V dnešním příběhu Andreje Babiše něco skřípe

Před chvílí jsem vyslechl slova Andreje Babiše o tom, že někdo vyhrožuje smrtí jeho manželce. Toto vyhrožování okamžitě odsoudili předseda vlády Petr Fiala, vítěz prvního kola voleb Petr Pavel a další politici, což je dobře.
Pokud policie zjistí, kdo obálku zaslal, je třeba viníka přísně potrestat. Tak, aby jeho trest odradil další zbabělce, kteří by něco podobného chtěli zopakovat třeba při příštích volbách.

V článku, který vyšel v iDNES.cz mi ale něco nesedí. Andrej Babiš prohlásil, že mu ochranka předala obálku s ostrým nábojem dnes ráno a on ihned informoval policii.
Policejní mluvčí Barbora Schneeweissová k tomu ale prohlásila: „V dnešních ranních hodinách jsme přijali oznámení od pana Babiše o výhrůžkách, které obdržel v písemné podobě spolu s nábojem tento čtvrtek a vztahují se k jeho rodině. Případem se intenzivně zabýváme.“

Všimli jste si? Podle policie obdržel Andrej Babiš výhrůžku ve čtvrtek, ale on ve svém prohlášení říká, že mu ochranka předala tuto obálku dnes ráno. Není to zvláštní?

Pokud bych byl na místě Andreje Babiše a mé ženě hrozilo takové nebezpečí, okamžitě bych ji „uklidil“ do bezpečí a požádal o policejní ochranu. On ale bere v pátek svou ženu Moniku s sebou do Liberce a do Děčína, jako by se nic nedělo. Dnes tvrdí, že je rodina to nejcennější, co má. Proč tedy riskoval život své ženy?
Je také možné, že mu ochranka toto nebezpečí zatajila a on o něm nevěděl. Pokud bych byl na jeho místě, okamžitě bych se s takovou ochrankou rozloučil.

Jak už jsem psal výše, jakmile policie najde viníka, je třeba žádat exemplární trest. Andrej Babiš ale celou věc zveřejnil způsobem, který nevyvolává důvěru. Nedávno přiznal lhaní v kauze Čapí hnízdo a tak se nemůže divit, že někoho napadne: Neříká zase něco, co sice není pravda, ale co je pro něho výhodné?

Možná vás překvapím, ale přál bych si, aby bylo pravdou, že nám Andrej Babiš zase lže. Proč? Protože pak by byla Monika Babišová v bezpečí, což jí přejeme všichni, bez ohledu na to, zda volíme Andreje Babiše, nebo Petra Pavla.

Škoda, že Andrej Babiš nedokázal sladit své dopředu napsané a naučené prohlášení s vyjádřením policejní mluvčí tak jasně, aby zabránil zbytečným spekulacím. Věřím, že nejsem sám, kdo celé jeho rodině přeje, aby policie brzy odhalila pachatele, a do té doby, než se tak stane, jí poskytla bezpečnou ochranu.

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radomira Kielbergerova
11 dní před

Dobrý den. Skřípe tam toho tolik, že bych řekla…s tím infantilním nápadem třaskavosti zprávy se Babišův tým ukazuje jako tlupa unavených poloblbů, která vyčerpala potenciál. Možné je, že chybí motivace, protože i Babišův volič je čím dál víc na hranici svépravnosti, stačí číst obhajoby a stačí vidět, co voliči dávno nevadí. Protiřečnost v jedné větě, v jednom odstavci argumentace. Na začátku ??? No máme snad demokracii, ne?…a na konci věty žijeme tady totiž v totalitě. Nejen od Vás z prostoru paní Miroslava Pantlíková je takto chytrá jako pučtok, jsou jich zástupy. Čili ono tohle hloupé průhledné v lajně velmi prúměrné… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
11 dní před

Myslím, že autor dopisu s nábojem se nenajde, mělo by to stačit pro dojem, že Babiš je chudák, kterému je vyhrožováno a je v nebezpečí života.
Jinak paní Pantlíková je osoba, kterou není nutno se zabývat. Staví se do role moudré stařenky, nicméně je to baba prinzmetálová.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
11 dní před

Ono se ještě neví, co bylo doopravdy v té obálce. A byla-li vůbec.

Radka Kielbergerová
11 dní před

:)) no samozřejmě že ne…a pokud to bude vypadat na podvod, bude to hledání trvat sedm let, jako už známe…mě uplně odrovnalo u p MP, že no a? tak ji vzal ven? má se snad o ni bát? Máme přece demokracii:))) není malé dítě – no tak jde ven i když jí někdo usiluje o život.:))) To je prostě ono. Těm lidem nevadí nic. Těm stačí ízy zpráva, která zavání krimi. A následně převrátí hysterii v klid, aby obhájili všechnu blbost. Velice dobře tohle dnes popsal J.X Doležal. Je to jako u matlafousů, sama ochranka by bez účasti Babiše jen… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial