„Prokremelské svoloči“ najednou vadí svoboda projevu

Jindy se jí ovšem proruští kolaboranti a jim podobní rádi ohánějí. Když oni sami šíří putinovské lži a nenávist k Ukrajincům, tak prý na ně mají nárok. Běda však, když jim někdo od plic řekne, co si o nich myslí.

Tomáš Etzler se nemusí omlouvat influencerce Jordance Jiráskové za „prokremelskou svoloč“ a kolaborantku. Nedávno tak pravomocně rozhodl Městský soud v Praze. Podle článku na webu iDNES.cz napsal exnovinář Etzler na sociální síti X tato slova. „Je výmluvné, jak kolaboranti Tomáš Nielsen a Jordanka Jirásková a jiná prokremelská svoloč oplakávají most poškozený státem bránícím se agresi, ale vždy drží huby, když ruské vraždící, znásilňující a rabující hordy páchají zvěrstva, válečné zločiny na ukrajinských civilistech.“

Reagoval tak na tvrzení Jiráskové, která označila ukrajinský útok na Kerčský most za teroristický čin. Odvolací soud však uznal, že Etzlerova kritika měla reálný základ a žalobu Jiráskové, která požadovala omluvu a 20 tisíc korun, v plném rozsahu zamítl s odůvodněním, že veřejně činná osoba by měla ostřejší kritiku unést. Plně s tímto verdiktem souhlasím.

Je potřeba, aby si někteří jedinci uvědomili, že svoboda projevu má univerzální platnost, platí pro každého a nejen pro ně. V článku 17 Listiny základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku České republiky, je uvedeno:

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

Já všude veřejně hlásám, že ti samí, co před desítkami let tleskali Hitlerovi, v současnosti tleskají Putinovi. Myslím tedy typově stejně pochybná a mravně zkažená individua.

Pan Etzler pouze mírně razantním způsobem upřímně sdělil svůj názor na paní Jiráskovou. Nevyhrožoval jí násilím, zabitím apod., a dá se tedy říci, že nijak nevybočil z ústavního rámce, který právo říkat svobodně, co si myslím, chrání. Svoboda projevu není o tom, že když budou proruští aktivisté velebit Rusko, tak jejich názoroví oponenti musí mlčet. Kritika influencerky, která se prokazatelně postavila na stranu zločinného Kremlu, je v pořádku. Jordánka Jirásková musí pochopit, že ne každý sdílí její názory a někteří lidé jí za její slova mohou pořádně vytmavit. Tomáši Etzlerovi vadí u paní Jiráskové dvojí metr, když kritizuje Ukrajinu za útok na most a přitom daleko horší ruské válečné zločiny přehlíží. Tvrdí, že je na straně Ukrajiny, ale její činy a veřejná vystupování svědčí o opaku. To se holt někomu nemusí líbit a dá to najevo. S tím je třeba počítat.

Tu v tomto soudním sporu obhajoval šéf PRO a organizátor protivládních protestů Jindřich Rajchl a evidentně neúspěšně. Ten nyní chce podat pro svoji klientku mimořádný opravný prostředek – dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně, na což má samozřejmě právo. Jenomže jeho vzkaz v podobě ultimáta je na pováženou. Pokud Nejvyšší soud nevyhoví jeho žalobě, tak prý se spustí „stavidla nenávisti na internetu, která neskončí dobře“. Slovní agrese totiž podle něj vždy přechází v agresi fyzickou. Od pana Rajchla to fakt sedí.

Budeme pokračovat ve všech nátlakových akcích, dokud tato vláda národní bídy neskončí,“ prohlásil podle webu Seznamzpravy.cz na závěr jedné jeho demonstrace Rajchl s tím, že pokud vláda nesplní jejich požadavky, chystá blokádu vládních budov. Takže nepříliš úspěšný právník vyhrožuje nátlakovými akcemi a pak brojí proti nenávisti. To nevymyslíš! Ostatně důkazů o skutečných Rajchlových postojích lze na webech najít více než dost.

Zdroje:

Etzler se nemusí omluvit influencerce za „prokremelskou svoloč“, rozhodl soud – iDNES.cz

https://www.psp.cz/docs/laws/listina.html

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-rajchl-a-spol-kdo-skryte-pomaha-obchodnikum-se-strachem-plnit-vaclavak-229463

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Flaška
3 měsíců před

Jsou všichni svoloč. Jak prosté.

Tomáš Vodvářka
Admin
3 měsíců před

Viděl jsem někde jeho fotku s opilcem Zemanem. Opravdu vybraná společnost.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial