Ať už jim letadlo v Rusku konečně spadne, nad mrtvými brečet nebudu

Letět letadlem v Putinové říši je o život. Západní sankce fungují a letounům chybí náhradní díly. Známý to zhodnotil velmi razantně. Podle něj je otázkou času, kdy Rusům nějaké to letadlo spadne a budou mrtví. Obětí litovat nebude.

Jak uvedl web eurozpravy.cz, v prosinci až do Vánoc nebylo dne, kdyby v Rusku nedošlo k letecké nehodě. Dokonce už se stalo, že Airbus 320 musel přistát na kukuřičném poli. Rusové zkrátka až na výjimky neumí vyrábět civilní dopravní letadla, jsou závislí na dovozu ze Západu, a a to jak letadel, tak náhradních dílů do nich. Náhradní díly se berou z odstavených strojů a dávají do jiných. To má za následek omezení počtu letů a také velké nebezpečí ve vzduchu.

Známý Franta z Českých Budějovic býval pilotem a v letecké dopravě se dobře vyzná. Situaci v Rusku hodnotí jako katastrofální a do letadla by tam prý nesedl za žádnou cenu. Je to tam hrozný a je jen otázkou času, kdy jim nějaký stroj spadne a budou mrtví a ranění. „Když k tomu přidáme typický ruský šlendrián a masivní korupci, tak to nebude tak dlouho trvat,“ míní Franta. A pak ještě rázně dodal, „a mrtví mně vůbec vadit nebudou. Slzy pro ně ronit nebudu.“ Tohle bylo moc i na mne, a tak se mu namítl, že si přece nemůžeme přát smrt nevinných lidí včetně dětí, a v Rusku jsou také lidé, kteří s válkou na Ukrajině nesouhlasí.

Franta se ale nedal zviklat. „Já si nikoho smrt nepřeji, pouze konstatuji, že v Rusku brzy dojde k leteckému neštěstí a oběti mi vadit nebudou. To je rozdíl. A nesmíme být moc útlocitní a zaměňovat příčinu za následky. Rusko vpadlo bez vyhlášení války na Ukrajinu a vraždí zde civilisty, také ženy a děti. To je příčina a následkem jsou sankce, které jim škodí v letecké dopravě. Také proto, že jsou v ní na Západě závislí, protože si neumí pořádně vyrobit svoje dopravní letadla. Problémy mají vlastní vinou, tak až jim nějaké to letadlo spadne, třeba se jim rozsvítí v hlavě a začnou vnímat, že něco dělají špatně. I když tomu sám moc nevěřím. Takže opravdu mi jejich mrtvých není líto. Lituji zavražděné ukrajinské děti, ale rusáky ne. Ti potřebují dostávat pořádné lekce každý den. Je na tom snad něco nejasného.“

Holt, Franta někdy vypadá jak drsňák, ale jinak je to dobrák od kosti. Pravdu má v tom, že my často litujeme hříšníky a naproti tomu jsme shovívaví ke zločincům. To se dá jen těžko pochopit. Tak například se roní krokodýlí slzy nad oběťmi bratrů Mašínů, ale už nevadí surová justiční vražda Milady Horákové.

Fanouš je holt někdy takový ranař, já zas tak radikální nejsem. Pravdu má však v jednom. Všechny ruské oběti války s Ukrajinou mají na svědomí Putin a Kreml, kteří dali rozkaz k bezdůvodnému přepadení sousední země. Oni jsou viníky i případného pádu ruského dopravního letadla. Nikdo jiný. Chápu proto ty, kteří v takovém případě truchlit nebudou.

Na nebi nad Ruskem jde o život. Incidentů s letadly dramaticky přibývá | EuroZprávy.cz (eurozpravy.cz)

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial