Výsměch plebsu v podhradí

Papalášství zase kvete. Ekonomika se zadrhává, informace jsou nám zamlžovány, nákupy jsou předražené, ale u toho všeho ještě mlaskat, tak to už je opravdu pro silné žaludky.

Celý ten soukromý podnikatelský sektor, který živí státní rozpočet a přes něj i státní zaměstnance, byl hodně zadušen. Dostává takové ty rady od stolu – nepropouštějte, vydržte, pomůžeme Vám (možná), dáme Vám půjčky (až naprší a uschne), podržíme Vás – tak leda kecama. A teď dotaz do pléna – slyšel někdo o nějakém státním zaměstnanci, kterému byl v době koronakrize zkrácen plat? Co třeba pošta? Zrušila soboty a všední dny omezila na 9-16 hodin. Zaměstnaný člověk si pro to doporučené psaní tedy určitě dojít nemůže. Propouštěla pošta? Krátila platy když už je kratší pracovní doba (že by poštovní úřednice měly homeoffice jsem opravdu nezaslechl)?

Ale to je vedlejší. Pojďme k těm nahoře. Ministryně spravedlnosti Benešová vzkázala soukromému sektoru, že nemá brečet, že si měl udělat rezervy. To je dokonalé. Podle slov našeho upřímného a poctivého pana premiéra je stát již několik let řízen jako firma. A kde má tedy ten stát ty rezervy? Jak je vytvořil? Jak šetří teď v době krize na svém aparátu. Redukuje? Snižuje mzdy? To vyjádření paní ministryně je šílený políček všem, kteří se mimo jiné skládají i na její plat.

Náš moudrý pan prezident na to jde ještě tvrději. Zalezl do své nory v Lánech a dobře udělal. Nikdo ho nepostrádá. A když ho na chvíli vynesou, tak prohodí svých pár jedovatých slin a zase ho odvezou a je chvíli klid. V jednom takovém projevu pronesl tu větu – uskrovnit se musí všichni! Tak to je v případě státu opravdu dokonalé.

Ale co on sám? Rozpočet kanceláře prezidenta republiky byl proti původním předpokladům na příští rok zvýšen o 20 milionů korun. K tomu předsedkyně sněmovního rozpočtového výboru Miloslava Vostrá (KSČM): „Do návrhu byl zapracován nárůst prostředků na platy zaměstnanců, …“

Není tohle už veřejný, hlasitý a přezíravý výsměch všem těm dole?

Subscribe
Upozornit na
guest

7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Ladislav Nádvorník
4 let před

..njn..nejenže si žerou za naše daně…ale ještě nahlas mlaskají…

Jaroslav Kvapil
4 let před

Oni se vysmívají už dlouho, žerou a mlaskají, teď je to snad víc vidět, ale značné části národa (zdá se), je to fuk.

David Vlk
4 let před

Papalášství máme v genech

Tomáš Vodvářka
Admin
4 let před

Začínám si myslet, že člověk by toto vše měl míjet, pokud si chce uchovat zdraví. Myslím si, že tak nějak už všichni vědí, co je to za všiváky, že ta Benešová je taková měnavka, Babiš obyčejný gauner a Zeman s mozkem nadranc z chlastu. A že to mnohým nevadí.

David Vlk
4 let před

Pro zachování vlastního duševního zdraví jsem konzumaci našich politiků a jejich výblitků značně omezil.

Ladislav Nádvorník
4 let před

..otázkou je…jestli jim dojde…že jsou-li ignorování…měli by jít do hajzlu…nebo jestli si ve své bohorovné nadřazenosti začnou myslet…že když je nám to jedno…tak vlastně mají pravdu…???

Stanislav Látal
Stanislav Látal
3 let před

A co když jim tato NAŠE reakce vyhovuje ? (sám to tak snažím dělat)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial