Proč (ne)volit Andreje Babiše?

V případě napadení Polska nebo Pobaltí by naše vojáky na obranu neposlal. Pokud tohle slyší spojenci v NATO, tak snad aby začali kolektivně jednat o našem vyloučení.

NATO stojí a padá s tím, že působí jako odstrašující síla na základě kolektivní bezpečnosti. Členským státům to umožňuje mít nižší výdaje na obranu, než kdyby se bránily samostatně. Návrh pana Babiše na to, aby se NATO změnilo v útočný pakt je zcela mimo mísu. I v Moskvě argumentují pořád dokola tím, že NATO chce Rusko napadnout. Vzpomeňte na Bělehrad. Kdyby tam tenkrát NATO nezasáhlo, tak se na Balkáně mlátí ještě do dnes. A kdy mohlo zasáhnout? Když to jednotlivě odsouhlasily všechny členské státy. Za nás tak učinil Miloš Zeman.

A dokáže si někdo představit, že náš parlament (nebo španělský, belgický, chorvatský ….) schválí útok na Rusko???

NATO je právě jen o té obraně. Do Pobaltí si Rusko netroufá, právě proto, že je členem NATO. Ukrajina v ní není a vidíme, jak dopadla. Pokud Rusko chce zamezit rozšiřování NATO, tak je to jen o tom, že chce zabránit tomu, aby se další území dostalo mimo možnosti jeho expanze. O nic jiného mu nejde.

A Andrej Babiš teď tu společnou obranu (lépe řečeno odstrašení) totálně torpédoval, když řekl, že naše vojáky by na obranu napadených členů NATO neposlal. Kdyby toto udělali Američané za obou světových válek, kde bychom dnes byli? Nebo později kde by byla jižní Korea? Z tohoto uvažování musí být slušnému člověku špatně.

Zkusme si představit opak. Rusko napadne Slovensko a pak nás. Nebo by se mohlo stát, že se v Německu ujme moci zase nějaký Führer (to zastánci Ruska rádi slyší) a zaútočí na nás. A v duchu logiky Andreje Babiše by nám nikdo na pomoc nepřišel. A zasloužili bychom si to.

Tohle fakt v čele své země nechci. A na závěr pár lidových moudrostí proč volit Andreje Babiše:

Komentář ze Slovenska k Babišovi: Tento člověk je nejlepší export na jaký se tato země zmohla. Ukázka toho, čeho tu máme dost.

Babiš nemá billboardy ale Blilboardy.

V rámci předvolební kampaně manželka Andreje Babiše obdivně sdělila, jak její muž hovoří mnoha cizími jazyky a jmenovala například němčinu, angličtinu a francouzštinu. Bohužel k nim nepatří čeština.

Kdyby Petr Pavel chtěl něco udělat pro zemi, měl by se vzdát kandidatury a nechat místo pro mě. Já bych reprezentoval tři miliony lidí a Fiala tu druhou polovinu. Pak by mohlo nastat, že společnost přestane být rozdělená,“ radí Andrej Babiš jak sjednotit rozdělenou společnost. O vo vo vo tom to přeci je, že.

Andrej Babiš se podivil, že ho nevolí v Praze ani v Brně. Zapomněl při tom na své domovské Průhonice.

Je vynikající diplomat a do války nás nezatáhne. Ale v roce 2017 jako první politik v dějinách požadoval, aby se NATO změnilo z obranného na útočný spolek.

Agrofert nevlastní, ale ročně platí stamiliony na daních. Dobré perpetuum mobile.

S hnutím ANO dle vlastních slov nemá nic společného. Je pouze jeho předsedou. To přeci víme už dlouho, že u fotbalistů na pokoji v hotelu žádné prostitutky nebyly a ta částka taky nesedí.

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
10 dní před

jeden poznatek včera – jak občas upadl do slovenštiny – to se mu děje v okamžiku nejvyššího rozčilení.
Jinak – myslím, že karty jsou rozdány a posun voličů od jednoho k druhému budou již jen o jednotkách procent.
Že by jeho instalace na Hrad byla pro tuto zem katastrofa, netřeba mít pochyb. Čím bude větší účast, tím je jeho prohra pravděpodobnější.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial