Kachovskou přehradu vyhodili do povětří Rusové

Je jasné, že z tohoto incidentu se budou vinit obě strany, pádnější důvody pro zničení vodní nádrže však měla Moskva. Nemyslím si, že by si Ukrajinci chtěli takto amatérsky znemožnit vlastní protiofenzívu.

Ta zpráva dnes ráno šokovala. Jedná se s největší pravděpodobností o teroristický čin ze strany Kremlu s cílem alespoň oddálit plánovanou ukrajinskou protiofenzívu. Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak upřesnil, že přehradní hráz vyhodila do povětří 205. motostřelecká brigáda ruské armády.

Věřím tomu, že hlavní příčinou bylo zamezení ukrajinské protiofenzívy. Ostatně nebylo by to v ruských dějinách poprvé. V srpnu 1941 vyhodila ustupující Rudá armáda do povětří Dněperskou přehradu, aby zpomalila postup německých vojsk, a to i za cenu velkých vlastních ztrát na životech, zbraních a materiálu, zahynulo také velké množství civilistů.

V současnosti mají Rusové také zájem znemožnit ukrajinskou osvobozovací operaci, a jak je patrné, na civilním obyvatelstvu jim nezáleželo a ani nyní nezáleží. Kachovská přehrada je významným vodním zdrojem pro Rusy okupovaný Krym, to je fakt. Jenomže pro Rusy je daleko důležitější znesnadnit útok ukrajinské armády než dodávat vodu. Ostatně od roku 2014 až do loňska byly dodávky vody na Krym z této přehrady zastaveny.

Pro ruskou vinu svědčí i fakt, že Kachovská přehrada byly nedávno z velké části naplněna vodou, a to nejspíš z toho důvodu, aby se jí do okolí rozlilo co nejvíce. Podezřelé bylo také počáteční ruské mlžení a bagatelizování této události.

Ukrajinci byli nuceni evakuovat tisíce civilistů také vlastní vojáky. Po zachraňujících se lidech  Rusové střílejí. O tohle Ukrajinci nemohli stát v žádném případě.

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
3 měsíců před

V Rusku nemá život žádnou cenu, Ani dokonce vlastních lidí.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial