Proboha raději ať prezident mlčí

Možná už jsme si tak nějak všichni zvykli , že prezidentský úřad je jen luxusním penzijním zabezpečením pro „Zasloužilé“ české politiky.

A možná , že si raději řekneme , že jejich zaryté mlčení a nicnedělání je vlastně lepší než, kdyby vypouštěli z úst nesmysly a stařecké žvásty.

Je to ale smutné, kam jsme to dopracovali. Vážnost tohoto úřadu v České republice byla vždycky pofidérní a k vyjmenování jeho důstojných vykonavatelů by vám asi stačila jediná ruka. A možná že by vám ještě nějaké ty prsty zbyly.

K čemu tedy vlastně máme prezidenta? Říká se, že jeho funkce je ponejvíce reprezentativní a snad by měl být i tím, kdo by národ měl v dobách nutných nasměrovat, nebo snad i umravnit a pokárat, prostě měl by být takovým jeho svědomím.

K tomu by ale musel mít určité mravní kvality. Ovšem lidé mravních kvalit se většinou politice nevěnují, takže špatně už je to, že na prezidenta většinou vybírám  z kandidátů, kteří svědomím národa být nemohou, většinou reprezentují jen své vlastní zájmy, případně zájmy nějaké partaje, nebo partičky a nasměřovat nás můžou tak maximálně do nějaké východní orientální „Řiti“ (Omlouvám se, ale rozhodl jsem se nazývat věci prvým jménem.)

Prezidentský úřad tedy potřeby našeho národa jako celku neuspokojuje a tak mnohdy raději platíme stařičkému mocipánovi luxusní důchod, necháváme se okrádat jeho nohsledy a jsme šťastni, že raději mlčí.

Pragmatické, leč blbé. Ano řekněme si to sami, volíme si fakt blbě.Patří volba prezidenta k oblíbené české sadomasochii a sebetýrání? Nebo jsem jenom blbý národ? Nebo je blbá jen ta volící většina?

Znepokojivé otázky.  a vlastně na ně ani nechci znát odpověď. I já přece rád žiji v tom krásném snu, že jsem součástí toho nejbáječnějšího národa na světě.

0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslav Buček
Miroslav Buček
11 měsíců před

S nostalgií, vzpomínám na besedy s Jiřím Hermánkem. Já pravil, že celý život mám „Problémy s uznáním autorit“. Nestačí mi pouze označení dveří, funkce, úřadu, či Hradní adresa. Těch autorit je kopec. Počínaje rodiči, učitelem, mistrem ve fabrice – přes spektrum politické scény. Vedle očekávaně vkomponovaných rolí – tak ovšem očekávám ještě něco navíc ! Nějaký mravní rozměr, konzistenci – vizionářství a v podstatě pak i tu roli – Výchovnou ! – inspirující , posilující mne samotného. Že takoví lidé prostě stále existují, o cosi jim jde a že jsem schopen je tedy následovat = UZNAT . To, že jako… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
11 měsíců před

Čekám na nějaký solidní sociologický rozbor. Přeci všichni musí vidět, že je to troska, že je kolem něj sebranka darebáků, kteří jej udržují jen pro své další kšefty a děkují za každý den, kdy tento již zcela zbytečný člověk žije. A stále budou někteří tvrdit, že je to byla a je dobrá volba.

Stanislav Látal
Stanislav Látal
11 měsíců před

Sociologický rozbor nenabídnu (nemám na to). Nabídnu pár postřehů. Po listopadu nějak lidé (hlavně ovce) zapomněli používat mozek. Takže, když se k nim dostávají informace od těch shora, tak to musí být pravda. A aby ta „pravda“ byla důvěryhodnější, tak dotyční vlci (omlouvám se panu Vlkovi) za naše peníze najdou odborníky, kteří to umí se slovy a trénují dotyčné vlky v rétorice. Proti takovým darebákům nemá inteligentní člověk moc šancí. Pokud k tomu vlastní ještě sdělovací média a použijí odborníky na šíření fám (a lží) na konkurenci – tak jsou nepřekonatelní. Ty média a pomoc něco stojí – tak se… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial