Bude rezoluce OSN o události v Machačkale?

Po přistání letadla z Tel Avivu na letišti se dav „spravedlivě rozhořčených“ občanů s výkřikem Allah Akbar rozhodl zjistit, jestli se v budově nenachází nějaký Žid. Je jisté, že pokud by tam nějaký byl, jeho život by skončil.

Záběry z letiště byly děsivé. Dav vykopával dveře a kontroloval všechny prostory, kam se nepochybně běžně nikdo z cestujících nemá šanci dostat. Paradoxem dnešních dnů byl fakt, že se v předmětném letadle nalézaly dagestánské děti, které se vracely z léčení v Israeli. (tuto informaci uvedl na svém FB účtu Martin Svárovský, bývalý diplomat a bezpečnostní analytik, jinak poradce předsedy výboru pro evropské záležitosti). Israel ve svých nemocnicích léčí děti i dospělé z různých zemí, bez ohledu na jejich vyznání či politickou orientaci a to včetně představitelů palestinských Arabů.

Představme si hypotetickou situaci, že by tomu bylo obráceně. Dav rozzuřených Židů by prohledal letiště kdekoliv na světě a hledal by nějakého Araba s cílem jej zbít či zabít. V ten okamžik by svět „oněměl hrůzou“ a OSN by nestačila schůzovat a vydávat jednu rezoluci za druhou o odporném jednání, které přesahuje lidskou představivost. Všude v muslimském světě by se konaly demonstrace, zapalovaly kostely či jiné svatostánky vyjma mešit, ambasády nepřátelských zemí by čelily ozbrojeným útokům.

OSN je organizací, která má svá nejlepší léta za sebou. Poslední rezoluce z konce října 2023. týkající se situace v pásmu Gaza, je typickým příkladem licoměrnosti tohoto světového společenství. Požaduje trvalé příměří a ukončení bojů v pásmu, aniž by se dotklo podstaty. Není tomu ani měsíc, kdy – a to je třeba stále a stále opakovat – se několik stovek arabských humanoidů dopustilo genocidního chování vůči suverénnímu státu, vraždilo bez jakékoliv milosti každého, kdo jim přišel pod ruku. Nezastavili se ani před bestiálním mučením a zabitím maličkých dětí. (odkaz na vylíčení nálezu na místě běsnění zde).

Toto vše je tak nějak už zastřeno, stejně jako tzv. útok na nemocnici v pásnu Gaza, kde, jak se ukázalo, situace byla zcela odlišná od prvotního tvrzení arabské strany. Místo toho nám umělá inteligence nabízí fotografie otce v náručí se zkrvaveným a hladovým dítětem, záběry naříkajících matek nad ztracenými syny. kteří padli v hrdinném dobývání kibuců. Politici ze všech světových stran přemlouvají Israel, aby jednal tak nějak citlivě, dodržoval zásady ochrany civilních obyvatel a vůbec nejlépe, kdyby se stáhl a vrátil věci do výchozího statu. Je jen škoda, že podobný přístup neuplatňují v případě Hamásu, který doposud drží v zajetí řadu občanů, rovněž civilů a to včetně malých dětí. Že by humanita měla více významů?

OSN je útvar, který se přežil. V Radě bezpečnosti sedí Rusko jako stálý člen. Země, která už rok a půl vede bezohlednou dobyvačnou válku vůči jiné zemi. Jakoukoliv rezoluci, která se snaží cosi pojmenovat, bezostyšně zablokuje. Hlasování ve Valném shromáždění se již dávno neřídí rozumem, ale jen a jen ideologickou příslušností či v případě muslimských zemí jejich náboženskou příslušností.

Událost v Machačkale, tedy hledání Žida, ať je to kdokoliv, s nepochybným úmyslem jej zabít, je návratem do doby, o níž se učíme jako o temné etapě evropských dějin 20.století. Něco mi říká, že OSN se k incidentu nevyjádří. Pokud jej vůbec zaznamenala.

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Alejandro Azamedo
8 měsíců před

OSN je opravdu už jen parodie na svůj původní význam a pro dvojí metr snad není slušný pojmenování 😡.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial