Babiš nadává na mizerné potraviny, řešení však nenabízí

Je k popukání, když se tehdy premiér České republiky rozčiloval nad mizernými potravinami. Jenomže on nenabízí žádné řešení a vede tak lidi k pasivitě, Přitom Agrofert má na potravinářských zmetcích také svůj podíl.

Jak připomněl článek na webu Podnikatel.cz, Andrej Babiš se v rámci kampaně před volbami do Evropského parlamentu v roce 2019 rozčiloval nad kvalitou potravin. „Považuji za skandální, co se vlastně děje. Skutečně jsme popelnicí Evropy. Někdo v Evropě si myslí, že tady žijeme na kokosových palmách, že jsme méněcenní občané. To, co se děje ve výrobě potravin, je skutečně skandál,“ řekl Babiš. Částečně měl pravdu, zapomněl však dodat, že často za mizernou kvalitu mohou ve velké míře samy české firmy. Tak z produkce holdingu Agrofert, který šéf hnutí ANO vložil do svěřenských fondů, pochází například „úžasné“ hot dog párky s devíti procenty masa. Dobrou chuť! Nedávno Andrej Babiš opět podle článku na webu Seznam medium perlil na svém Facebooku když napsal,„V Česku je také největší koncentrace řetězců v Evropě a žádná významná česká síť, na rozdíl od tamní polské Biedronky“ Zase špatně. Při svém loňském pobytu v Polsku nám naše překladatelka Justyna řekla: „Oni si mnozí myslí, že Biedronka je polská, ale ve skutečnosti patří nějakým Španělům.“ Justyna těsně vedle, majitelem Biedronky je Portugalec Jeronimo Martins, ovšem pan Babiš totálně vedle.

Nikdo také nikoho nenutí kupovat špatné potraviny, je to otázka výběru. Například každému normálnímu člověku musí být jasné, že buřty v ceně sedmdesát korun za kilo, musí být šunty, protože za takovou cenu se kvalitní opravdu nedají vyrobit. Já takové zmetky zkrátka nekupuji. Když však někdo chce láci za každou cenu, tak ať se nediví, že jí zmetky.

Horší je ovšem to, že Andrej Babiš vlastně nabádá lidi pasivitě, k čekání na spasitele, který to za ně zařídí a oni přitom nemusí udělat nic. To je špatný přístup, To je podporování lenosti, on to za nás někdo udělá. Bedřich Smetana, když mu nějaký Rakušan vytknul, že Češi jsou sice dobří muzikanti, ale sami neumí nic pořádného zkomponovat, zareagoval tím nejlepším možným způsobem, začal sám skládat a dosáhl světového věhlasu.

Očekával bych tedy, že vrchní anoista bude příkladem, v Agrofertu začnou vyrábět jenom kvalitní potraviny, on založí českou síť prodejen, která bude konkurovat nadnárodním řetězcům. Když se ti něco nelíbí, tak to změň a nečekej, že to to za Tebe udělají druzí. To byl takový komunistický přístup, kdy soudruzi často hlásali „mělo by se udělat.“ Zapomínali však dodat, kdo by to konkrétně měl udělat. Jak to říkal americký prezident John Fitzgerald Kennedy, „neptej se, co Tvá vlast může udělat pro Tebe, ale ptej se sám sebe, co ty můžeš udělat pro svoji vlast.“

Upřímně řečeno, premiér Petr Fiala mně svým nákupem v Německu pořádně vytočil. Nechápu, co tím sledoval. Měl by okamžitě vyrazit svůj PR tým, protože to se fakt nepovedlo. Jenomže, jak se ukazuje, Andrej Babiš není o nic lepší. Je hodně směšné, když on se rozčiluje nad kvalitou potravin, přitom firmy, které založil, zásobují český trh pořádnými „šmakuládami“.

Lži a polopravdy Andreje Babiše – Seznam Médium

Babiš může zlepšit kvalitu potravin. Stačí, když začne u „šmakulád“ svých firem – Podnikatel.cz

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
7 měsíců před

To, že z Agrofertu tečou jen šmejdy, je všeobecně známo. ideální je mít apku BezAndreje, která ukazuje, co nekupovat.
Na druhé straně nechápu, proč si premiér Fiala naběhl na vidle. On přeci musel vědět, co to udělá. Už jsem tady psal, že by mne zajímalo, proč někdo z vlády neřeší prostý fakt, že kupříkladu stejný balík dětských plenek prodávaný ve stejném Lidlu, je v Německu levnější cca o 15%.

Jiljí Záruba
7 měsíců před

Vy byste chtěl, aby ceny určovala vláda? Promiňte, ale to je přece návrat k minulému režimu…

Tomáš Vodvářka
Admin
7 měsíců před
Reply to  Jiljí Záruba

Ne, pane Zárubo. Ale vznesl bych dotaz, proč řetězec Lídl (aj.), mají v České republice vyšší ceny než v Německu? Jsem si jist, že pokud jsou ony korporace domluveny, že v Česku žijí idioti, kteří za stejnou věc zacálují o 15% více, než v Německu, tak bych si vybral jeden z nich a vyrazil bych ho od nás. Jsem si jist, že ty ostatní by sundali cenu na tu, která je stejná v Drážďanech.
To není socialismus, ale naopak ryze kapitalistický počin, protože by si ostatní uvšdomili, že se dá vydělávat, ale ne krást.

Jiljí Záruba
7 měsíců před

Máte pravdu, to by možná pomohlo, ale obávám se, že by to skončilo jako kauza Diag Human. Víte, ono to srovnávání cen není úplně fér, německý nebo polský trh je násobně větší, to bychom asi museli jít do nějaké belgické nebo nizozemské sámošky… Teď jsem zrovna poslouchal Babišův projev v parlamentu a on si tam stěžoval, jak bylo špatně, že jsme u nás všechno privatizovali, vykřikoval „…nemáme ani jednu státní banku, nemáme ani jeden státní řetězec…“ Tak možná kdybychom měli státní obchody, byly by světlé zítřky (ironie).

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial