Pink Floyd mají nové logo s duhou, konzervativci šílí

Legendární skupina Pink Floyd oslavila padesát let od vydání ikonického alba The Dark Side of The Moon a při té příležitosti vydali luxusní edici vinylu alba ve sběratelském boxu. Taky si (nejspíš dočasně) změnili logo na facebooku za celkem všeříkající trojúhelník a číslo 50 s nulou vyplněnou duhou. I pro relativně vlažného fanouška Pink Floyd se jedná o naprosto jednoznačnou symboliku.

Pink Floyd se vezou na LGBT+ vlně?!

Bohužel to nebylo tak jednoznačné pro některé z fanoušků Pink Floyd, kteří už jsou tak vyčerpáni bojem s levicovým progresivismem, že za duhou v nule vidí propagaci homosexualismu. V téhle fázi (nové logo se objevilo před dvěma dny) už je těžko říct, které z komentářů pod příspěvkem s novým logem jsou míněny vážně a které jsou ironické, nicméně rozhodně to vzbudilo zájem – dosud příspěvky na oficiální stránce Pink Floyd měly okolo tisíce komentářů, tenhle má už bezmála pět tisíc.

„Odstraňte tu duhu, děláte ze sebe idioty.“ – „Od této chvíle je nebudu poslouchat.“ – „Teď bude woke s duhama? Máme nějakou heterosexuální vlajku? Chci rovné zastoupení, pochopte mě, všichni bychom měli být tím, čím jsme. Mír“

„Miluju Pink Floyd, ale tohle není přijatelné. Špatná volba, sorry. Velmi smutné.“

„Odporné. Poslouchal jsem je kvůli hudbě. Ale teď už ne. Gay propagandu cpou do všeho.“

Lidé měli mezitím dost času se nad tím zamyslet, takže většina nových komentářů už plyne od fanoušků, kteří nezapomněli na původní obálku alba. Na tom je hranol rozkládající paprsek světla do jednotlivých barev. Zároveň ale tyhle omyly vzbudily vlnu ironických reakcí na adresu bojovníků proti wokeismu.

„Pamatujete si někdo ten původní přebal alba předtím, než Pink Floyd byli woke?“

„Po hrozivých zprávách, že Pink Floyd se rozhodli být woke, musím odhalit další zprávu, že sama příroda se rozhodla být woke. Tímto tedy naléhám na všechny své bohabojné spolukonzervativce, aby bojkotovali matku přírodu a přestali přijímat kyslík a vodu.“

„Sir Isaac Newton předpovídá, že se Pink Floyd stanou woke (okolo r. 1762)“

Nezbývá než popřát skupině Pink Floyd úspěch s jejich znovuvydaným albem, a jejich fanouškům klid v duši.

Subscribe
Upozornit na
guest

30 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lubomír Stejskal
12 dní před

Ujasněme si pojmy, přátelé. Roger Waters se nezbláznil. Bohužel. Kdyby totiž ano, mohli bychom jeho zavilý antisemitismus, antisionismus a nenávist vůči demokratickému Izraeli na jedné, a jednostranný propalestinský postoj hraničící s podporou terorismu na druhé straně, přičíst tomuto psychickému stavu a nebrat ho vážně. On však uvažuje jako psychicky zdravý člověk čili to co hlásá je o to nebezpečnější. Mám s R. Watersem obrovský problém právě proto, že je normální. Takový je můj úhel pohledu.—Radomiru K. bych rád upozornil, že prof. Václav Hořejší není žádný blb, ale ve svém oboru (imunologie …) respektovaný odborník. Ano, má jiné názory např. na ukrajinský konflikt,… Číst vice »

Radka Kielbergerová
12 dní před

Pan Hořejší mne těšil svými soudy za doby covidu. A to přiznám. Ale pana Hořejšího bych právě proto nechala v prostředí imunologie, nikoli jako podržtašku Babiše ve věcech války a míru- kdy byl Andrej Babiš první, kdo začal vykřikovat – jenom se staráte o Ukrajinu, protože zacítil, že právě na tom si co nejrychleji nachytá body a utuží vůči vládě i Ukrajině nenávist.. Pan Hořejší jedná v dohodnutém ANOprogramu a nedopadneme dobře, pokud Andrej Babiš i přispěním tohoto manipulačního žvástu z dílny Hořejšího vyhraje. Pokud pan Hořejší nedohlédá pro naší zemi a vztahem k Rusku konců – je to blb.… Číst vice »

Lubomír Stejskal
12 dní před

To si tak málo věříme? Ano, píšu věříme, protože ani já nechci Babiše na Hradě, v prvním kole jsem volil Pavla a v pátek ho budu volit znovu. Opravdu si myslíte, že ona petice může zásadně přispět k porážce Pavla? Ale i kdyby ano, jak dobré věci prospěje, když klesneme na úroveň žumpy a budeme Hořejšího nazývat blbem? Nijak! Jen cosi prozradíme sami o sobě.—Můžete mi prozradit, před kterými „sebestřednými pitomci“ poklonkuji? Když už se takto vyjadřujete, ocenil bych, kdyby to bylo konkrétní. Anebo je to jen takové střílení od boku – přesně takové, jakým nás dlouhodobě „obšťastňuje“ politik, jehož nemůžete vystát a který se… Číst vice »

Radka Kielbergerová
12 dní před

Je dobře, jak budete volit, tím bych to uzavřela.

Lubomír Stejskal
12 dní před

OK.

Lubomír Stejskal
13 dní před

Lehký úsměv na mé tváři vyvolává reakce některých fanoušků PF, jako by svět začal v 70. letech minulého století – myšleno ve velké nadsázce -, kdy se barvy duhy staly symbolem LG komunity. Těmto lidem lze doporučit (a nemusí jít pouze o šílející konzervativce, já jsem například v absolutním klidu), aby oprášili své znalosti a připomněli si, kdo všechno barvy duhy jako svůj symbol používá. A že dávno předtím, než se tento symbol začal používat v moderní době (anebo třeba v reformaci – Thomas Müntzer), a než jej začali používat např. Drúzové, se o duze jako o symbolu psalo v Bibli.… Číst vice »

Jana Melišová
13 dní před

Milujem starú muziku Floydov. Toto už nie sú oni.Dík za zhrnutie v článku.Pekný víkend.

Last edited 13 dní před by Jana Melišová
Pavel Jeřábek
13 dní před

Dobrý den Adélo,
to, že má někdo jiný názor než většina, ještě nemusí nutně znamenat, že se zbláznil. Viz třeba tohle čtení – nic bláznivého mi na něm nepřijde:
https://www.miraspravedlnost.cz/v%C3%BDzva

Radka Kielbergerová
12 dní před

nepřijde…Protože prostě nejste evidentně moc chytrý. To je strašně jednoduché:) Pokud byste byl víc chytrý, tak nebudete jako básnířka s korálky nad kotníky věřit navoněnému manipulačnímu běsu – je třeba dosáhnout míru tak, že okamžitě zastavíme dodávky zbraní pro Ukrajinu a vzdáme se veškerých protiruských sankcí.????. No tak hurá, neadrtální serioví ruští vězni-vrazi-vojáci odzbrojenou Ukrajinu dobyjí a zavraždí každého, kdo jim neuteče…asi o to ten babišookmuroidní blb Hořejší z ANO usiluje… Když mám být upřímná, někde bokem poprosím administraci, aby tato proruská doslova a do písmene lejna, které nám přinášíte s očima spravedlivé laně, odstranila. Strašný!

Radka Kielbergerová
12 dní před

no jo…asi ano. Zapomínám. Je to pravda. Jen k tomu drobnost, zatímco pan Turner se nad tím manipulačním textem, který všechno manipulační splňuje – i v tom je ta hrůznost!!! – tedy kdy se JT otřásal hrůzou, pan Jeřábek má dojem, že se ponoříme do filozofie jako Imanuel Kant a začneme věci spravedlivě soudit, až šťastně dojdeme ke genialitě textu:))

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
12 dní před

Pod výzvou jsou podepsáni věru giganti naší politiky, Hořejší, Kavan, Stropnický a podobné kousky. Cílem výzvy je zastavit dodávku zbraní Ukrajině, zrušení sankcí proti RF a pod. Ale nějak mi tam chybí, co by se pak stalo. Např. jestli by RF stáhla vojsko z Ukrajiny a poskytla záruky, že se již další invaze nedopustí. A kdo zaplatí reparace a obnoví zničené hospodářství a kdo potrestá válečné zločince. Pravda, bláznivé není. Jen je to názor lidí, kteří nejsou schopni své nápady domyslet do konce. Nehledě na to, že to nahrává kremelské věrchušce.

Pavel Jeřábek
12 dní před
Reply to  Pavel Dvořák

No oni nejsou jediní, ale to je vcelku jedno. Je to ukázka, jde o princip. Víte, já jsem taky před rokem podporoval obranu UA (ne že bych to teď už nedělal) a posílání zbraní. Byl bych ale hloupý, pokud bych se v situaci, kdy se okolnosti mění a jsme stavěni před nové a nové informace, nadále zuby nehty držel původního názoru, když je vidět, že nejenže to nikam nevede, ale UA prohrává, sankce se dotýkají leda tak Evropy, a nikoli Ruska, které může vesele dál obchodovat třeba v rámci Brics a plyn zkrátka posílat jinam, v RU je domácí odpor… Číst vice »

Pavel Jeřábek
12 dní před

Jistě, na tom něco je. Nicméně já bych nekladl příliš velký důraz na jednotlivé „bojůvky“ a strategické tahy, které nám beztak zprostředkovávají masmédia, jimž nelze věřit. Jsou to součásti války, do nichž ve skutečnosti nevidíme, včetně propagandy (viz Duch Kyjeva) atd. Mám na mysli spíš zásadnější záležitosti, které si zástupci obou zemí řeknou u kulatých stolů (třeba virtuálních). A věřím tomu, že Zelenský/UA nějaké možnosti má. Máte pravdu v tom, že spolehnout se na Rusy nedá, ale co je tedy alternativou?  Ono leckteré neporozumění pramení z toho, že mnoho lidí má jakési romantické, zjednodušující představy o tom, že války se… Číst vice »

Radka Kielbergerová
12 dní před

ale vím jistě, že možnost zavést dialog existuje, ovšem musely by na ni obě strany přistoupit. Za každý den, kdy se to neudělá, zemře x dalších lidí – a to je přece potřeba zastavit co nejdříve, ne? Tady prostě jiná možnost není – buď bojovat „až do posledního Ukrajince“, nebo začít mluvit, jakkoli je jedna strana v těžké nevýhodě. A obávám se, že tenhle krok je na Ukrajině. …Pane Jeřábku???, já se tu nechci hádat.tak jen drobnost, odpovězte si sám.Sám sobě…Rusko vyhlásilo vánoční příměří klidu zbraní…najaděte odpověď, ale vezměte si helmu a hadry, budete se brodit bombardovanými domy a narážet… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
12 dní před

Pane Jeřábku. pan Roger Waters je geniální muzikant a rád poslouchám staré Floydy, mám celou jejich diskografii a patří k tomu nejlepšímu, co v ní mám. Nicméně, genialita v hudně ještě nutně neznamená sociální genialitu či aspoň průměr.
Jeho naprosto neagtivní postoj vůči Židům – tomu se říká krystalický antisemitismus – brání ostatním kolegům z branže vystupovat na koncertech v Israeli, omlouvá chudáky palestinské Araby, kteří pouštějí rakety na Israel s úmyslem zabít co nejvíce náhodných lidí (tedy i Araby) atd.
Jeho postoj k „míru“ na Ukrajině je tovněž znám. Moc bych jeho názory neargumentoval.

Pavel Jeřábek
13 dní před

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli by nešlo něco udělat s tím individuálním schvalováním mých příspěvků – pan V. to tu loni nějak řešil, ale asi se to nedořešilo. Bylo by možno provést nějaký troubleshooting? Děkuji.
PS: Upozornění na odpovědi nechodí, ať už notifikační ikonku odkliknu nebo ne. Díky.

Pavel Jeřábek
12 dní před

Přečtěte si to celé. 😉

Radka Kielbergerová
12 dní před

ano, protože přece napsal – nemá zapotřebí, aby mu cosi zlého tady psala Radka:))) A pravda – Radka píše. Tedy motiv na další ublížené psaní o prostředí, které pana Jeřábka nenosí na rukou za propagaci okamuroidních žvástů. Kterými sem pak pan Jeřábek popravdě tahá čtenářstvo v počtu velikém, ovšem počítejme čtenářstvo jaké. Jsem krutá. A ano, budu se k příspěvkům a odkazům, které sem pan Jeřábek buď cíleně nebo jako dobrotivý jeliman – pašuje, budu se vyjadřovat. Férově to říkám.

Radka Kielbergerová
12 dní před

Já tohle chápu. a ano, stejné podmínky, jasné:)…jen říkám, že jako byl pan Jeřábek smutný včera a je smutný dnes, bude smutný asi i dál. Třeba mu zdejší muži i některé ženy na rtech uvisí, já jsem omámeními s hlavou zapomenutou v kabátu v šatně již prožila, přošla si a jsem již na omámení filozofickými obhajobami jaksi starší:) a s nepřijmenými vhledy a ještě nepříjemnějšími otázkami:) varování právě proběhlo:))))

Kristy
Kristy
13 dní před

🙂

Kristy
Kristy
13 dní před

🙂

Radomira Kielbergerova
13 dní před

Miluju provokace, kdy se ukazuje natvrdo odsud potud je dotyčný přijímán. A hlavně jak ti, co ho milují za esprit svobody, s nímz se ztotožňují, identifikují, náhle zkoprní, když tento vystoupí z onoho samozřejmého otroctví a prokáže své právo na svobodu;))) prakticky a hmatatelně:)) Díky za článek o tom, jak zamrzlost cloumá světem jedno jak starým:))

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial