David Rath – kriminální celebrita

David Rath byl propuštěn z vězení a hned je z něj zase mediální hvězda. Co jsme to za společnost?

Připomeňme si, že David Rath býval vlivným členem ČSSD, poslancem, ministrem zdravotnictví i středočeským hejtmanem. Ta poslední funkce mu zlomila vaz, když u něj policie našla krabici vína se sedmi melouny v hotovosti. Po několika letech soudů, odvolání, zdržování a údajných podjatostí byl David Rath nakonec pravomocně odsouzen k sedmi letům vězení. Po půlce trestu si požádal o prominutí zbytku, s čímž nakonec souhlasil soud a David Rath vyšel na svobodu.

Podmínkou podmínečného propuštění není jen vzorné chování ve věznici, nevyhýbání se trestu, ale i náprava a, pokud se nemýlím, i akceptování vlastního pochybení a sypání si popela na hlavu. Po propuštění z vězení ke své vině David Rath sdělil: Určitě jsem udělal spoustu chyb a pro mě to v podstatě končí tím, že beru, že rozsudek byl takto vyřčen, takto platí, já jsem ho plně přijal a u toho setrvám.“ Podle mě to není žádné sypání si popela na hlavu, pouze pasivní konstatování toho, že s tím holt nic neudělám.

Stejný názor měl asi i státní zástupce, který se proti propuštění Davida Ratha odvolal. A k tomu David Rath: „Jak jsem státní zástupce štval, tak mně to dali sežrat.“ Opět ani náznak pokory.

Ale posuzování tohohle všeho je pouze na straně soudů. Mně na tom spíše zaráží jiná věc. David Rath je pravomocně odsouzený kriminálník. Jasně a definitivně. A přesto se objeví na veřejnosti a hned se na něj sesypou novináři, jako by to byla celebrita nejvyššího významu. To nemáme spoustu jiných zajímavých lidí, kteří pro nás něco znamenají? Vědci, spisovatelé, podnikatelé, hasiči, ale i politici? To se hned musí titulní stránky plnit nějakým zločincem? Kde to žijeme?

Ani já bych nenapsal tento blog, nebýt zájmu našich médií. David Rath je u mě až na posledním místě.

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Filip Vracovský
Filip Vracovský
2 let před

Tak tak… mediální hvězdy, zkorumpovaný zloděj, nebo usvědčený vrah …. hlavně že to sype. Ale, když navážu na Váš poslední blog zde, to jsou ty kamínky z mozaiky kam se ztrácí zdravej rozum….

Matějovský
Matějovský
2 let před

Budoucí nový komentátor dění CNN Prima news, to se k nim bude hodit, naprosto odporná obskurní stanice. Vsadím boty, že ho jistě zapojí.

Tomáš Vodvářka
Admin
2 let před
Reply to  Matějovský

Případně samostatný pořad s názvem „Jak to vidí David“, možná vzpomínkový cyklus „Reportáž z kartouzy psaná nevinným“. Případně „Příprava na slavný comeback“. Úspěch zaručen, sledovanost vzhledem ke zhovadilosti diváků vysoká. Vždyť on je tak sympatický….

Tomáš Vodvářka
Admin
2 let před

Napadlo mne přesně totéž, Tome. Viděl jsem kdesi na Seznamu, že uspořádal „tiskovou konferenci“ v Hostivcicích, kde spolu se svým advokátem opět „moudře“ promlouval. Sázím se o litr, že vydá o svém pobytu za katrem knihu (tak jako to udělal psychopat Řepka a mnozí další). Bude v ní opět poučovat, jak to tam zvládl, jak byl mezi mukly oblíbený atd. A samozřejmě ani slůvko o tom, že šel do basy proto, protože kradl.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial