Putinův mluvčí: ruské prezidentské volby jsou nedemokratické

Ještě hůř, všechny ruské volby jsou zfalšované, jak už dříve v rozhovoru pro LN uvedla známá ruská spisovatelka Ludmila Ulická. Dmitriji Peskovovi se povedlo kouzlo nechtěného, ale výjimečně mluvil pravdu.

Tedy, že následující prezidentské volby v Rusku ani být nemusí, protože Vladimír Putin v nich získá přes 90%. Chce se mi s klasikem zvolat. „A není to málo Antone Pavloviči, Vladimír Vladimirovič by měl být přesvědčivě zvolen vládcem vší Rusy minimálně 120% hlasy a dosáhnout tak historického světového rekordu.“

Avšak teď vážně. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov to takhle naplno říci nechtěl, ale v Rusku je rozhodnuto dávno dopředu a volby jsou jen taková formalita. Asi jako  to bylo u nás za socialismu, kdy jednotné volební kandidátky dopředu schválila Komunistická strana Československa, aby jí lidé odklepli jediného správného kandidáta do národních výborů. České či Slovenské národní rady a Federálního shromáždění. V současném Rusku nyní rozhodují úředníci plně pod kontrolou putinovské strany Jednotné Rusko, kteří pro jistotu dopředu vyloučí z prezidentského klání nesprávné kandidáty, jako například Alexeje Navalného, a ponechají jen loutky, které Putina neohrožují.

Na tom, že ruské volby jsou obecně nespravedlivé a nelegitimní, se shodují všichni znalci poměrů v Putinově říši včetně samotných Rusů. Své o tom ví spisovatelka Ulická, a už dříve uvedl předseda Svobodných Rusů v České republice Vitalij Ginzburg , že státní úředníci museli při předchozích volbách do Státní dumy (dolní komora ruského parlamentu) ukazovat fotokopie správně vyplněných volebních lístků s vyznačením putinovského vládnoucího Jednotného Ruska. (V Rusku je to jako u nás ve volbách do obecních zastupitelstev, odevzdává se jedna velká plachta se všemi kandidujícími subjekty, a voliči pak vyznačí ten, který chtějí volit.) Známé jsou případy, kdy členové volebních komisí házeli do volebních uren velké množství volebních lístků, a je téměř jasné, kdo na nich byl vyznačen. Běžná jsou rovněž uplácení voličů. A časté jsou také případy, kdy jsou z volebních místností v rozporu se zákonem násilím vyváděni nezávislí volební pozorovatelé. Ruské volby bývají pravidelně zmanipulované, nedemokratické a tudíž jsou z hlediska práva běžného v civilizovaných zemích neplatné.

Je otázkou proč to se to děje, když Putin a jeho blízcí mají volební vítězství jisté? Má to své důvody. Současné Rusko je diktaturou, zločineckým, mafiánským a totalitním státem a Putin je vrchní diktátor. A diktátoři mají strach z lidí, z jejich svobodné vůle, protože pak by se mohlo ukázat, že lid si svoji budoucnost představuje jinak než tyrani, kteří jim vládnou, a že údajná popularita vrchnosti je jenom blud. Jako u nás za komunistické totality, kdy KSČ dostávala pravidelně svých 99,9% hlasů a přitom ve skutečnosti většina lidí komunisty nenáviděla. Proto v Rusku nejsou a nemohou být svobodné volby. Kdo tuto pravdivou skutečnost popírá, podporuje zločinecký režim v Kremlu.

Volby v Rusku nejsou demokratické, nemusí se pořádat, řekl mluvčí Kremlu – iDNES.cz

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
8 měsíců před

Je třeba stále opakovat, že Rusko je zaostalá země, založena na byzantském střihu neomezeného vládce /lhostejno, jde-li o cara, generálního tajemnéka či presidenta/. Je zcela mimo zákon, může vše a je mu tleskáno.
Důvodem, proč se s ním svět zabývá, je vlastnicvtí jaderných zbraní. Pokud by je neměl, tak by bylo Rusko na úrovni republiky Džibuti.
Nikdo nekupuje ruské výrobky, nikdo nechce nic z Ruska atd. Mají jen ropu a plyn. A Putina. Toť vše.

Tomáš Flaška
8 měsíců před

JO. To se mu povedlo.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial