Mgr. Marie Benešová jako etalon současné politiky

Je tak trochu schovaná za dominantními jedinci současné vládní koalice, nicméně její verbální projevy jsou zřetele hodné a dokreslují zoufalou mozaiku našeho exekutivního marasmu.

Upozornila na sebe kdysi termínem „justiční mafie“, kterým označila své kolegy z branže a rovněž neutuchající afinitou k současné hlavě státu. I když se nic nedokázalo a žádná mafie nebyla odhalena a neskončila před soudnou stolicí, stačilo to ke zpochybnění jednoho z pilířů demokratického systému naší země. Nepochybně i tyto vlastnosti ji vynesly do křesla stávající vlády, kam se bez blahosklonného souhlasu Miloše Zemana v současné době nikdo nedostane.

Připomeňme dále její vyjádření k předsedovi Ústavního soudu a jeho kolegů, že za svůj postoj k volebnímu zákonu „museli mít něco slíbeno“, přeloženo z ptydepe, pracovali na zakázku či v žoldu kohokoliv. V jakékoli jiné společnosti než v našem českém banánistánu by musela své tvrzení doložit nebo se okamžitě poroučet. Její pozdějí vyjádření v tom smyslu, že to tak nemyslela, patří buď na pódium divadla komedie či – hůře – do mentálně inferiorní roviny.

Když sdělila svůj – nijak nepodložený – postoj, že ve vrbětické kauze je více vyšetřovacích verzí (což z vysokých státních úředníků tvrdí pouze Miloš Zeman), opět bez jakýchkoliv důkazů, je na místě buď doložení, že tomu tak skutečně je, nebo opuštění postu ministryně vlády, která ústy svého premiéra a ministra vnitra tvrdí něco jiného. Nejspíše jen její pevné pouto ke svému ochránci na Hradě neumožňuje premiérovi, aby před ní zavřel dveře Strakovy akademie.

Poslední povedený výrok zazněl z jejich úst v pořadu 168 hodin, kde obhajovala dotace pro Agrofert (peníze k kapes daňových poplatníků ve prospěch potravinářského megakomplexu), že přeci ten podnik „cosi pro zemědělství dělá“. Pro ministryni spravedlnosti by mělo být zásadní, jestli jsou dotace vypláceny dle zákona či nikoli. Vše ostatní jsou pouze a jen řeči, které patří v lepším případě na schůzi chovatelů drobného zvířectva.

Zdá se, že vedle permanentních obhájců Agrofertu proti zlovolné EU (paní Dostálová a pan Havlíček) se profiluje i jedinec, jež se stará o obveselení obyvatel České republiky, zkrušených covidem. Bohužel, obsah jejich slovních taškařic už tak k smíchu není.

 

Subscribe
Upozornit na
guest

11 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nada
Nada
3 let před

Omlouvám se, trochu jsem stočila diskusi jinam…

Tomáš Flaška
3 let před

To není o stáří, ale o charakteru.

Nada
Nada
3 let před

Také bych byla raději kdybychom měli mladší vládu, ale zas ne jako ta „baby“ vláda s premiérem podporovaným strýčkem Vikem, která ukázala svoje mínusy…
Úctu ke stáří nemusíte zatracovat jen kvůli vládnoucím nepovedencum…
Ve všech skupinách lidí se nachází různí lidé s přerostlým egem…

Patří panu Matějovskému

Last edited 3 let před by Nada
Nada
Nada
3 let před

Ano, kdysi jsem za sociku říkala vládě v SSSR planeta opic, samí staříci… Ráda bych viděla v politice padesatniky, max. šedesatniky, nevím kolik je paní Pekarovè, ale tento typ tedy ne… Ono třeba nemusí záležet na věku, ale jen málokdo si v 70 a výše ponechá nějaké bystré myšlení… I prezidenta bych nejraději mladšího klidně i 45, ale aby už měl neco za sebou, něco co by hovořilo o jeho schopnostech, byl vzdělaný, měl nějaké IQ, uměl reprezentovat a samozřejmě uměl cizí jazyk alespoň jeden. Je takový, který by mohl kandidovat? Já vím, že článek není o stáří, ale vyprovokovala… Číst vice »

Matějovský
Matějovský
3 let před
Reply to  Nada

Já bych byl s tou úctou ke stáří opatrný, stáří není zásluha. Ke starým lidem se má chovat slušně a ohleduplně to bezpochyby, ale s úctou?? Zvláště když dosavadní život daného starého člověka úctyhodný zrovna nebyl?? Staří lidé bývají častou nesoudní a je přímo směšné jak lpí na svých pozicích, kde se stávají doslova brzdou a že Benešová, Zeman či Křeček jsou ještě daleko horší než ta brzda. Jak reagovat slušně a ohleduplně na výrok, že Agrofert si ty neoprávněné dotace zasloužil, protože pro zemědělství něco udělal? Jak například reagovat na Zemana, který vykřikuje něco o hacknutí počítače s dětským… Číst vice »

Nada
Nada
3 let před
Reply to  Matějovský

Pane Matějovský vcelku bychom se shodli, viz můj komentář pro pana Vodvářku, ale jde o tu úctu.
Úctu prokazujeme lidem, kteří si ji zaslouží, tedy i k těm starým, kteří si ji zaslouží…nevím proč jste tuhle věc zmínil při hodnocení politiků, to přeci k tomu vůbec nepatří, strčil jste nás starý do jednoho pytle a s tím já nemůžu souhlasit.

Matějovský
Matějovský
3 let před
Reply to  Nada

Jenže já reagoval na článek o paní Benešové a ta naprosto splňuje tedy v jejím případě doslova vyplňuje mou definici o gerontokracii. toť vše.

Soňa Bulbeck
3 let před

Milý Tomáš, nemám rada politiku, ale ten program som výnimočne pozerala a len musím s vami súhlasiť, že ma takisto táto veta zaujala…bohužiaľ, môžem len zopakovať, že vám držím palce, aby ste si nabudúci zvolili lepšie…

Matějovský
Matějovský
3 let před

Gerontokracie v praxi, sotva udrží moč, ale do důchodu se jim nechce. Pořád chtějí rozhodovat, zamrzlí někde v osmdesátkách. A naše generace padesátníků je ještě tak drzá, že okřikujeme ty dvacetiletý když se proti tomu bouří, že mají mít úctu ke stáří. Je to k zblití.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial