Dojde po vítezství ANO k resuscitaci StB?

Andrej Babiš opět prozradil, že má rád „kompro složky“ na každého oponenta. I vrabci na střeše prý cvrlikají o tom, že je vyžaduje i na každého člena ANO. Důvod je pochopitelný – lépe se mu pak s nimi manipuluje.

Tato Andrejova úchylka, které se věnoval už v minulosti, se naposledy znovu proflákla, když „omylem“ poslal na špatnou adresu objednávku založení složky na ministra zahraničí. Ty předchozí připomíná ve svém článku kolega Ivan Chválny.
Spousta lidí se směje „nešikovnosti“ předsedy ANO. Je ale také možné, že Andrej Babiš není zase až tak hloupý, jak se nám snaží namluvit. Co když je za tím vším jen odvážný „průzkum“ politického trhu.

Je zvláštní, kolik lidí má s touto zálibou Andreje Babiše pochopení. I některé zdejší blogery trápí mnohem více to, že Jan Lipavský řekl veřejně svůj názor na svého oponenta, než fakt, že tu politik shání na jiného politika kompromitující údaje, kterými by ho mohl vydírat nebo alespoň zastrašit.
Ještě hůře dopadl pan Jan Rovenský, který, podle paní Aleny Schillerová i jejich spolustraníků Patrika Nachera a Karla Havlíčka, spáchal skoro hrdelní zločin, když se mu udělalo špatně z toho, co mu přišlo mailem a vše zveřejnil.

Jak je možné, že Andreji Babišovi, přestože tu zase předvádí estébácké praktiky, věří stále více lidí? Důvodů bude asi více.
Spousta nás starších má například problém s moderními vymoženostmi, internet nevyjímaje. Lidem, kteří bojují s tímto handicapem, musí imponovat vůdce, který řeší úplně stejné problémy jako oni. Je jim najednou takový bližší, prostě lidový. Říkají si: „Je to sice agrobaron, ale je náš.“
Další skupina lidí se možná v životě setkala se šikanou. Jsou proto citliví na to, když je někdo tlačen na okraj společnosti jen proto, že je jiný než většina. Andrej Babiš žije v České republice už skoro čtvrt století, ale na jeho češtině to nejde poznat, takže bývá terčem výsměchu. Zvláště starší ženy s neukojeným mateřským pudem tak mají pocit, že když mu dají svůj hlas, tak toho chudáčka šikanovaného trochu ochrání.
Mohl bych pokračovat ve výčtu toho, co vše vede lidi k tomu, že dobrovolně vstupují do stále rostoucího davu voličů ANO.

Vraťme se ale k tomu, co píšu v nadpisu. Ta špatně adresovaná žádost o „komro“ na pana Lipavského nemusí být omyl. Může jít o test toho, co vše ještě snesou voliči ANO. Podle jednoho průzkumu volebních preferencí atakuje Babišovo ANO hranici 40%. To už je dost na to, aby se dalo trochu zariskovat, že přijdete o pár procent voličů.
A tak může přemýšlivého člověka napadnout, zda Andrej Babiš pouze nezjišťuje, co vše mu jeho voliči ještě budou tolerovat. Spolknou i to, že si zakládá složku na každého, kdo by mu mohl stát v cestě? Nebudou mu vyčítat, že si připravuje podklady pro to, aby mohl ty druhé vydírat třeba přes rodinu a děti? Tak to dělala StB.
Jak už jsem zmínil, i zde na blogu jsou autoři, kteří o Andreji Babišovi nikdy nezapochybují. Jejich reakcí bylo, že sice naznačili určité pohoršení nad tím, co Andrej Babiš udělal, ale dali také jasně najevo, že ještě horší bylo zveřejnění této „soukromé korespondence“.

Je docela možné, že si chtěl Andrej Babiš zjistit, jak by naše společnost reagovala na to, kdyby po vítězných volbách vzkřísil k životu StB. V jejich řadách prý ulovil spoustu svých spolupracovníků na tu trochu špinavější práci. Pokud archivy StB nelžou, tak se toho v StB i hodně  naučil, což vám potvrdí každý, kdo měl s tímto pánem něco do činění a dovolil si s ním nesouhlasit.

V nadpisu jsem položil otázku: „Dojde po vítezství ANO k resuscitaci StB?“ O tom nám hodně napoví příští průzkum volebních preferencí. Pokud bude mít ANO 40 % a více, pak bychom se na to měli začít připravovat. Andrej Babiš to bude od svých voličů považovat za vzkaz, že jim estébácké praktiky nevadí. Dají mu tím najevo, že pokud bude třeba, rádi mu s tím sháněním „kompra“ na nás, nepřizpůsobivé, pomohou a možná přijmou i nabídku na spolupráci.
Je také možné, že Andrej Babiš touto kauzou míří i na voliče SPD a PRO. Mezi těmi je totiž spousta těch, kterým by návrat starých časů, nebo inspirace v Rusku, vůbec nevadila. Nakonec, pokud někdo nesouhlasí, může třeba vypadnout z okna.

Tak si počkejme, co napoví příští průzkum volebních preferencí. Je už u nás většina těch, kteří by resuscitaci StB přivítali? Najdou se v řadách voličů ANO lidé, kterým se, podobně jako panu Janu Rovenskému, udělá z Andreje Babiše tak špatně, že se s ním a s ANO jednou provždy rozejdou? Na to si budeme muset počkat.

Jsem optimista a proto věřím, že většina voličů v této zemí nechce návrat starých časů, včetně StB a praktik, ve kterých má Andrej Babiš takové zalíbení.

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
3 měsíců před

Je to odvěká potřeba některých mít v čele silného vůdce. Prostě jedince, který se s ničím nemaže, s protivníky udělá rázný konec a bude ráj na zemi, koneckonců Maďarsko, Rusko, jejich vzor. Kdo nejde s námi, jde proti nám, tak zní odvěké heslo.
Mnoha lidem nevadí šmírování, složky, oni nemají co skrývat.
Přitom si neuvědomují, že jde o návrat do doby, která byla sviňská, profízlovaná. Až dojde na ně, ani si neuvědomí, že si tu hlavu do oprátky vložili sami.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial