Skandál! Politik Smeru velebí komunistického vraha

Místopředseda slovenského parlamentu Luboš Blaha z ficovského Smeru-SD vyvěsil ve své pracovně obraz rudého zločince Che Guevary. Slovensko tak kleslo velmi hluboko.

Jakékoliv oslavování Che Guevary je glorifikací komunistické diktatury a jako takové nepřípustné. Dokáží pochopit, že bývalý komunista Luboš Blaha, který po vzoru svých bývalých spolustraníků zdraví zaťatou pěstí a na shromážděních oslovuje přítomné soudružky a soudruzi, odstranil ve své pracovně portrét prezidentky Zuzany Čaputové, koneckonců i nás někteří lidé sundávali obrazy Miloše Zemana. Budiž.

Je však nehorázné glorifikovat komunistickou zrůdu Che Guevaru. Tento člověk je ztělesněním zla, vytvořil na Kubě popravčí čety a nechal zavraždit desítky tisíc lidí. Patřil k předním spolupracovníkům Fidela Castra a založil zde nechvalně proslulé koncentrační tábory, kde byli vězněni a týráni disidenti a odpůrci režimu. Chtěl zemřít mučednickou smrtí, ale zároveň se chlubil tím, že mu nevadí zabíjení druhých lidí, především nepřátel marxismu a kubánské revoluce. Známý je jeho výrok. „Nenávist je součástí boje. Neomezená nenávist vůči nepříteli, která donutí člověka, aby překonal svá přirozená omezení, takže se stane efektivním, násilným, a chladnokrevným strojem na zabíjení, je přínosná a užitečná. A takové vysoce účinné stroje na zabíjení musejí být i naši vojáci.“ Ano, nenávist a vraždění byly typické pro Che Guevaru.

Takového darebáka velebí místopředseda Národní rady Slovenské republiky a člen vládního Smeru-SD Luboš Blaha. Co bude dál? Příště si může někdo v pracovně pověsit obrazy Stalina nebo Hitlera. Kdyby to byl nějaký nýmand. Vlastně, Blaha jim sice je, ale bohužel montálně ve vysoké parlamentní funkci. To je špatně a je příšerné, že se mu něco takového toleruje.

Je dobře, že člen slovenského Ústavu paměti národa Patrik Dubovský podal na Blahu trestní oznámení pro podezření propgace hnutí, které potlačovalo lidská práva a svobody. Tohle je hodně špatné.

Je také smutným vysvědčením pro slovenskou vládní koalici, že takový hnus toleruje. Jistě, Slovensko je suverénní zemí a to je třeba respektovat. Jsou však záležitosti obecně morálně nepřijatelné a toto je jedna z nich. Pro české politiky by to měl být jasný signál, s Blahou se vůbec nestýkat, jako by byl malomocný.

Historik slovenské paměti národa podal za obraz Che Guevary trestní oznámení na Blahu – Novinky

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
17 dní před

Proč jakoby? On je malomocný. Je to kreatura, která naskočila na současný trend. Pokud by se změnil, bude on mít na zdi třeba papeže Františka. U nás jeden bolševik a estébák nosil v kapse Pražské jezulátko….

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial