Chucpe na chucpe. ANO a jen ANO.

Když ty vládní pohlaváry posloucháte, tak si říkáte – mají nás za nesvéprávné? Jsou si vědomi, že už je nic neohrozí, tak si dovolí všechno? Nebo jsou prostě drzí a teď už i přitvrzují?

Poměrně v tichosti zatím zanikla zpráva, že ministerstvo dopravy zadávalo bez výběrového řízení reklamu firmě Mafra patřící do svěřenských fondů Andreje Babiše. Ta zakázka měla hodnotu zhruba 112 milionů korun. Vzpomeňte si na rodeo kolem bytu Stanislava Grosse za pár mega. Dnes je to už suma, která asi s ohledem na miliardové dotace nikoho nerozhází.

Když na to byl premiér Babiš v Poslanecké sněmovně interpelován poslancem Blahou byla odpověď následovná: „Vy stě primátor, nebo starosta? Vy stě starosta Uherského Hradiště, ne? Zapomněl jste mi poděkovat za tu věznici, kterou jsem si od vás vzal. O které jste mluvili dvacet let a nic jste neudělali. Měl jste mi poděkovat. Vy jste starosta a když jste končili v roce 2013, tak jste měli 601 milionů a 2019 už 744 milionu ročně. Díky mě, pane kolego. Protože jsem byl výborný ministr financí a vybral jsem ty daně. A kontrolní hlášení. A proč to děláte, proč se mě ptáte na nesmysly?“

To zní jako – měl bys políbit prsten a být zticha! Premiér pak debatu zakončil tím, že ODS nechala v minulých letech České dráhy rozkrást a mluvil o dalších údajných pochybeních občanských demokratů.

Byla ta odpověď arogantní? Přezíravá? Nabubřelá? Ono to už vyznívá, že pan premiér říká, že ODS přeci kradla víc, takže tyhle drobné by se přeci měly přehlížet.

Když jeho poslanci předložili návrh, aby supermarkety prodávali povinně 85% českých potravin, tak k tomu se pro reportérku televize Prima CNN vyjádřil: „Prosím vás, nedělejte ze mě pitomce. Mám střet zájmů, jak ráda říkáte. Nebudu se k tomu vyjadřovat. Dal jsem na to svůj názor. Na klubu jsem řekl, že tenhle návrh poškozuje mě a mou bývalou firmu.

Pan premiér nám neřekl, že se domnívá, že zákon je pro Česko dobrý kvůli tomuto, nebo špatný kvůli tomuto. Ale že on kvůli možnému podezření z podjatosti k tomu nebude nijak hlasovat.

Pan premiér nám řekl něco jiného On nám řekl, že je proti, protože to poškozuje jeho a jeho bývalou firmu. A to je přeci prvotní! Střet zájmů pan premiér ale rozhodně nemá.

A na závěr středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Záchranářka ze Zdib Veronika Brožová popsala vlastní zkušenost s nedostatkem ochranných prostředků v době vrcholu koronavirové krize. Víme všichni, jak chaoticky to probíhala, až si nakonec musel národ šít sám. Vyjádření záchranářky otisklo jedno středočeské periodikum.

A co paní hejtmanka? Na záchranářku podala trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy. Na tu záchranářku, která byla v první linii a bez ochrany. To je jako jít do jaderného reaktoru v pláštěnce. Je jasné, že se asi nic nestane. Ale účelu bylo dosaženo. Kolegové a kolegyně paní Brožové se bojí mluvit a sémě strachu bylo zaseto. A o tom to je!

Pikantní je to oznámení za šíření poplašné zprávy. Ta samá paní hejtmanka totiž uveřejnila svého času tu děsnou zprávu, jak nám Němci zadrželi na hranici náklaďák s ochrannými pomůckami. Nakonec se ukázalo, že nějaký náklaďák sice na hranici zadržen byl, ale ta hranice byla německo-holandská, a byla to práce holandských úřadů.

Omluvila se paní hejtmanka nějak hlasitě a veřejně? Podal na ní někdo trestní oznámení?

Na druhé stránce bychom se možná měli začít školit a v životě takto bez skrupulí vůči svým sousedům také postupovat. Vždyť už dnes tyto praktiky vyhovují 35% voličů.

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Stanislav Látal
Stanislav Látal
3 let před

Vidím mírnou podobnost s projevem pana Milouše Jakeše (ta odpověď panu Blahovi). Pan Jakeš taky nevěděl co říct, tak blábolil. Drobný rozdíl je, že Řepkový mužíček vyhrožoval …

Tomáš Vodvářka
Admin
4 let před

Zdá se, že se v ANO koncentruje to nejarogantnější a nejhloupější, co se v oněch „vrchních“ sférách pohybuje. Pan Babiš se už zcela nepokrytě chová jako majitel země, kterou si de facto koupil a ta málo přemýšlející část obyvatel mu tleská. Vždycky si vzpomenu na knihu E. de la Boetié s názvem Rozprava o dobrovolném otroctví. Byla napsána v roce 1549 (nespletl jsem se). A tam se praví, že lidé dávají dobrovolně své hlasy tyranům, v očekávání, že oni vše za ně vyřeší. A historie ukazuje, že tomu tak je, všichni tihle Babišové, Jermanové atd. byli zvoleni v řádných volbách,… Číst vice »

Matějovský
Matějovský
4 let před

Víte, já si myslím, že je to daleko jednodušší. Ti lidé to hnutí volí z jisté pomsty vůči části populace, která je úspěšnější, převážně chytřejší a s jistou sebeukájející radostí vnímají ten bezmocnej vztek, co ta chytřejší část pocituje nad skutky vládnoucího hnutí. Budou toho Babiše volit dál a dál i kdyby na něj vyplavala ta nejhorší špína. Jen z pomsty a škodolibosti. Současná opozice ho nemá šanci tradičními způsoby politického boje bohužel porazit. ANO má třicet a více procent třicet!! a vím, tedy spíše se obávám, že tradiční parlamentní demokratické strany nedokážou tenhle blok zapšklých pomstychtivých voličů nějak výrazně… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial