Vrchní komunistka kope za miliardáře a útočí na svobodu podnikání

Už je to tak, šéfka KSČM se pustila do společnosti Rohlik.cz, která po protestech údajných zemědělců odmítá kupovat potraviny od firmy Rabbit.cz patřící oligarchovi Jandejskovi. Je to drzé od soudruhů, kteří existenčně zničili tisíce rolníků.

Internetový obchod s potravinami Rohlik.cz se podle webu podnikatel.cz rozhodl stáhnout z nabídky produkty firmy Rabbit CZ, jejíž majitel a miliardář Zdeněk Jandejsek byl spoluorganizátorem pondělních protestů zemědělců v Praze. „Vyjádřit nesouhlas s politikou je právem každého z nás, ale omezovat dopravu a osobní svobody obyvatel už nikoliv. Je také špatně, když organizátorem stávky proti současnému systému je člověk, který právě díky němu načerpal na dotacích přes 2 miliardy korun. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli na Rohlíku dále nenabízet produkty RabbitCZ. Chápeme, že se náš postoj nemusí líbit každému, ale v Rohlíku nám jde i o principy. V podpoře lokálních českých farmářů budeme samozřejmě pokračovat a za odstraněné položky pro vás urychleně najdeme náhradu,“ napsal Rohlik.cz na svém facebookovém profilu.

Na tom není nic špatného a nezákonného. Každý podnikatel má právo si svobodně zvolit své partnery. Tomu se říká podnikatelská svoboda. Opravdu nelze firmám diktovat s kým smí či nesmí obchodovat, od koho mají právo brát zboží atd. Jako OSVČ tomu rozumím, já rovněž nejsem povinen pracovat pro každého a mohu zakázky, které se mnelíbí, z jakýchkoliv důvodů odmítat. Tuto možnost má i Rohlik.cz a je pouze problémem údajných bojovníků za svobodu, ke kterým se hlásí například nynější člen PRO Michal Hašek, že to nechápou. Jsou to ve skutečnosti oni, kteří vystupují jako nepřátelé svobody. Obchodní vztahy mají volnost pro kupujícího i prodávajícího a třetím stranám do toho nic není. Tečka.

E-shop totiž svým činem spustil celou lavinu hysterických výlevů nejrůznějších existencí, mezi nimiž dominovala předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Ta podle webu Forum24.cz nenechala na distribuční společnosti niť suchou a dokonce cosi jako nepříčetná vykřikovala o vykořisťování zaměstnanců. Inu starých návyků se soudruzi neumí zbavit a nechápou o čem je podnikání. Oni totiž nepodnikali, akorát kradli a říkali tomu znárodnění. Když pominu paradox, že nejvyšší komunistka bojuje za miliardáře, který by přece měl být třídním nepřítelem, do kterého je třeba ostře šít, tak bych upozornil na jednu zásadní a důležitou věc.

Byli to komunisté, kteří zničili tisíce rolníků i s jejich rodinami. Tuto smutnou skutečnost nám přibližuje web Ústavu pro studium totalitních režimů ustr.cz, který připomněl akci K (kulak) z roku 1951, kdy byl komunistickou stranou 3000 – 4000 sedlákům uloupen jejich majetek, mnozí byli uvězněni a oni byli vysídleni ze svých domovů i s rodinnými příslušníky včetně malých dětí do nuceného vyhnanství ve velmi nepříznivých poměrech.

Jejich potomci a následovníci jsou z velké části sdruženi v Asociaci soukromého zemědělství České republiky (ASZ ČR), která se, stejně jako Agrární komora a Zemědělský svaz ČR, od pondělní akce distancovala. Nechceme zpochybňovat nelehkou situaci v zemědělství, ale snažíme se prosazovat zájmy soukromých zemědělců a rodinných farem prostřednictvím jednání a věcných argumentů, nikoliv znesnadňováním cesty do práce široké veřejnosti. Lidé, kteří stojí za pondělními protesty, se nikdy v minulosti o soukromé zemědělce a rodinné farmy nezajímali, řekl v Událostech, komentářích v České televizi předseda ASZ ČR Jaroslav Šebek.

Pondělní akce se tedy zúčastnila jen menšina farmářů a shromáždění na Malostranském náměstí, kde podle fotografie na sociální síti X pod tribunou hlídkovali členové jakési Národní domobrany, prokazatelně proruské, už mělo s protestem zemědělců jen málo společného. Nelze se tedy divit tomu, že mnozí z původních účastníků demonstrace odjeli podle webu echo24.cz kvůli zneužití jejich akce předčasně domů.

Zdroje:

Rohlik.cz přestane nabízet produkty organizátora traktorových protestů – Podnikatel.cz

(4) Facebook

(20) Poslední skaut™ na platformě X: „Tvl. Lidové milice https://t.co/hzAnqAMpHV“ / X (twitter.com)

Konečná, Vandas, Hašek i Bazalová zuří. Rohlík oželím, svobodu ne, pustili se do firmy, která už nechce zboží od Jandejska | FORUM 24

Předseda ASZ ČR: Chceme veřejnosti vysvětlovat problémy našeho zemědělství jinak. Ne blokováním cest

Akce K („kulak“) — Ústav pro studium totalitních režimů (ustrcr.cz)

https://www.hlidacstatu.cz/Osoba/Dotace/zdenek-jandejsek-1

„Protest nám ukradli,“ stěžují si zemědělci a opustili magistrálu. „Rozumím jim,“ řekl Výborný – Echo24.cz

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 měsíc před

Žii tomuhle říkají chucpe.
Pokud by žil Lenin, šla by první ke zdi za revizionismus.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial