Hrdinka Pražského povstání praví, Putin je druhý Hitler!

Marii Dubskou těžce zklamala mnichovská dohoda a po okupaci své vlasti se aktivně zapojila do protinacistického odboje, na konci války pak ošetřovala raněné v Pražském povstání. Ta ví, o čem mluví.

Tato paní pocházející z jižních Čech podle článku na webu zeny.iprima.cz oslavila loni v říjnu neskutečné 101. narozeniny. Svým životem dokázala skutečné vlastenectví, a to skutky, nejenom prázdnými slovy. „Všichni jsme byli hrozně nešťastní, protože tehdá jsme byli vychováváni jako vlastenci, kteří svou zem milují a jsou ochotni za ni taky položit život. To bylo samozřejmé,“ dala jasně najevo. Marie Dubská. Proto již v září osmatřicátého roku demonstrovala se studenty na Pražském Hradě proti odstoupení čs. pohraničí hitlerovskému Německu.

Věrna svému přesvědčení, za okupace své vlasti působila v odboji, kdy rozšiřovala protinacistické letáky. Ano, jak už říkával Karel Havlíček Borovský blahé paměti, „kéž by se nám to vlastenectví z huby do ručiček ráčiti vlezlo.“ Přesně tak, fangličkaření a prázdná slova nestačí.

Po vypuknutí Pražského povstání paní Dubská opět nezaváhala, aktivně se do něj zapojila, ošetřovala raněné, obráncům barikád nosila jídlo, a když nebylo vyhnutí, sama se zapojila do bojů o naše hlavní město.

Vážím si této moudré a statečné ženy, která se podle se podle vlastních slov v těchto těžkých dobách nikdy nebála. Ona na rozdíl od většiny svých spoluobčanů, kteří válku chtěli pouze přežít, dokázala, že svoji vlast opravdu miluje. Její následující slova proto beru velmi vážně. „To, že ve stovce zažiju tohle, jsem teda nečekala. Zažila jsem Rusko jako osvoboditele. Teď koukám a zírám a říkám si, že se nezbaví (prezidenta Vladimira) Putina. Vždyť je to druhý Hitler, tak to vnímám. A divím se, jak toto může dělat slovanský národ,“ řekla loni v rozhovoru pro Seznam Zprávy Marie Dubská. Odvážná paní a opravdová česká vlastenka potvrdila známou pravdu. Putin je novodobý Hitler a jeho stoupenci jsou současní kolaboranti s nacistickými okupanty, kteří jako odporní vlastizrádci škodí vlastní zemi. Nikdy nebudu brát vážně hloupé a prázdné tlachaly, ale názory lidi jako jsou tato tato stařičká dáma vnímám s respektem.

Paní Dubská v osmatřicátém roce také nahlásila četnictvu nenávistné protičeské letáky šířené německou propagandou na území Československa a zvláště v Sudetech. Byla snad udavačkou? Nikoliv, svoboda projevu je velmi důležitou hodnotou, ale také má své hranice, a ty tvoří nepřátelská činnost prostřednictvím lživé propagandy vůči vlastní zemi. A to platí pro každou dobu. 

Během Pražského povstání Marie Dubská bojovala s nacisty – Prima Ženy (iprima.cz)

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial