Putina chtějí zatknout, a co ti menší?

To že je vydán na Putina mezinárodní zatykač, je asi totéž, jako oznámení, že dnes je zataženo.

Vladimír Vladimirovič má už svůj věk a těžko opustí Rusko a pocestuje do jedné ze 120 zemí, kde tento zatýkací rozkaz uznávají. On možná už ani nepojede nikam kromě svého bunkru. Ten to už má spočítané tak jako tak. Prostě se nehne dokud nepojde.

Spíš mě zarazila ta formulace, že trestní senát shledal dostatek důkazů o tom, že dochází k únosům dětí. A je prokázáno že rozkaz vydal Vladimir Putin a proto zatykač vydal. Not to jim to trvalo, říkám si. A ještě si nikdo nevšiml, že tentýž muž vydal i rozkaz k útoku na Ukrajinu? Osudy dětí jsou smutné, ale na Ukrajině umírají lidé. Nebo jsou mrzačeni. A je jedno jestli tím, že jim ruský granát utrhne ruku, nebo jim tu ruku uříznou v mučírně. Jsou tam popravováni se zavázanýma rukama. To si ještě nikdo nevšiml, že rozkaz ke všem těmto zvěrstvům dal tentýž Vladimir Vladimirovič, kterého stále obdivuje nadpoloviční většina ruského národa?

Nechme Putina a pojďme k další obviněné – Marii Lvouvé-Bělové, která ty únosy organizuje. Podle fotografií mladá žena, která má hodně života ještě před sebou. A teď jí nezbude nic jiného, než celý ten svůj dlouhý život prohnít v Rusku. Nebo Bělorusku či ještě v nějaké jiné rozvojové zemi. V životě se nepodívá na Eiffelovku, nevezme své děti do Legolandu, nepozná krásy mnoha evropských památek a dobře jí tak.

A není v tom sama. I seznam ruských vojáků, kteří udělali masakr v Buče je veřejně přístupný. Ani ti se v životě nikam nepodívají. Třeba jsou to teď primitivové, ale jednou někteří z nich dospějí a uvědomí si to svoje nucené ruské vězení.

A sem je potřeba cílit s mezinárodními zatykači. Na ty menší, méně známé. Poslat jim to poštou, včetně oligarchů. Aby se zapouzdřili v tom svém Rusku a uvědomili si, že už z něj své paty do těch svých alpských paláců nebo na své luxusní jachty nevytáhnou. A až jich bude dost, tak věřme, že je to doma pohne k nějaké akci.

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Trochu se bojím, že po skončení to bude jako v Německu po II. sv. válce. Hodně těch grázlů unikne, stanou se z nich zase zdvořilí a milí otcové rodin, vzorné manželky. Kéž bych se pletl.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Ano, to je nejpravděpodobnější scénář….vstanou noví carové…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial