Blogosféra po měsíci bytí

Dovoluji si jako administrátor Blogosféry uvést pár dat, postřehů a dojmů po měsíční existenci tohoto prostoru.

Blogosféra vznikla jako reakce Davida Vlka a mne na stále se horšící poměry v blogu idnes, kde jsme oba působili po několik let a oba jsme byli – dovolím si odvážně tvrdit – poměrně významnými přispívateli. Po dobrovolném odchodu bylo jasné, že tvůrčí přetlak nejde tak nějak zadusit a proto jsme se dohodli na vytvoření nezávislého internetového blogového útočiště, kde budeme zveřejňovat naše názory a další texty a přizveme ty, o nichž víme, že mají co říci.

Zásadním faktorem byla práce mé dcery Adély, která vytvořila tento prostor a spolu s Jakubem se o něj stará po stránce IT.

Za měsíc existence dosáhl počet autorů čísla 15. Jde o přispívatele, kteří mají v drtivé většině za sebou publikační činnost v jiných médiích, někteří jsou i autoři knížek, jiní jsou skvělými fotografy a další zase vládnou poesií. Což činí tento blog žánrově rozmanitý a tak přitažlivý pro široký okruh čtenářů.

Naše stránky navštívilo za měsíc celkem 6972 návštěvníků, kteří na blogu strávili v průměru přes 3 minuty.  Návštěvnost má v průběhu prvního měsíce vzestupnou tendenci.

Jsou přítomny – jako u každé nové věci – i drobnější potíže, které se daří našim IT postupně upravovat. Knihovna médií, kam autoři ukládají své fotografie, byla objemově malá, ale v krátké době bude podstatně rozšířena tak, aby pojala i fotoblogy. Zatím prosím autory, aby nevkládali videa, tam využijte odkaz na URL adresu.

Přínosem je i filtrování diskusních příspěvků. Zkušenosti Davida a moje ( a nejspíše i dalších autorů) s trolly, kteří útočí ihned ad hominem a rozvracejí diskuse, vedly k systému, že jsou odstraňovány vulgární příspěvky, případně ty, které útočí na autora článku a netýkají se tématu a to tak, že se vůbec v diskusním vláknu neobjeví.

Přeji všem autorům a čtenářům, aby jim blogosféra přinášela radost z psaní a čtení zajímavých postřehů.

Ad multos annos, blogosféra.

0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
29 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Valíček
11 měsíců před

velka gratulace! a radost u me!

Alejandro Azamedo
Alejandro Azamedo
11 měsíců před

Čtu Vaše články a budu číst nadále. Inteligentní, slušné a výitižné vyjadřování a celkově obsah Vaší práce má pro mne vysokou přidanou hodnotu a vždy se těším na další Váš článek. Moc se mi líbí Váš životní optimismus a celkově názory. Já jako policista se setkávám spíše s tou horší skupinou společnosti, proto je pro mne Váš pozitivní nadhled dobrou optimalizací pohledu na společnost, nehledě na to, jak se vždy pobavím u Vašeho názoru u komunistických jedinců a celému tomu systému systému a manželských tocat a fug 🙂. Děkuji

Petr Závladský
11 měsíců před

Budování pozice nového webu je otázkou nejméně jednoho roku, i více. Neztrácejte trpělivost. Držím palce!

David Vlk
11 měsíců před

Je to tu báječné!

Niké Pácová
Niké Pácová
11 měsíců před

Jsem pouhý čtenář, ale mám velkou radost, že se Blogosféře tak báječně daří. Skladba blogerů i článků je pestrá a má vysokou úroveň. „Adminům“ i IT posílám gratulaci a přeji hodně zdaru v dalším počínání. A velký DÍK za skvělou práci.

Pavel Kopáček
Pavel Kopáček
11 měsíců před

Děkuji za blogosferu, je osvěžující číst inteligentní články inteligentních lidí – je to jako studna s elixírem uprostřed sušiny hlouposti a hulvátství. Ještě jednou děkuji všem a přeji zdraví a elán!

Jan Pražák
Jan Pražák
11 měsíců před

Sleduji, i kdyz se priznam, ze ne zcela pravidelne a drzim palce👍😺

Jan Pražák
Jan Pražák
11 měsíců před

Zajdu, Tome, ale přidat se netroufám. Jste tady všichni takoví seriózní a já jakožto občasný rebel nevím, jak bych sem se svými Maruškami a podobně laděnými články zapadnul:-)

Bohumil Michal
Bohumil Michal
11 měsíců před
Reply to  Jan Pražák

Řekl bych, že byste zapadnul dobře, ale vaše témata troly moc neaktivují, takže na iDnesu nenarazíte na ty potíže s diskusemi.
Ostatně je zajímavé, že i v rámci iDnes je to v různých sekcích diametrálně odlišné – tedy zejména v sekci Technet, kde jsou diskuse téměř výhradně k (technické) podstatě věci a často článek pozoruhodně doplní. Ale možná je Technet jen ostrůvek pozitivní deviace.

Jan Pražák
Jan Pražák
11 měsíců před
Reply to  Bohumil Michal

Je fakt, že politice se dost vyhýbám, spíš se na Idnesu snažím o jakousi tematickou protiváhu. A pokud jde o techniku, troll je od své podstaty živočich poněkud primitivní a asi si je dobře vědom, že rytím to exaktních záležitostí by si mohl pěkně naběhnout.

David Vlk
11 měsíců před
Reply to  Jan Pražák

Kecáš Honzo 😀 Já jsem seriózní nikdy nebyl 😀

Tomáš Flaška
11 měsíců před

Myslím si, že průměrný počet přes 200 čtenářů za den po měsíci provozu je bomba. A na blogu idnesu jsou i takoví, kteří vznik tohoto portálu nemohou vydýchat a stále se mu vysmívají. Nejúsměvnější je, že mi to dělají skoro každý den 😊. Takže ho skoro každý den čtou.

Co je ale ještě větší bomba je kvalita a pestrost místních autorů. Jsou zde i skuteční profíci a tohle jsem tedy nečekal. Má gratulace zakladatelům a díky, že tu mohu také být.

Radka Kielbergerová
11 měsíců před

🙂 ještě hezčí je na tom zjištění, že kromě jednoho ublíženého blogera bigblogera, jsou tohle z 99 procent diskutující. Tedy ti, co pouze celá ta léta čekají, jak je ten, kdo hodí kůži a odvážně své skutečné a pravé jméno na trh, jak je tito pobaví. Ale tak dobře, jsou tam jiní…ale pak at mi někdo vysvětlí, proč tyhle diskuzní mudrce nepřitahují krásné fotky naší země a jídla a ženské, co mluví o lásce,proč je ten vybojovaný klid tolik nebaví… a přitom já co můžu, tak třeba těm cestovatlekám a paní Veronice Foglové dávám i hlas do blogerek roku…Tihle lidi… Číst vice »

Vladimír T. Gottwald
11 měsíců před

Měl jsem tu zprvu jisté pochyby, obledněvá diskutantů, ale přiznám se, že prostředí zdejší jeví se mně radostnější.

Jan Olejníček
Jan Olejníček
11 měsíců před

Mohl bych se dokázat, jaký je poměr zamítnutých k nezamítnutým komentářům? Já sám to mám 1:2, přitom za slušnost zamítnutého komentáře dám ruku do ohně.

Jana Pšejová
11 měsíců před

Tomáši, jsem tady ráda. Ať se daří. Ráda, bude – li to užitečné, pomohu i provozu blogosfery.
Díky technikům a ať se nám všem daří.

Radka Kielbergerová
11 měsíců před

no…a k tomu všemu, že je to bezvadný počin a že je to na klobouk dolů před slečnou Adélkou a že Sirotek Vodvářka je naše máma a Sirotková Vlk, náš táta, je mi zase ještě o to líp, když čtu…Přínosem je i flirtování diskusních příspěvků:)) Já vím…buď vidím, co vidět chci, nebo… nebo si jdu holt pro brejle:))
Každopádně – děkuju za Vaše milé přijetí, za skvělou práci a držím novému příjemnému prostoru a všem, kdo tu jsou, palce:)

Radka Kielbergerová
11 měsíců před

…a děkuji i onomu IT mágovi jménem Jakub…samozřejmě:)

David Vlk
11 měsíců před

Veškeré zásluhy má máma Tomáš ,já se jen vezu a vystřelil jsem z Aurory.

Jaroslav Kvapil
11 měsíců před

Myslím, že Blogosféra je dobrý počin a věřím, že její popularita bude stoupat.

Dáša Stárková
11 měsíců před

Děkuji za azyl, Tomáši a Davide, máte to tu útulné 🙂

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial