Haag…che, che, che… jo?

Fakta jsou jasná. Mezinárodní trestní soud vydal zatykač na Putina a taky (nějakou) Lvovou-Bělovovou. Mají být podezřelí z válečných zločinů. Dokonce takových, které byly páchány na dětech. Dost závažné obvinění.

Politicky je to určitě silné gesto. Precedens. Poprvé byl vydán zatykač na prezidenta země – člena Rady bezpečnosti OSN.

Ruská federace, konečně ale ani USA a třeba Čína nejsou ovšem jurisdikcí Mezinárodního soudu vázány. Římskou úmluvu nepodepsaly. Smutný, leč z pohledu velmocí pochopitelný fakt.

Putin tak může být klidný. Jo?

Možná jo, do Haagu třeba nikdy nepojede v poutech, do cca 120 zemí, kde by jej musel první policajt zatknout, nejspíš nikdy nepocestuje. A vydání představiteli vlastní země se nejspíš nedožije. I když, kdo ví. Miloševič se také Haagu vysmíval a cítil se jako PREZIDENT nepostižitelný.

Světská sláva, polní tráva.  Trvalo to dlouho a i ten arogantní psychopat Miloševič se do Haagu dostal. A co víc, hnil tam v zapomenutí ve vězení až do své bídné smrti. Nemluvě o jiných, pamatujete si vůbec jejich jména? (Karadžič, Mladič…) A také to byli kdysi ve své zemi beztrestní zločinci, vrazi nevinných, kteří si mysleli, že budou hrdiny národa. Pchá, i ten jejich vlastní národ je nakonec vydal spravedlnosti a pes po nich neštěkl.

Tedy, Putinův konec může být různý, dokonce možná jej  zaznamenají světová média. Ale konec těch ostatních podřízených zločinců, kteří se teď možná bláhově vysmívají jako kdysi Miloševič a spol mezinárodní spravedlnosti bude jiný. Odsouzeni budou spolu se svým vůdcem, ale v novinách se o tom možná ani nedočteme. Tak budou ve svých zločinných životech nakonec malí a bezvýznamní.

Hanba jim  všem.

A rád bych věřil, že po dnešku to těm inteligentnějším z nich  už začíná docházet. A bojí se.

Mají čeho…

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
3 dní před

Souhlas s článekm i Honzou níže. Je třeba, aby zlo bylo jasně definováno a veřejně a jsně odsouzeno. Nevrátí to lidské životy, ale pojmenuje viníka a dá jasně najevo, jak to skončí, když si někdo příště začne. Vždy si vzpomenu na proces s Antonem Malothem. Býval esesákem v koncentráku a našli jej ve finále jeho života, prolezlého rakovinou a v posledním tažení. U nás by se vyrojila řada „ochránců“ s tím, jak je to neetické soudit starce atd. (viz naše Polednová Brožová, Vaš, koneckonců Štrougal a Jakeš atd.). V Německu jej přivezli k soudu na invalidním vozíku, aby mu jasně… Číst vice »

Jan Šik
3 dní před

Každý jednou zaplatí za své špatné činy, i když na něj nemusí dosáhnout spravedlnost světská. Daleko důležitější však je, aby zlo bylo souzeno a odsouzeno veřejně. Proto je dobře, že byl zatykač vydán. Hezký den

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial