Nepomohl ani Mára, ani Jezulátko

Bude třeba udělat pořádek. Jsou to už třetí volby za sebou, kdy ANO/Babiš (neboť Babiš je ANO a ANO je Babiš), prohrálo. Vzdor všemu, co předcházelo presidentské volbě.

Historie si bude pamatovat, že 4. český president a druhý, zvolený přímou volbou, dostal doposud největší počet hlasů. Vítěz bere o necelý milión hlasů více, účast voličů je 70,25%, což je do značné míry pro pamětníky dejá vu. Podobná atmosféra panovala v naší zemi na počátku 90. let minulého století.

Budeme v následujících dnech svědky různých rozborů politologů, sociologů a dalších, kteří budou analyzovat výsledky. Nicméně – vedle toho, že vyhrál Petr Pavel je mnohem podstatnější to, že prohrál Andrej Babiš. Pan Babiš dokázal cosi, co se podaří málokomu. Svým postojem, svými projevy atd. vybudil řadu těch, kteří normálně k volbám nechodí. Extrémní až extrémistické postoje k válce na Ukrajině, neustálé opakování zájmena já a od samého počátku silně konfrontační postoj vůči svým oponentům nejspíše otrávil řadu těch, kterým jsou volby celkem volné.

I tisková konference po druhé volbě, kdy si pan Babiš tak trochu pletl volby parlamentní a presidentské, kde stejně jako neblahé paměti pan Paroubek neustále poukazoval na nějaká procenta či počet hlasů pro něj (mylně či možná nemylně přičítané hnutí ANO), svědčily pro jisté vykolejení pana Babiše. Vedle přiznání porážky a gratulace zazněly opět staré fráze o vládním kandidátovi, útoků zlých médií vůči němu a napomínání moderátorů diskusí, s nimiž se nechce bavit.

Nepomohla astrologie, nepomohl mediální mág Mára a dokonce ani Pražské jezulátko, tísnicí se v jeho kapse. Nepomohl ani Aleš Juchelka, bývalý moderátor Medúzy, ani další jedinci, vísící na rtech svého guru. Nepomohl ani Miloš Zeman, který s podobným stylem uspěl před 5 respektive 10 lety, který mu vyslovil podporu.

Pan Babiš by měl projít hlubokou sebereflexí. Opakovaně narazil na svůj strop, který už zjevně není schopen přeskočit. Je čím dál více zjevné, že většině voličů už jeho pokrm nechutná a že ho má plné zuby.

Ideálně by měl znovu zajít do kostela. Ne tam, kde „praktikuje mši kardinál Graubner“. Třeba tam, kde je to pravé Pražské jezulátko a tam v klidu meditovat nad sebou a svými činy.

A poté se potichu vytratit z české politické scény.

 

Subscribe
Upozornit na
guest

10 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Alejandro Azamedo
1 měsíc před

Babiš si hezky nadělal do hnízda svou kampaní jak agresivně ji rozjel. Navíc jeho politika „národního letadla“ a nejen to už naštvala víc lidí. Konečně má země naději, že se změní politická kultura a po dvaceti letech bude na Hradě někdo kdo tam patří. Já volil původně Hilšera a přijde mi celkem smutný 33 let od revoluce vybírat jednoho ze dvou komunistů v druhým kole, ale ten rozdíl osobností je absolutní. S Babišem a jeho sebereflexí si nedělejte iluze, ten bude teď zalezlej a chránit byznys, sem tam na sebe upozorňovat, aby nebyl zapomenut a v roce 2025 se vrátí… Číst vice »

Jana Melišová
1 měsíc před

Super Ste to napísali, a tá fotka hovorí za všetko…

Jiří Skalský
Jiří Skalský
1 měsíc před

Tak třeba členové ANO překvapí, pan Babiš odejde do propadlište dějin a jednou na něj budou vzpomínat jako na človĕka, který na sebe nalepil tu nejšpinavĕjší část politiky a svým odchodem vrátil do společnosti slušnost a důstojnost.

Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před

Boží mlýny melou pomalu ale jistě – je staré a trefné přísloví, ostatně i moudrost lidstva celého světa. .

Adéla Vodvářková
Admin
1 měsíc před

Nejlepší bylo, jak na té tiskovce zapomněl na Juchelkovo jméno. Pár vteřin tápal a když mu to pak řekli, tak on: „Těch Juchelků je tolik..“
To byl můj druhý oblíbený moment těchto voleb, první byl – Čaputová v Karlíně <3

Absolutně nádherné

Matějovský
Matějovský
1 měsíc před

Nemám moc rád komolení jmen, ale Juchelkovi s oblibou říkám Chujelka , tak moc jsem zkažený.

Matějovský
Matějovský
1 měsíc před
Reply to  Matějovský

Ale není to mé původní, původ to má od mých příbuzných z Ričmondu, tedy Rychvaldu.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Dobrý večer…já si dala Prahu a výstavu..abych měla jlavu jinde…tak jen vím, že paní Čaputová přijela. A na to se těším že někde snad najdu. A co se toho Juchelky týká…to je přesně lék pro ty oddané pošahance…když jim nevadí, že na 1. tiskovce řekne…Nerudová..Fischer a no já nevim kdo tam jestě v tej kandidatúrě byl…ostuda jak hrom a já to obzvláště prototypovi andrejovského politika, co si pod křídlem dobrého Andreje dělá tučnou kariéru..já mu toto rozčarování vskutku přeju.

Sona Bulbeck
1 měsíc před

Ano…moc ma to potesilo tiez…aspon na nu mozeme byt hrdi💪

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před
Reply to  Sona Bulbeck

Ja jsem nadsena a musim Vam zde vsem podekovat, vyhrali jste to i za nas!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial