Vrána k vráně sedá, Andrej Babiš se opět má čím chlubit

Známé přísloví, i tak by se dalo nazvat setkání vyhlášených oportunistů a demagogů na atletickém mistrovství světa v Budapešti.

Jak sám uvedl, na pozvání svého přítele Viktora Orbána, se bývalý spolupracovník StB Andrej Babiš zúčastnil vrcholové sportovní akce v maďarském hlavním městě. Kromě tamního prezidenta se zde setkal i s další vysoce spornou postavou světové politiky, tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoğanem a proruským prezidentem Srbska Vučičem. Vskutku vybraná společnost.

V kontextu se včerejší informací o naprosto bezcitném FB příspěvku v Rusku, který se týkal bot mrtvé šestileté ukrajinské holčičky a adorovali ho desítky tisíc Rusů, se je opravdu čím chlubit. Trojští koně Ruska v Evropě, Maďarsko a Srbsko. Silně proruský Vučič, který se chlubí skvělými vztahy s Putinem a ani jednou se důrazně nevymezil proti ruské agresi na Ukrajině, byť se snaží tvářit, že Donbas je ukrajinský a údajně aktuálně s Putinem nekomunikuje. Neustále lavírující turecký prezident, jenž je s Kremlem chvíli kamarád, chvíli ne. Udělal z Turecka zemi, která se fakticky vyřazuje z NATO, je krajně nedůvěryhodná a sleduje jen vlastní mocenské regionální zájmy. Erdoğan je vše, jen ne demokrat a důvěryhodný partner. Orbán, který pravidelně torpéduje pomoc Ukrajině a ustupuje jen za cenu výhod pro Maďarsko, doposud nepovolil přepravu vojenské pomoci napadené zemi přes vlastní území. Mnohokrát verbálně napadl ukrajinského prezidenta i Ukrajinu samotnou. Ztělesnění populismu a maďarského nacionalismu.

Andrej Babiš se doposud nepoučil, ani to nepotřebuje. Nadále je schopen obhajovat protitržní opatření jako třeba zastropování cen, které se Maďarsku velmi vymstilo. Neva, spousta voličů na to nadále slyší. Drtivá většina voličů ANO chce slyšet jen jednu věc. Drtivou kritiku současné vlády a je zcela jedno, zda je objektivní a oprávněná či ne. Hlavně, že je. Pak se zatváří jako lidumil a hodný strýček, vyřešeno. Přesně styl TV NOVA devadesátých let, vytrvale účinný. S klidem se může setkat s těmito lidmi, protože ho řada voličů ještě přitom vnímá jako velkého státníka, který by se o naší zemi dokázal postarat rozhodně lépe než současná vláda. Může se napsat milion argumentů, že to tak není. Je to jedno.

Pravděpodobnost jasného vítězství ANO v příštích parlamentních volbách roste každým dnem. To je snad nejhorší důsledek (ne)činnosti současné vlády. Určitě se naše proexportní a na trhu EU závislá země bude skvět vedle takových person jako jsou výše zmínění politici. A ti budou jistě dělat vše proto, aby naše země vzkvétala stejně jako jejich země, kdy Maďarsko nadále válčí s inflací, jež se ale vůbec nedá srovnat s obřím růstem cen v Turecku. Především díky naprosto nezodpovědným krokům  Recepa Tayyipa Erdoğana. Díky, pane Babiši, jsme a budeme vidět.

Loading

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej Dubovský
Ondřej Dubovský
10 měsíců před

Zdravím, k tématu nemám nic, jen historku pro pobavení. Po mé poslední „výměně názorů“ s panem Lachnitem mne vymetli z diskuse s tím, že jsem někdo jiný. A že musí ověřit mou totožnost tím, že pošlu občanku se začerněným jménem a rodným číslem, která už mají z registrace. Tak jsem se rozhodl, že použiji variantu „osobní kontakt“, ale po dvakráte mi na recepci řekli, že nikdo nemá čas, zrovna… Je zábavné, že stejné číslo je na kontaktu, který vyčtou z všeobecně známých údajů v registrech firem a živností. Jestli budete komunikovat s panem Bangou, zeptejte se ho, proč prostě nezavolá… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
10 měsíců před

Ty nevíš, že za Babiše bylo líp? Ty neposloucháš skvělé ekonoemické úvahy Karla Havlíčka, který je ekonomický expert asi na stejné úrovni, jako já na kosmický výzkum? Skvělá rétorka Alenka, která nám poslední dobou trochu přibírá (na váze, nikoli na
rozumu, který nahrazuje Che Guevarským stylem projevu. nebo mazlavý Juchelka (nevímjaksejmenuje), který si denně natírá lebku klouzkem k lepší penetraci? To je naše budoucí elita.
A šéf zatím provádí klauniády na Tik toku a maže si kapsu drahými potravinami (loňský zisk Agrofertu 2x větší než rok předtím a přítom nadává, jjak vláda zdražuje lidem jídlo). neboj bude líp.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial