Další významná návštěva v Kremlu. Jihosúdánský vrah, který neudrží moč

Vladimiru Putinovi nestačí kontakty s zločineckými zeměmi, jakými jsou Írán nebo KLDR. Nejbližším spojencem je pekingská diktatura. Dnes přivítal prezidenta Jižního Súdánu.

V Jihosúdánské republice dosahuje negramotnost čísla 75 %. Jedná se o jednu z nejchudších zemí světa, kde vláda není schopná zajistit bezpečí vlastních obyvatel. Ti denně zažívají násilí ze strany různých skupin při bojích o půdu a dobytek. V zemi je pouze 50 kilometrů zpevněných silnic. Díky občanské válce jsou veškeré vyšší školy uzavřeny. Jedná se o prakticky čistě agrární zemi, jež je závislá na dešťových srážkách. Země je nadále v problematických vztazích se Súdánem a operují v ní různé protivládní jednotky a zločinecké skupiny.

Fakt je ten, že kremelský vládce si prostě umí dělat spojence. Jihosúdánský prezident Kiir Mayardit dnes navštívil Moskvu. Minutu trvala pantomima, než si zvládl nasadit sluchátko (stojí za zhlédnutí) pro simultánní překlad, Vladimir Vladimirovič se opravdu musel snažit. Fakt je ten, že tohoto prezidenta by asi nikdo neznal, kdyby se nestala věc, která ho učinila opravdu světoznámým. 13. prosince 2022 se objevil při slavnostním otevírání dálnice. Při naprosto příšerné produkci jihosúdánské hymny se pomočil v přímém přenosu. Jistě, může být nemocný, jednalo se o nehodu, cokoli. Jenže bohužel následně v zemi zmizeli novináři, kteří celé faux pas natočili, událost byla vysílána živě. Dnes už se bezpečně ví, že jsou mrtví. Ruský prezident se řadí do stále vybranější společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
8 měsíců před

Je to skvělý kámoš Putina. Putin postaví své základny v Jižním Súdánu. Jižní Súdan mu tam pošle soubor písní a tanců. Říká se tomu oboustranně výhodná spolupráce.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial