V dnešním příběhu Andreje Babiše něco skřípe

Před chvílí jsem vyslechl slova Andreje Babiše o tom, že někdo vyhrožuje smrtí jeho manželce. Toto vyhrožování okamžitě odsoudili předseda vlády Petr Fiala, vítěz prvního kola voleb Petr Pavel a další politici, což je dobře.
Pokud policie zjistí, kdo obálku zaslal, je třeba viníka přísně potrestat. Tak, aby jeho trest odradil další zbabělce, kteří by něco podobného chtěli zopakovat třeba při příštích volbách.

V článku, který vyšel v iDNES.cz mi ale něco nesedí. Andrej Babiš prohlásil, že mu ochranka předala obálku s ostrým nábojem dnes ráno a on ihned informoval policii.
Policejní mluvčí Barbora Schneeweissová k tomu ale prohlásila: „V dnešních ranních hodinách jsme přijali oznámení od pana Babiše o výhrůžkách, které obdržel v písemné podobě spolu s nábojem tento čtvrtek a vztahují se k jeho rodině. Případem se intenzivně zabýváme.“

Všimli jste si? Podle policie obdržel Andrej Babiš výhrůžku ve čtvrtek, ale on ve svém prohlášení říká, že mu ochranka předala tuto obálku dnes ráno. Není to zvláštní?

Pokud bych byl na místě Andreje Babiše a mé ženě hrozilo takové nebezpečí, okamžitě bych ji „uklidil“ do bezpečí a požádal o policejní ochranu. On ale bere v pátek svou ženu Moniku s sebou do Liberce a do Děčína, jako by se nic nedělo. Dnes tvrdí, že je rodina to nejcennější, co má. Proč tedy riskoval život své ženy?
Je také možné, že mu ochranka toto nebezpečí zatajila a on o něm nevěděl. Pokud bych byl na jeho místě, okamžitě bych se s takovou ochrankou rozloučil.

Jak už jsem psal výše, jakmile policie najde viníka, je třeba žádat exemplární trest. Andrej Babiš ale celou věc zveřejnil způsobem, který nevyvolává důvěru. Nedávno přiznal lhaní v kauze Čapí hnízdo a tak se nemůže divit, že někoho napadne: Neříká zase něco, co sice není pravda, ale co je pro něho výhodné?

Možná vás překvapím, ale přál bych si, aby bylo pravdou, že nám Andrej Babiš zase lže. Proč? Protože pak by byla Monika Babišová v bezpečí, což jí přejeme všichni, bez ohledu na to, zda volíme Andreje Babiše, nebo Petra Pavla.

Škoda, že Andrej Babiš nedokázal sladit své dopředu napsané a naučené prohlášení s vyjádřením policejní mluvčí tak jasně, aby zabránil zbytečným spekulacím. Věřím, že nejsem sám, kdo celé jeho rodině přeje, aby policie brzy odhalila pachatele, a do té doby, než se tak stane, jí poskytla bezpečnou ochranu.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Myslím, že autor dopisu s nábojem se nenajde, mělo by to stačit pro dojem, že Babiš je chudák, kterému je vyhrožováno a je v nebezpečí života.
Jinak paní Pantlíková je osoba, kterou není nutno se zabývat. Staví se do role moudré stařenky, nicméně je to baba prinzmetálová.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 rok před

Ono se ještě neví, co bylo doopravdy v té obálce. A byla-li vůbec.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial