Zatímco Babiš opět slibuje nový stadion, Fiala dál potápí vládu

Těšme se na zářivou budoucnost s ANO, specialisté na mikromanagement nám splní všechny naše sny, na rozdíl od rozhodčího Fialy.

Martině Sáblíkové zbyly oči pro pláč, mamutí můstek v Harrachově chátrá dál a extraligové Brno nadále nemá nový stadion. To vše v minulosti sliboval zakladatel hnutí ANO. Jeho aktivistické zprávy z Budapešti, kde se koná mistrovství světa v atletice, právě dosahují vrcholu. zjevně nadšený expremiér se asi nechal unést, zcela zapomněl na své minulé, nesplněné sliby a žvaní o dalším stadionu, tentokráte atletickém. Neopomněl se pochválit, kolik peněz se za jeho vlády nalilo do sportu, pochopitelně připomněl Nagano a s tím přišel návrh na stavbu národního atletického stadionu, asi abychom zažili další úžasná představení českých sportovců, tentokráte na domácím poli. Pochopitelně pod ochrannými křídly ANO.

Slušné pokrytectví. Ve stavu, kdy dodnes nikdo nezapomněl na sliby naší rychlobruslařce. Abychom ovšem slovenskému magnátovi jen nevyčítali, něco přeci jen postavil. Polní nemocnici za sto milionů, která byla narvaná k prasknutí. Astronomická cena, pochopitelně jako vždy se nad vším zavřela voda. Fakt je ten, že peníze se do našeho sportu nalily. A fakt je také ten, že v řadě případů se jedná o černou díru a stát naprosto není schopen ukontrolovat, kam ty peníze jdou. FAČR je zářným příkladem. Ale v Maďarsku je vše skvělé, alespoň dle Andreje Babiše, mohlo by takřka z fleku pořádat olympiádu. Tak se těšme. Na stadion, na „spravedlivou“ valorizaci, na snahu pomoci úplně každému, i když státní kasa zeje prázdnotou. Andy to zařídí. A zřejmě dostane znovu možnost.

On totiž Petr Fiala dělá vše proto, aby vláda ztratila poslední zbytky důvěry obyvatelstva. Fraška kolem Pavla Blažka narůstá do cirkusových rozměrů. Od začátku kontroverzní ministr spravedlnosti dostal žlutou kartu. Super, tvrďák na postu premiéra zahrozil. Ona totiž logicky po žluté už hrozí červená, obzvláště potvrdí-li se tvrzení Nejedlého, že už se sešli předtím. Ale tady Petr Fiala jedná zcela excelentně. Blažek tvrdí, že to není pravda, tak se věří svatému Blažkovi. A to se nám ještě k tomu vytáhl vysoce demokratický Milion chvilek, který na své demonstraci nenechal Blažka promluvit. No, to dá rozum, nepočítalo se s ním.

Blažek ovšem musí být skutečně machr, ministři pětikoaliční vlády kolem kauzy chodí jako kolem horké kaše. To server Neovlivní.cz se s tím nepáře. Označil Blažka za spojku na Zemanův Hrad a osobu, která připravila půdu pro nástup Fialovy vlády. A také hovoří o tom, že schůzek Blažek Nejedlý bylo mnoho. Moc těžká pozice pro Petra Fialu. Je opravdu paradoxní, že si vláda zjevně nechce nikoho naštvat a důsledkem je neschopnost provést skutečně žádoucí škrty v rozpočtu, aby se nám státní kasa trochu ozdravila. Tím ovšem zároveň neplní jedno z hlavních očekávání vlastních voličů a tím je, že udělají maximum pro stabilizaci státních peněz. Ale to, že drtivou část obyvatelstva kauza Blažek vytáčí, Pětikoalici nechává poměrně chladnou. Zvláštní.

Panoptikum české politické scény nemá chybu. Babiš se ani nemusí moc snažit, vláda dělá hodně proto, aby mu pomohla k návratu na post premiéra. Tak slibuje, baví se na sociálních sítích, je dokonalým hodným strejdou. Okamura pochopil, že migranti z islámských zemí už tolik netáhnou a tak se stále více zaměřuje na uprchlíky z Ukrajiny. Tluče na ty nejhorší lidské pudy co to jde. A pořád se mu daří. Pětikoalice přešlapuje na místě a vytrvale ukazuje svojí slabost, již jen právě v neschopnosti se zbavit zcela zdiskreditovaného Blažka. On asi nakonec půjde, ale po těchto sebevražedných obstrukcích už bude pozdě. Mléko je rozlito. Taková KDU-ČSL je už v podstatě vyřízená. Překvapením je nárůst preferencí Pirátů. Je pochopitelné, že pro velké množství voličů, včetně autora blogu, jsou ANO a SPD zcela nevolitelné, tak hledají jakoukoli alespoň trochu rozumnou alternativu, otázka zní, zda by jí Piráti byli.

Subscribe
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Konrád
Jiří Konrád
9 měsíců před

Pravda. Ze mě se stal nevolič. Nevidím perspektivu a doufám, že se dožiju doby, kdy se konečně najdou lidi schopní „za to vzít“. Rád vzpomínám na roky těsně po revoluci. To byla nejlepší doba v mém životě. Tenkrát jsem nic neměl, ale ta svoboda byla opojná. Možnost dělat co chci, jet kam chci… Dnes mně absolutně nic nechybí. Jen ty iluze, které jsem už ztratil…

Jiří Konrád
Jiří Konrád
9 měsíců před

Iluze i sny jsou důležité v každém věku. Myslím, že podobní lidé jsou obecně šťastnější. Protože stále něčemu věří a dívají se dopředu. I když jejich perspektiva se postupně ztrácí v nekonečnu, jsou tady přeci děti a další generace… Doufám, že přes veškeré naštvaní jsem stále mírný optimista. Ale ta společensky blbá nálada trvá už sakra dlouho. 😊 Na druhou stranu, máme se dobře.

Jiljí Záruba
9 měsíců před

Zaujala mě vaše věta „…neschopnost provést skutečně žádoucí škrty v rozpočtu, aby se nám státní kasa trochu ozdravila“. Jaké konkrétní škrty máte na mysli? Pokud to sledujete, určitě jste zaznamenal, že se dosud proti jakémukoliv (!) navrhovanému škrtu okamžitě ozvala skupina, které se dotýkal. A že prý by to mělo dopady veskrze negativní, popřípadě rovnou zánik. Můžete vzít kohokoliv od důchodců přes hospodské až třeba po bankéře, všichni jako přes kopírák. Díváte se na Čtyřiadvacítku? Každý, koho se ptají, je odborník na ozdravení kasy. A škrtat? Samozřejmě. Ovšem těm druhým, tak jedině to dává smysl. Takže škrty, jenže jaké? Nemá… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
9 měsíců před
Reply to  Jiljí Záruba

Nová Tchatcherová nepřijde, pane Zárubo. byla by utlučena. Jsme národ fňukajících jedinců. Důchodci se mají nejlépe za posledních snad 100 let a přesto stále slyšíme, jak je to zlé, že se jim zkrouhne původně určený růst, který by – v případě realizace – položil státní finance. CCa jeden milión občanů jede letos do Chorvatska. Odhaduji, že ten druhý do všech ostatních zemí. To je chudoba? To je nouze? Ale dobře se poslouchá třeba Alenka, jak důratně tluče, že to Fiala dělá blbě. Ona by to dělala jinak stejně tak i Andrej. Mám smůlu jako národ, protože – česká Tchatcherová prostě… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial