Ministryně financí dokazuje každým krokem neschopnost vlády už před koronakrizí

Jedna perla za druhou. Neschopnost na n-tou. Kde vlastně dnes jsme? Epidemiologická situace je nikoliv 10x, ale už tak 15x, možná i 20x horší než na jaře a stálo nás to 500 miliard. Tedy za nic. Peníze vyhozené komínem.

A neschopnost vlády ukazuje ministryně financí každým dnem. V týdnu to bylo bombastické ohlášení odkladu plateb pro podnikatele – daň z příjmu, silniční daň i platba DPH se odkládá do konce roku. No a co? Je rozdíl mezi odpuštěním platby a odložením platby. To si jako paní ministryně myslí, že kdo nemá na zaplacení daní teď, tak po lock downu, který tu už částečný je, bude peníze na daně mít? Po Novém roce prostě přijde vlna bankrotů, osobních bankrotů a žně pro exekutory.

Ovšem vrchol tomu paní ministryně zasadila dnes, když navrhla odložení všech vln EET až do roku 2023. A to jako proč? Co tím chce paní ministryně říci?

Když to odložíme, tak Vám vlastně necháme peníze? Takže vy podnikatelé jste všichni podvodníci a takto vám peníze necháme. Nestydatost a nehoráznost. Protože pokud je podnikatel poctivý, tak mu EET nepřekáží, neříkali jste to ANO? A teď nám tedy tvrdíte, že těm nepoctivým pomůžete a ti poctiví to nijak nepocítí. Fakt nechápu co tímto ekonomicky chce vláda získat. Žádné daňové úlevy, žádné odpustky poplatků, ale jen odložení administrativní věci, která podle všech vládních prohlášení nemá na poctivé podnikání žádný ekonomický vliv. Dělají si z nás už opravdu srandu?

Ono to ale bude jinak, což je jasné už od samého počátku celé slavné EET. Žádné desítky nemocnic, domovů důchodců, stovky kilometrů opravených silnic se nekonají. Celé EET byl jenom jeden veliký humbuk, na nějž skočili prostí a závistiví lidé, dali své hlasy současné garnituře, ale ekonomicky žádný význam nemá. Zjevně si to uvědomuje už i paní ministryně a takto nenápadně celý projekt odpískává. Rok 2023 bude po volbách a pokud by náhodou ve svém křesle ještě seděla, tak nebude problém říci třeba něco v tom smyslu, že zatím nevidí důvod pro znovuzavedení, protože se vlastně nešvindluje apod.

Subscribe
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Bohumil Michal
Bohumil Michal
3 let před

Náhodou, to odložení EET, které snad skončí zrušením, je asi jediné rozumné, co ta osoba udělala. I když musím EET přiznat asi jediný pozitivní efekt: hrozba 3. a 4. vlny vedla k tomu, že na VUT byly zrušeny poplatky za potvrzení na studijním oddělení. Protože k občasnému výběru poplatku 20Kč by bylo potřeba opatřit nejen tiskárnu na stvrzenky, ale i licenci na program (pokladnu), který platby vkládá do SAPu – a tím se dostáváme někde k 60 tisícům na pracoviště. Na té 3. a 4. vlně se mi líbí ta úplná odtrženost vlády od reality. Jako by nějaké EET mohlo… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
3 let před

Už jsem psal, že u mne EET je prostě ztrátové, 99% plateb běží přes pojišťovny = fakturace, a ten zbyteček jsou poplatky za různá potvrzení, doplatky na infuse apod. Zavedení EET a roční provoz (pokud je implementován do programu v ordinaci – 1. rok 20.000,- Kč). Co je však zcela zásadní fakt je to, že žádná země s EET systémem není ekonomickým tygrem. Podstatou prosperity není uškrtit podnikatele, ale udělat takové prostředí, kde nebude problém platit daně už jen proto, že se nikomu nevyplatí fixlovat.

Matějovský
Matějovský
3 let před

Zajímalo by mě zda propustí ten zástup úředníků, který se kvůli chodu EET nabral. No odpověd vlastně znám.

Tomáš Vodvářka
Admin
3 let před
Reply to  Matějovský

Znáte, kolego. Všichni známe. Nikdo neodejde, budou pověřeni novými úkoly.

Tomáš Vodvářka
Admin
3 let před

Přesně. Buď tam už nebude a v učebnicích ekonomie bude další zářez o nějaké pitomosti, která nefunguje. Nebo tam budou (doufám že ne) a budou klevetit o tom, že ještě nenastal čas atd. Ta dáma by měla být někde vystavena jako etalon totální neschopnosti cokoli řídit (i zapadlý fast food).

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial