Bezcitná senátorka Kovářová zlehčuje ruské válečné zločiny

Nic jiného totiž prokázané únosy ukrajinských dětí do Ruska nejsou. Daniela Kovářová to však nazvala evakuací. Tak jistě, podle její logiky vlastně ti Němci za protektorátu české děti evakuovali pro jejich dobro.

V diskusi pod článkem na iDNES.cz to Kovářová od lidí pořádně schytala, padly ostrá slova jako kreauturka (velmi mírné), doporučení, aby táhla do Ruska, a okamžitě rezignovala na senátorský post atd. Paní senátorka jako jediná vystoupila proti navržené senátní rezoluci, která odsuzovala únosy ukrajinských dětí do Ruska, s tím, že by chtěla slyšet svědectví unesených ukrajinských dětí.

Tak to je opravdu mimořádně gigantický duševní výkon, těžko se dají sehnat svědectví dětí, které byly násilím deportovány na neznámá místa v Rusku. Ukrajinská strana hlásí únosy 20 tisíc ukrajinských dětí, které jsou rovněž násilím rusifikovány. Z nich se dosud na Ukrajinu vrátilo jen 400. Pravdou je, že že kvůli únosu malých Ukrajinců vydal mezinárodní trestní soud v Haagu na Vladimíra Putina mezinárodní zatykač. Ten vydal i na zmocněnkyni Kremlu pro práva dětí Marii Lvovou-Bělovovou.

Mimochodem, unesené ukrajinské děti, které se podařilo dostat zpátky na Ukrajinu, už o svých krutých osudech v Rusku vypovídaly, a to rovnou před haagským tribunálem.

Jistě, je možné bagatelizovat únosy ukrajinských dětí nebo je rovnou popírat, stejně jako je možné popírat existenci Severního pólu. Nebyl jsem tam, tak vlastně vůbec nevím, jestli existuje a možná se to jenom tak povídá.

Když na to tak přijde, tak oni vlastně ti Němci české děti z Protektorátu Čechy a Morava evakuovali, to přece nebyly žádné násilné deportace. Děťátka přišla o rodiče, tak se dala na výchovu do říše, do ideologicky správných německých rodin, kde o ně bylo dobře postaráno. Inu, historie se opakuje.

Senátorka Kolářová se zachovala mimořádně odporně a cynicky. Já nevím, jestli to svoje vystoupení jenom hrála nebo myslela vážně. V tom druhém případě by to byla tragikomedie.

Jsem rád, že Senát přijal usnesení, v němž odsuzuje nucenou rusifikaci dětí z Ukrajiny jako mimořádně odporný zločin. Dále konstatuje, že z okupovaných území Ukrajiny byly deportovány děti, kterým je měněna totožnost a které jsou násilně přemístěny do Ruska a v některých případech předány k nucené adopci. Horní parlamentní komora také požaduje, aby tyto zločiny stíhal Mezinárodní trestní soud.

Proti zlu je třeba se rázně postavit, a ne jej bagatelizovat, jak to učinila senátorka Daniela Kovářová. Ona také byla před listopadem 1989 členkou KSČ a možná proto vystupuje, jak vystupuje. 

Senátorka Kovářová označila únosy ukrajinských dětí do Ruska za evakuace – iDNES.cz

Podívejte se, kde Rusko schovává unesené děti z Ukrajiny – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Bití a lži o tom, že se jich rodiče zřekli. Ukrajinský chlapec popsal, jak probíhají únosy dětí do Ruska | iROZHLAS – spolehlivé zprávy

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
8 měsíců před

Je doba relativizací. Spadly vůbec Dvojčata v NY? A pokud ano, bylo to nárazem letadla, nebo si je shodili Amíci sami?
Senátorka Kovářová chce „vyšetřit“ ony únosy a hovořit s dětmi. Mohla by tam zajet, požádat třeba soudruha Putina, aby jí to umožnil. Jistě by jí byla nabídnuta možnost s nějakým dítětem hovořit a to by jí sdělilo, jak trpělo na Ukrajině a jak je teď šťastné v nějaké ruské rodině. A jí by se potvrdilo, že měla pravdu.
Paní senátorka by se vrátila domů spokojená, že měla pravdu.
Soudím, že senátorka Kovářová je blbka.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial