Kultivované ženství Hany Maciuchové

Žena s noblesou i temperamentem, vzdělaná a cituplná, jedinečná umělkyně. Nezapomenu na komponovaný pořad Poezie šansonu, kdy z divadelního pódia rozdávala svou životní zkušenost prostřednictvím hlubokých textů dvou ženských autorek. Podařilo se mi jí tenkrát z pod pódia vyfotit a napsat článek do novin a poté i do blogu. Poslat dál tu krásnou energii, kterou tato žena uměla předávat.

Na blog si zde dovolím dát link, byl to jeden z mých nejčtenějších článků, a když jsem jej dnes vyhledala, tak mě překvapilo, jak se mě osobně dotýká ještě víc… ale o tom až jindy, teď vzpomínáme na jednu z našich nejlepších hereček, jejíž odkaz zůstane v dobrých filmech, TV seriálech či záznamech divadelních představení.

Děkuji, paní Hanko, zanechala jste tu skvělou stopu.

https://vlastafisrova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=596314

 

 

 

Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
10 měsíců před

Taky mi bude chybět! A dál budu litovat, že jsem se s paní Hanou nikdy neměl možnost setkat!

Jan Šik
10 měsíců před

Oba články skvělé. Děkuji za pohlazení a přeji krásný den

Pavel Jeřábek
10 měsíců před

Moje první vzpomínka na tuto herečku, kterou si vybavuju, sahá do dětství. Byl jsem tehdy fascinován seriálem Dobrodružství kriminalistiky (už jenom ta úvodní hudba!), a pokud se nepletu (mám to fakt v mlze), v jednom dílu hrála. Pak tam bylo něco u soudu a nějakého obhájce tam hrál Viktor Preiss (taktéž vynikající herec). No a pamatuju si, jak tam (snad poprvé) přišla na scénu: rychlým krokem předstoupila před nějakého aktéra někde u ní na zámku (hrála tam snad nějakou noblesní majitelku, hraběnku apod.). Tenhle okamžik si pamatuju dodnes, což o lecčems vypovídá. Říkal jsem si asi něco jako „to je… Číst vice »

Hana
Hana
10 měsíců před

Hezké. Moc.

Soňa Bulbeck
10 měsíců před

Ďakujem, Vlasto, pozerala som včera dokument na ČT1 a tiež som rozmýšľala, že niečo napíšem…predbehli ste ma…a stráááááááááááááášne som zatúžila ísť do divadla….

Brigita Tóthová
10 měsíců před

Vlasto, děkuji Vám za krásnou vzpomínku na tuto výjimečnou ženu. A otisk zůstává

Tomáš Vodvářka
Admin
10 měsíců před

K tomu se nedá moc co dodat, Vlasto…..

Tomáš Vodvářka
Admin
10 měsíců před

No, děkuji za poklonu, ale označil bych se spíše za příležitostného potulného ochotníka. Občas se dívám na nějaké inscenace a snažím se zjisti, jak to dělají mistři řemesla, že bez zbytečných gest vyjádří hodně.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial