který z Krymu uprchl před ruskou okupací. Z obavy o bezpečí svých blízkých si nepřál si být jmenován, ale jeho jméno je autorovi textu známé. Ten uvedl: „Ano, mám několik příbuzných, kteří opustili Krym. Mezi nimi dva synovce, kteří jsou stejně jako já krymští Tataři. Mobilizační výzvy jsou ruskými okupačními úřady na Krymu ve větší míře a s prokazatelně zlým úmyslem zasílány našim lidem (krymští Tataři na Krymu tvoří asi 15 % celkového počtu obyvatel). To jsou potvrzená fakta. Moji synovci odjeli do Kazachstánu před třemi dny. Manžel sestry mé ženy odjel před čtyřmi dny do Gruzie. Považuji to za pokus Ruska zničit naše lidi, kteří nechtějí snášet ruskou fašistickou okupaci. V některých malých městech a vesnicích, kde žije mnoho krymských Tatarů, byly obsílky rozdány převážně zástupcům našeho národa.“

Stejného mínění je i Albana z Jakutska, která už osm let žije v České republice a v Praze vystudovala Karlovu univerzitu. Její výpověď původně pronesená v Praze na Pochodu Rusů za Ukrajinu a zveřejněna na webu Evropský rozhled je důkazem nelidskosti putinovského zločinného a mafiánského Ruska. „Jakutů je necelých 500 tisíc. Do války však odvedli asi 16% příslušníků našeho národa. Když někdo z Jakutů onemocní, tak se měsíc nedočká vrtulníku, který by ho odvezl do nemocnice. Ale když Jakuty potřebují, přiletí ihned letadlo, aby je odvezlo do války.“ Podle ní dokonce odvodní komise porušují Putinovy sliby, že mobilizovaní budou jenom záložníci s vojenskými zkušenostmi. „Z naší vesnice odvedli také osm chlapců, kteří ji dosud nikdy neopustili a nemají žádné vojenské zkušenosti,“ zdůraznila Albana.

Přímí svědkové tedy potvrzují, že povolanci do armády v rámci mobilizace se rekrutují především z neruských národností a to může znamenat cílený pokus o zničení neruských etnik. Prostě jejich nezkušení a nevycvičení chlapi zařvou ve válce a bude jich daleko méně. Zdá se, že Kreml tak nějak uvažuje.

Nechceme válku, Putin do Haagu! V Praze demonstrovali Rusové proti mobilizaci – Evropský rozhled (evropsky-rozhled.eu)

Subscribe
Upozornit na
guest

5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Nejenže to tak odtud z dálky vypadalo, ale zjevně je to fakt. Ach jo…

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Nikoho to už nemůže překvapit, Honzo. Díky za informace.

Hana
Hana
1 rok před

Děkuji. Informace z přímých zdrojů jsou velmi cenné.

Jara Rank
Jara Rank
1 rok před

Diky za informace, ktere jinde nenajdu, dostavam denne online Expats.cz a Euronews.com, ale nic podobneho tam dosud nebylo.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial