Návrat guru Járy zpět do vlasti

Zpráva dne, která spolehlivě přebíjí lajnu brněnské primátorky, potíže s hyperegem JUDr. Fremra a nejspíš i výši inflace v České republice. Po odpykání 5 let basy na Filipínách se do vlasti vrací nadsamec Óm, guru Jára, občanským jménem Jaroslav Dobeš.

Čas od času se to prostě stane. To se jeden ráno probudí a zjistí, že se ve spánku transformoval z obyčejného dělňase u soustruhu v Kolbence na vůdce sekty, která konečně spasí svět či aspoň pár oveček. Takže se vykašle na rachotu, vyklidí skříňku s modrákama a vyhlásí se hlavou nové, tentokráte té pravé církve, sekty, kroužku atd., která však musí mít nějaký vznosný název.

A rozhodí sítě. Většinou – jak jinak – jde o prachy. Pokud je takový guru šikovný, zblbne pár jedinců, kteří mu nasypou do klobouku hezkých pár zlaťáků, za které může mít to, co by ze svých šichet nepořídil ani náhodou. Zatímco ovečky jsou masírovány mistrovým učením, jedí střídmě a pracují pro něj svých 12-16 hodin denně, mistr – zpravidla obklopen věrnými huriskami – medituje a oddává se nadpozemské činnosti, z které vyčerpáním usne. Pravda, někdy se struna napne o cosi více a guru je svými ovečkami poslán na věčnost, i když se nevyplní jeho předpověď o evaporaci jeho mrtvoly do rozbřesku a vykonavatelé půjdou jistě bručet, byť s papírem, že si to předmětná mrtvola vyžádala jaksi bianco šekem.

Pan Jaroslav Dobeš /alias guru Jára/ je jiný kanón. Nikdy mu nešlo o prachy, ten odporný pozemský produkt či o robotu svých oveček. Jen jim nabízel odháčkování. Toto tajemné slůvko, tak magické a opojné, mělo svůj účinek na několik mladých žen, které se vydaly za dobrodružstvím. Principem „léčby“ bylo odstranění traumat z dřívějších vztahů oněch žen a restart nového života, k čemuž byl guru nejspíše velmi dobře fyzicky vybaven.

Stačilo – dle sdělení frekventantek léčby – pár krátkých okamžiků a byly pomocí Járovy chlouby zcela vyléčeny a připraveny opět začít zcela nový život.

Problém Járy však byl v tom, že se vždycky – zejména v Čechách – najdou ti, kteří jsou s léčbou nespokojeni. I našlo se několik žen, kterým odháčkování buď nestačilo, případně zjistily, že i když jsou již odháčkovány, problém trvá. Nelze rovněž vyloučit i rozhořčení partnerů odháčkovaných žen, že oni podobného způsobu „léčení“ nejsou schopni. Závist je děsná vlastnost.

A tak milého Járu naprášily k soudu, který vyhodnotil méně zvyklý způsob kolektivní terapie jako právně závadný. Jára včas zdrhnul na Filipíny, aby ke svému zděšení zjistil, že i na opačné straně planety považují uvedený způsob „léčby“ za postup non lege artis s docela pěknou sazbou. Seděl tam celých 5 let v base s filipínskými soudruhy. Původní trest mu byl nejspíše zkrácen (dle původního rozsudku nafasoval 7,5 roku na tvrdo).

Teď se vrátil do vlasti a půjde před českou soudní stolici, která bude mít na jeho odháčkovávání nejspíše podobný náhled. Bude pak jistě na vězeňské službě, aby při výkonu trestu i on nebyl předmětem odháčkovávání některými – pro změnu – českými soudruhy. Je totiž nad slunce jasné, že guru podobný způsob léčby a navracení se do reality nepotřebuje

 

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jiljí Záruba
9 měsíců před

Znáte tu hru – zaměňte guru Jára za Babiš a váš popis je přesný… 🙂

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial