Fňuky fňuk. Jako vždy od Andrejka.

I když si to mnozí nemyslí, jsem přesvědčen, že včerejšek je o euforii podobně jako v roce 1989. Nemá cenu se vysmívat poraženým, protože poražení nejsou. Dopadlo to pro Česko dobře.

Před několika lety na Hradě Zeman, ve Strakovce Babiš. Policejní důstojníci, kteří se pokusili trochu proniknout do dotačního monopolu jednoho nejmenovaného zemědělského podniku, byli uklízeni do závětří. Česká televize, která jako jediná z velkých stanic to šila padni komu padni, byla torpédována ze všech stran a její rada, která by jí „usměrnila“, už byla správným směrem obměňována. Dozvídali jsme se, že se u nás vyrábí Novičok, že Rusko pro nás není hrozba, BISka, která na to upozorňovala, že jsou čučkaři, a že Čína je pro nás to správné místo, kde se učit jak stabilizovat společnost.

Tento zlý sen je tedy snad už za námi. Na Hradě i ve Strakovce. Říkal jsem si, že se nebudu vyjadřovat posměšně, ale Andrej Babiš doposud nepochopil. Nepochopil, že lidi nechtějí to jeho překrucování a lži. A dal to najevo, a opětovně, hned ve svém prvním projevu po prezidentské porážce. To bylo zase něco tak nehorázného, že jsem si prostě ten posměšek neodpustil a šel otevřít další láhev šampáňa.

Cituji: „Chtěl bych strašně moc poděkovat našim voličům. Dosáhli jsme famózní výsledek, famózní výsledek. A teďka se na to dívám dva miliony tři sta sedmdesát sedm tisíc je víc než výsledek Spolu a PirSTANu v posledních sněmovních volbách.“

Klasické překrucování. Pan Babiš už nedodal, že v těch sněmovních volbách se nevolilo mezi dvěma subjekty, ale mnohem více. Ty volby tudíž jsou neporovnatelné. Ovšem dle slov pana Babiše byl Petr Pavel vládní kandidát. A že tedy „vládní“ kandidát dostal téměř o milion hlasů více, než on, to již klasicky zamlčel.

Další citát: „Já jsem byl kandidát hnutí ANO.“ Tak nezávislý nebo hnutí ANO? Já už se v těch jeho vyjádřeních přestávám orientovat. Dříve tvrdil: „Jsem jediný nezávislý kandidát na prezidenta.

Pojďme dál: „Já vás prosím a prosím i pana příštího prezidenta, aby vyzval svoje podporovatele, aby neničili majetek mého nejbližšího týmu. Aby nenapadali jejich děti ve školách, aby lidi, kteří podporují hnutí ANO nepřicházeli o práci, aby přestalo to násilí. Já zásadně odmítám, že bychom dělali nějakou negativní kampaň.“ Napadání dětí ve školách, vyhazovy z práce …. tenhle blábol se snad už ani nedá komentovat.

Když jsme s přáteli sledovali televizi, tak se vedle mě při pohledu na Andreje Babiše na televizní obrazovce ozvalo: „Ještě chybí média,“ a přiťukli jsme si.

A v tom momentě Andrej Babiš z televizní obrazovky: „Ten soupeř byl strašně silný, nebylo to jenom pět stran, ale samozřejmě všechny média.“ To už jsme měli co dělat, abychom ten nápoj smíchy nevyprskli.

Nechtěl jsem se posmívat. Ale tento pán si to více než zaslouží: Fňuky fňuk :-).

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Kdysi jsem hrával tenis a pokaždé, když jsem prohrál (což bývalo častější), jsem šel pogratulovat vítězi. Protože byl lepší. Nikdy mne nenapadlo se vymlouvat na to, že mám třeba blbé boty na antuku, špatný výplet nebo že na mé straně je síť vyšší, než na té jeho. O to větší radost jsem míval z výhry. A. Babiš tohle v sobě nemá, on neumí prohrávat. Když byl soud s ČH, tak všude rozhlašoval, že jde o politický proces, který se však s vynesením rozsudku první instance ve vteřině změnil na proces navýsost spravedlivý. I jeho poslední projev byl opět stejný, ukňučený,… Číst vice »

Vlastík Fürst
1 rok před

Bylo by to fajn, kdybyste byl prorokem.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial