Senátorka se selským rozumem? Spíše error v umělé inteligenci na úrovni automatické pračky.

Jinak nelze svaté tažení paní senátorky Jany Zwyrtek Hamplové proti všemu rozumnému, co u nás je, nazvat. Naposled jí začaly vadit cenovky v obchodech. A zírám, že má právnické vzdělání.

Papouškování každého nesmyslu je senátorce vlastní. Ale když přijde s vlastní iniciativou, tak to stojí za to: „Nelze klamat kupujícího kupní cenou, která využívá neexistujících mincí. Částku musí prodejce zaokrouhlit PŘED jejím uvedením u zboží nebo na zboží. Cena musí být pravdivá a určitá.“ Uvedla.

Přečetl jsem si to několikrát a fakt nechápu, co to má za logiku. Řekněme, že houska stojí 3,60 Kč (tři koruny a šedesát haléřů). Podle paní senátorky by cenovka nesměla uvádět 3,60, ale buď 3 nebo 4. A jedním dechem dodává: „ Cena musí být pravdivá a určitá.“ To jí ten rozpor netrkl hned?

To jen k rétorice a logice, kterou bych u právníka očekával. Ale mozkový trust SPD se přeci pořád bije za chudé české občany a je proti jakémukoliv zdražování. A paní senátorka si myslí, že ten obchodník by housku nacenil na 3 koruny a nikoliv na 4? Pokud ano, tak je to s ní ještě horší, než to navenek vypadá.

Ale teď k praktické části věci. Pokud si zákazník koupí tu housku jednu, tak u pokladny zaplatí 4 koruny. Pokud si jich koupí 10 kousků, zaplatí 36 korun. To je totiž o tom, že nemáme v oběhu haléřové mince. K žádnému šizení ani klamání zákazníka nedochází. Ale to je fuk.

Drtivá většina Čechů už platí bezhotovostně. Podle některých zdrojů i již více jak dvě třetiny. A když tu housku zaplatíte na pokladně kartou, tak vám z účtu strhnou přesně ony 3 koruny a 60 haléřů. Haléře totiž v našem oběhu existují, jenom ne jako hotovostní mince. Nevím, jestli je paní senátorka opravdu tak jednoduchá a neví to.

Paradoxní je to, že paní senátorka patří ke klubu, který s nasazením života bojuje za zachování hotovosti. Nic proti tomu, ale její používání bude stále menší a menší a hlavně nevýhodnější, jak je vidět z houskového příkladu.

Ale paní senátorka svůj boj proti cenovkám v haléřích myslí vážně protože dále uvádí: „Zítra podám podnět ČOI ve věci uvádění kupních cen jen s haléři.“ Opravdu úřady nemají na práci nic jiného, než se zaobírat takovou ptákovinou.

Jenom bych rád poukázal na voliče, kteří tento mozkový unikát do Senátu dostali – volební obvod Kroměříž a v druhém kole dostala 9031 hlasů.

Nicméně je jasné, odkud vítr vane, protože paní senátorka k tomu dodává: „Ještě tu nemáme povinnou digitální měnu ani euro, a už se tak markety chovají…

Pokud odpůrci Eura a bezhotovostních plateb budou používat takovouto argumentaci, ale hlavně do svého boje nasazovat takovéto duševní giganty, tak se o osud Eura u nás neobávám. Naopak.

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Khail
Pavel Khail
5 měsíců před

7.69, 12.56, 18.41, 58.34 … to nejsou dnešní kurzy cizích měn v Kč, ale současné ceny v letáku Penny. Jestli se tohle k paní senátorce donese, může dojít i k prudkému zhoršení jejího zdravotního stavu. 🙂

Tomáš Vodvářka
Admin
5 měsíců před

Už jsem to někde psal, ale asi je to vhodné připomenout. Každá společnost je z hlediska výskytu všech jevů rozložena do Gaussovy křivky. Týká se to výšky, váhy, třeba i povahy. Zde je však nutno zmínit inteligenci. Odhaduje se, že zhruba 90% všech obyvatel na Zemi je mezi 80-120 body při testech IQ. Co je nad 120, jde o genialitu, pod 80 je to slaboduchost, níže pak již silnější poruchy. Je pak jasné, že i mezi senátory tu a tam pronikne kdosi, kdo zaujímá bezpečnou pozici na levé straně křivky. Což dokladuje paní senátorka Hamplová. Což o to, takové byly… Číst vice »

Alejandro Azamedo
5 měsíců před

Soudružka Zwyrtek Hamplová perlí jednu debilitu za druhou. Co čekat od otylé kravky bez sebereflexe co záhadným způsobem přišla k právnickýmu titulu a svý IQ měří osobní váhou. Když vidím ty šmejdy typu Hamplová, Rajchl a další právníky, tak je mi jasný, že právnický fakulty maj laťku proklatě nízko. I když většina z nich těm debilitám co vypouští do éteru nevěří ani zble, ale jejich voliči makakové na to jdou jako slípka na flus a to je asi to jediný oč jde. Naštěstí Hamplová kromě prezentace debilit vede i v oblasti docházky jako senátorka s největším počtem zameškaných dní v… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial