Druhá vlna řádí, však za obzorem doutná slunko naděje

Přestože před tím řada etnologů, sociologů, etologů, politologů, písmáků z Pobrdí a jurodivých odborových předáků dlouhodobě varovala, nebyli jsme na to sdostatek připraveni. Nebyli, a druhá vlna opravdu přišla. A je tu a začala se nekontrolovaně šířit a řádit.

A varováni jsme byli! Vždyť číslo T se v dlouhodobém trendu stále snižovalo do nebezpečnějších a nebezpečnějších hodnot. A tak už v noci z 8. na 9. října 2020 mnohde minimální denní teplota vzduchu klesla pod 0 °C, nastal mrazový den, a začlo být jasné, že severní polokoulí se šířící druhá vlna epidemie zimy doráží i k nám.

Akivně se hned zapojili novináři mainstreamových médií, kteří aktuálně zásobovali veřejnost archivními snímky z Yukonu, Verchojansku, Grónska a Ojmjakonu a živými reportážními vstupy ze zámku Lednice a z mrazírenských skladů Euro-Frost v Úžicích u Prahy. Historici  publikovali záznamy a vzpomínky z rekordní zimy 1929-30, v populárním publicistickém pořadu diskutovalo několik prominentních absolventů fakult sociálních věd nad záběry umrzlých členů polární expedice Roberta Falcona Scotta. Etnolog doc. Grefl zveřejnil varovnou prognózu, že za dvaadvacet a půl dne bude v Česku denně umrzat 2465 a čtvrt člověka, a doplnil to výmluvnou křivkou, podle níž do března 2021  umrzne přes dvanáct miliard obyvatel Česka.

Na sociálních sítích, v novinách, rozhlase a televizi se několikrát denně zjevoval smutný funkcionář Komory meteorologů, který za usedavého pláče obvinil z hrůzných následků nezodpovědné občany, kteří v srpnu chodili bez hubertusu, v šortkách, a dokonce v sandálech bez ponožek.

Promptně zareagovala vláda, která vyhlásila několik stupňů protichladových opatření, později zimní semafor, ještě později systém MROŽ, prosadila stanné právo, zákaz otevírání oken a nezateplených dveří (včetně dveří z kuchyně do obýváku), obyvatelstvu bylo nařízeno povinné nošení válenek, protimrazových masek, bobřích kožichů a beranicových ušanek nebo papach z medvědiny. Všichni občané s tělesnou teplotou nižší než 36,45 °C let dostali od vlády zdarma pět krabiček zápalek a svíčku a s okamžitou platností bylo zakázáno používání slov teplo, horko, parno a hic. Preventivně pak exekutiva vyhlásila pohotovost pro sněžné pluhy a sypače, které byly na dobu stanného práva odstaveny do temperovaných garáží a vyčleněny pouze pro účely svozu umrzlých.

Do boje proti epidemii chladu se zapojili i aktivisté z řad obyvatelstva, kteří podepisovali protestní rezoluce proti tomu, že Senát nepřijal návrh MV (Ministerstva vaporizace), aby každý občan přistižený bez kožešinové pokrývky hlavy přes uši byl potrestán amputací hlavy. Uživatelé saun se vzájemně udávali, kdo měl v sauně obuty prošlapanější válenky. Bezohledná  občanka Z. N. H. byla bdělými občany dopadena, když 17. listopadu (obuta jen v baletních piškotech)  otevřela okno, aby vyvěsila vlajku, a byla za to na žerdi vlajky pověšena za hrdlo, nezodpovědný šestašedesátiletý stařík V. T. G., byv občanskou hlídkou přistižen, že si při močení rozepnul kalhoty, byl humánně lynčován upálením u zdi kotelny.

Podvratné živly, které při vyhlášení každého z nových a nových nařízení nejásaly dost hlasitě nad jeho moudrostí, byly kolektivem po právu odsouzeny a koncentrovány v prostorách bývalého tábora nucených prací Vojna. Posléze pak byli tito rozvratníci dvakrát měsíčně vypouštěni v Brdských lesích při oblíbené společenské akci pořádané pro nejpilnější udavače pod vtipným názvem „Parforsní hon na dezinformátory.“

Leč poté zpoza zachmuřených obzorů letmo probliklo světélko naděje! Do Sněmovny přišel vládní návrh na prodloužení Stanného práva do 16. května 2021, který možná bude díky opozičním pozměňovacím protinávrhům razantně pozměněn na termín 14. května 2021. A mnohé vládní i opoziční strany se napříč politickým spektrem shodly, že pokud budou občané veškerá nařízení současná i veškerá nařízení v budoucnu vyhlášená zodpovědně dodržovat (a budou-li i nadále bděle nahlašovat všechny, kteří by smysluplnost těchto nařízení dostatečně nechválili), pak se smíme těšit, že v půli května budeme moci poděkovat politikům, že díky jejich úsilí se epidemii zimy podařilo zastavit. A pak, díky laskavosti politických a morálních elit, možná alespoň některá ze striktních protichladových nařízení budou moci být opatrně poněkud zmírněna.

A tak už se dnes smíme kojit nadějí, že snad stačí vydržet již ledva necelých třiadvacet týdnů, a bude líp!

 

Veškerá podobnost s jakoukoli situací, kdykoli a kdekoli, s jakýmikoli osobami či s jakýmikoli orgány, organismy a mikroorganismy, je zajisté toliko, výhradně, zcela a naprosto náhodná.

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
3 let před

Příjemné pobavení po ránu, Vladimíre…..

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial