Rok 2035: Babiš stále premiérem

Pokud nebudou nasmlouvané americké stíhačky v roce 2035 majetkem naší armády, Andrej Babiš, bude-li u moci, od smlouvy o jejich nákupu odstoupí!

Podle iDNES.cz Babiš prohlásil: „Výrobce Lockheed neplní dodávky objednaných F-35 pro americkou armádu už druhým rokem. Nevím, jestli můžeme od dohody odstoupit, když se nebude plnit. Ta letadla nepotřebujeme, nesoutěžila se…, ustoupíme od F-35, pokud se opozdí.“

Zlé jazyky tvrdí, že hlavní příčinou jeho rozhořčení není nepotřebnost těchto letadel, ale fakt, že se na tomto kšeftíku za více jak 300 miliard Kč zatím nijak nepřiživil, což prý bere jako osobní urážku jeho veličenstva.
Sám připouští, že neví, zda je od smlouvy možné odstoupit, ale nehledě nato tvrdí, že on od ní, v případě zpoždění dodávky, odstoupí. Je mu přitom nejspíše jedno, jaké finanční či politické důsledky to bude mít pro náš stát.
Zaujalo mne jeho tvrzení, že ta letadla nepotřebujeme. Nedodal, zda má nějakou náhradu, ale vzhledem k jeho stranické minulosti by mne nepřekvapilo, kdyby už měl se svými starými kumpány domluvený nákup stíhaček z východu.

Nechejme nyní těchto spekulací, co by kdyby. To, co mne na vyjádření šéfa ANO vystrašilo nejvíce, je sdělení mezi řádky, že by v České republice rád vládnul i v roce 2035. Pokud to nevíte, Andrej letos oslaví sedmdesátku, protože se narodil v roce 1954. V roce 2035 mu tedy bude jedenaosmdesát.

Petr Pavel, náš současný prezident, uvažuje o tom, že nebude obhajovat svůj mandát, protože má pocit, že už v té době bude na prezidentování starý. Víte, kolik mu bude v době příští volby hlavy státu? Narodil se v roce 1961, takže v roce 2028 mu bude 67 let. Bude mu tedy v té době stále o tři roky méně, než je právě teď Andreji Babišovi.
Prezident při jednom rozhovoru mimo jiné řekl: „Někde jsem viděl takovou narážku, kdy ukázali pár světových lídrů. Já je nebudu jmenovat, abych se jich nedotkl. A poznámka pod tím byla, že současná vysoká politika je jeden velký geriatrický park.“

Andrej Babiš si v sedmdesáti připadá mladší než o sedm let později narozený Petr Pavel. Podle vlastního vyjádření se tak Andrej Babiš hodlá cítit i v době, kdy už mu potáhne na devadesátku.
Když tak o tom přemýšlím, možná to byl právě Andrej Babiš, věčný mladík, kdo inspiroval autora hlášení, které už nějakou dobu můžete zaslechnout v brněnských šalinách: „Vážení cestující, prosíme ty z vás, kteří jsou mladí a svěží, aby uvolnili své místo starším. Děkujeme.“
Možná se dnes Andrej Babiš opravdu cítí tak mladě, že si troufá vládnout i v době, kdy mu potáhne na devadesát. Otázkou je, zda se tak cítí, nebo skutečně mladý a svěží je. Takže čistě hypotetická otázka: „Kdyby Andrej Babiš musel jet z práce šalinou, byl by tak mladý a svěží, že by vás pustil sednout?“

Kdysi se říkalo, že vládce musí udržet meč a moč. Bude to v roce 2035 i případ Andreje Babiše?
A co si o tom myslíte vy? Připadá vám Andrej Babiš mladší a svěžejší než Petr Pavel? Přivítali byste ve Strakově akademii jedenaosmdesátiletého mladého a svěžího premiéra s radostí a nadšením?

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Flaška
4 měsíců před

To se ukazuje, že sice mluví, ale nemyslí.

Tomáš Vodvářka
Admin
4 měsíců před

Je to generátor náhodných slov.
V pořadu u Jana Krause před cca 12 lety popisoval svou „službu“ v StB, aby ji popřel, naposledy v presidentské debatě. Poté řekl, že nikdy do politiky nepůjde, protože je profláklý komouš. Realitu víme. Pak řekl, že je jedno volební období. Už je tam třetí. Nikdy nepůjde do Sněmovny, je to žvanírna. Sám tam kecá 4 hodiny v kuse. Atd.
Jeho slova jsou – jak píše A. de Saint-Exupéry – jen větrem slov.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial