Náš moudrý pan prezident by se prý choval jinak, kdyby….

Pokud by prý věděl, že ruský prezident Putin zaútočí na Ukrajinu, tak by se k Rusku choval jinak. Ale podle něj to prý nikdo nemohl vědět. Zajímavé.

Informaci přinesl denikn. Nevím co si pod tím náš odcházející prezident představuje. Když slepě věřil sdělení ruského ministra Lavrova, že na Krymu žádní zelení mužíci nejsou, tak by to bylo jinak? Tedy kdyby tušil, že v budoucnu Rusko zaútočí na celou Ukrajinu, tak by těm slovům ministra Lavrova nevěřil?

Když byl Novičokem otráven ve Velké Británii bývalý ruský agent Skripal a pan prezident by tušil, že v budoucnu Rusko zaútočí na Ukrajinu, tak by světu nesdělil, že se Novičok mohl také vyrábět u nás? Já myslel, že se vždy v politice řídil fakty a nikoliv pocity. A přinejmenším by to bylo slušné i vůči jeho voličům (ke kterým jsem nikdy nepatřil).

Kdyby tušil, že Rusko vpadne na Ukrajinu, tak by nekřepčil na ruské ambasádě, pak by málem nepozvracel korunovační klenoty a připravil by národ o zábavu zvanou „viróza“?

BIS opakovaně varovala před čilou aktivitou ruských špionů u nás. A prezident Zeman práci BIS zlehčoval, jejího ředitele opakovaně odmítal povýšit a celý tým označil za čučkaře. Máme tomu tedy rozumět tak, že kdyby pan prezident dopředu tušil, že dojde k napadení Ukrajiny, tak je pan Koudelka dnes generálem a aktivity ruských špionů u nás by byly utlumeny dříve než po výbuchu ve Vrběticích?

No, ono je to naopak. Ruský vládce Putin netušil, že se po invazi na Ukrajinu setká s tak velkým odporem. Ale hlavně si myslel, že se Západ nesjednotí. Nebo jen na chvilku. Ale určitě mu to dlouho nevydrží. Důvodů k tomu měl dost. Ruské dezinformace zasely své plody, rozvratná činnost přinášela ovoce a vábnička levných energií zabírala. Hlasy proti EU a NATO byly velmi silně slyšet. Demonstrace za stejným účelem byly vidět a komentáře žurnalistů, ale právě i mnohých politiků, dávaly těmto ruským úvahám za pravdu.

A Putin uvěřil nejednotnosti západu a udeřil. A proto říkám na rovinu, že všichni tito lidé mají na rukou také ukrajinskou krev. Od toho posledního trolla v internetových diskusích, přes zanícené komentátory(ky), po vrcholné politiky. Všichni mají svou vinu. Jenom každý úměrnou svému významu.

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jara Rankova
Jara Rankova
1 rok před

V podstate ta hradni troska uz nic neznamena. A jak to vidi cizinci zijici v CR:
https://www.expats.cz/czech-news/article/zeman-announces-retreat-from-politics

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial