Je v hnutí ANO lhaní normální?

Dnes jsem si po dlouhé době v televizi pustil „politiku“. Konkrétně pořad „Za pět minut dvanáct“ na stanici Nova. Hosty byli Berenika Peštová, poslankyně za hnutí ANO, a Petr Hladík, místopředseda KDU-ČSL.

Vzhledem k tomu, že Petr Hladík je ministrem životního prostředí a paní poslankyně byla na stejném úřadě náměstkyní dlouhých sedm let, byla první část věnována právě této tematice.
Pak se přešlo k Marianu Jurečkovi a večírku, který je už nějakou dobu politickým tématem číslo jedna. Trochu jsem podřimoval, protože v této otázce mám jasno. Pan Jurečka neměl zatloukat, ale měl hned přiznat, že dal přednost zábavě před něčím, co v té chvíli bylo pro většinu národa důležitější. Já osobně bych asi v takovém případě trsat nedokázal

Jak už jsem psal, dřímal jsem, dokud jsem nezaslechl, jak paní poslankyně kárá Petra Hladíka: „Vy jste křesťani, máte Desatero.“ Hned nato ještě posměšně dodala: „Vy si to pak koupíte někde na www.odpustky.cz.“ Jako křesťan jsem zpozorněl, protože něco podobného jsem už v životě slyšel mnohokrát.
Paní Peštová ale pokračovala: „Já si myslím, že kdo opakovaně lže a je neustále přistihován při lžích, tak je to špatně. Nebudí to dobré světlo na vaší stranu.“ Ministr životního prostředí jí opakoval, že se pan Jurečka omluvil a pak připomenul její slavný výrok ve sněmovně, kde při obhajobě svého šéfa prohlásila, že „v STB byli i dobří lidé“.
Reagovala: „Já, jak jsem se nadechovala, tak samozřejmě to vyznělo tadydle v tom.  Proto jsem se omluvila … Já jsem se omluvila za svůj přeřek. To je ale něco úplně jinýho…“
Pak se znovu se vrátila ke kárání: „Je to váš problém, vy si ho musíte vyřešit. Vy jste křesťani a vy byste lhát neměli. Tečka. … Nemáte krást, nemáte lhát, nemáte požádat!“ Petr Hladík jí oponuje: „To nemá dělat nikdo.“ Berenika Peštová však trvá na svém: „Ale vy to nejvíc preferujete. To je nejhorší!“

Poslechl jsem si tuto pasáž ještě dvakrát. Možná jsem konečně pochopil, jak je možné, že tolik lidí volí ANO, přestože lží jeho předsedy je už tolik, že se jim věnuje dokonce samostatná internetová stránka Andrej Babiš je lhář.
Pokud lže Andrej Babiš nebo členové jeho strany, není to nic špatného, protože hnutí ANO, na rozdíl od KDU-ČSL, není „křesťanské“. Jako takové se proto nemusí trápit tím, zda to, co říká jeho předseda, je pravda nebo lež.
Připomnělo mi to poučku, kterou jsem na volně uslyšel z úst velitele roty, když jsem si dovolil ho jako nový výkonný praporčík spojařské roty na nástupu opravit. Jeho poučka zněla následovně: § 1: Uvedomtě si, že velitel má vždycky pravdu. § 2: A aj keď nemá pravdu, platí § 1.

Je v hnutí ANO lhaní normální? Má jeho šéf pravdu i když lže? Tyto otázky mne napadly, když jsem poslouchal slova paní poslankyně Bereniky Peštové na adresu KDU-ČSL. Tak mi vyznělo to, co říkala „mezi řádky“.
Nebo se snad mýlím?

Pro pamětníky 15 let starý článek: Sto čertů v pytli

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
5 měsíců před

Rozebírat výroky poslanců ANO, kde vše zní jednohlasem pana předsedy, je celkem marná práce. Mne by zajímalo, co si povídá Berenika, když si je jistá, že ji nikdo neslyší. Pan Babiš of label nazývá své poslance kterény a idioty (vím to od jednoho, který byl 4 roky v parlamentu za ANO. Vulgární jedinec, který má dikci ožralého zedníka. Tomu je slouženo. Takže hodnotit kohokoliv z této strany je marné.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial