Fotbal jako velká žumpa i s pletichářem Rajchlem

Bývalý fotbalový trenér Jozef Zadina promluvil, v českém fotbale je běžné dávat rozhodčím peníze, aby pískali rovinu. V tomto prakticky mafiánském prostředí byl jako ryba ve vodě i šéf PRO Jindřich Rajchl.

Zasloužilý kouč Zadina uvedl, že v devadesátých letech bylo běžné dávat rozhodčím peníze, aby vůbec pískali rovinu. V článku na webu Sportz.cz uvedl, že když tenkrát trénoval Švarc Benešov, tak ve třetí lize brali sudí dvacet tisíc korun jen za to, že budou řídit zápas spravedlivě. Toho nakonec tak znechutilo, že s fotbalem skončil. Tyhle fotbalové praktiky však bohužel přetrvávají. Před pár lety si mně jeden příbuzný z jižní Moravy, který působí v jednom z tamních fotbalových klubů, postěžoval, že v krajském přeboru se rozhodčím dává i desítka, aby pískali na férovku. Hrůza!

Řekl bych, že toto je taková dlouhodobá česká a východní specialita. V Německu nebo Rakousku něco takového neexistuje. U nás jsou s tím velké problémy, těžko se těchto hnusných způsobů zbavujeme. Běžné ovšem už byly za socialismu.

Nyní je téměř jasné, že za různými nekalými fotbalovými praktikami stál hlavně bývalý přední fotbalový bafuňář Roman Berbr a k jeho lidem patřil jeden čas i Jindřich Rajchl. Jak dokazuje článek na webu iRozhlas.cz, také současný šéf PRO jel v různých nekalostech. Neumím si proto představit, že on o tom, co se v českém fotbale ve skutečnosti děje, nic neví. To mi nikdo nenamluví a myslet si to může jen naivní prosťáček. Už proto by měl Rajchl zmizet z veřejného života, protože jeho minulost je plná nejrůznějších křiváren a morálních selhání. Obávám se tedy, že pokud by se takový člověk dostal k moci, což naštěstí pravděpodobně nehrozí, tak by se Česká republika stala stejně mafiánským státem, jakým je nyní putinovské Rusko.

Tabu staré čtyřicet let prolomeno. Zadina promluvil o domluvě s Duklou i promluvě s Pospíchalem za zamčenými dveřmi – Sport.cz

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jindrich-rajchl-demonstrace-blsany-svaz-dukla-berbr-chvalovsky-husak_2303160700_jgr

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Ono se stačí podívat do obličeje pana Pelty nebo Berbra. Nemsuím být psycholog, abych poznal křiváky.
Hnus v přímém přenosu. Fotbalová asociace je jednou z největších neziskovek v ČR s obludnými dotacemi, které končí v kapsách podobných týpků.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial