O odchodu Lubomíra Stejskala z Blogosféry

Pan Lubomír Stejskal napsal administraci Blogosféry, že z tohoto prostoru odchází. Šlo o reakci na jeho článek s názvem Test ve věrnosti, porozumění a lásce (zde), kdy byl požádán, aby jej stáhl.

Téma homosexuality, transgenderu apod, bylo v minulých měsících jedním z hlavních, které se na Blogosféře objevovaly. Pan Lubomír Stejskal ve svých článcích důsledně obhajoval pozici, že manželství je svazek muže a ženy. Že jakékoli sexuální praktiky, jež jsou vedeny mimo dvě osoby -opačného pohlaví, jsou proti B.žímu zákonu. Témat bylo více, nechci zbytečně rozšiřovat.

V diskusích, které byly vedeny dle mého zbytečně razantně a mnohdy i s osobními útoky (které neschvaluji), se proti jeho postojům vymezovala řada diskutérů. Po nějaké době bylo zřetelné, že ani jedna strana tu druhou nepřesvědčí. V té době jsem pana Stejskala požádal, aby dle svých možností tato témata opustil a to z jednoho logického důvodu, který jsem uvedl.

To vše s vědomím, že jiná témata, kterým se věnuje, jsou skvělá. Jeho znalosti o dění v Israeli, na jeho politické scéně, turbulentní dění v osadách v Judei a Samaří, jsou unikátní a pro běžného čtenáře nedostupná.

V Blogosféře není zvykem autorům jakkoli zasahovat do jejich tvorby, nikdy nebylo nikomu smazáno ani ń. Není zde žádný filtr na „chybné názory“, případné i ostřejší výrazy.

Přesto pan Lubomír Stejskal považoval za vhodné zveřejnit další článek, týkající se – pro nás zcela okrajové – skupiny baptistů na Floridě, která dostala za úkol podepsat listinu, v níž se vymezuje proti některým společenským trendům, týkající se problémů LGBT, které jim vadí, stejně jako vadí panu Stejskalovi.

I když se pod jeho posledním článkem žádná diskuse neobjevila, bylo nejspíše jen otázkou času, kdy někomu opět „bouchnou saze“. Byl administrací požádán o jeho stažení, což učinil spolu s rezigancí na další články.

Osobně považuji toto „problematické“ téma za poněkud okrajové, týká se to malé skupiny našich spoluobčanů. Jsem vzdálen od jakýchkoliv soudů, toto vše s důvěrou nechávám na Něm. Z lidského hlediska mám s lidmi z této komunity soucit, protože znám jejich příběhy jaksi z druhé strany, z jejich občasných „zpovědí“ u mne v práci. Vždy pociťuji sobeckou úlevu, že to není můj problém ani problém mých nejbližších.

Závěrem: Je mi líto jeho odchodu z Blogosféry a to z důvodu, který jsem napsal výše. Současně jej chápu, protože pro něj je problém homosexuality zřetelně zásadní a v tomto prostoru příliš pochopení nenalezl.

Závěrem mu chci poděkovat za jeho články, které psal velmi fundovaně a nepochybně přispěl k úrovni tohoto mediálního prostoru.

 

Subscribe
Upozornit na
guest

168 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Ano, nezbývá, než blahopřát ke skvělým diskutujícím, kteří především projevili křesťanskou lásku k bližnímu svému a pokoru před jiným názorem. Obávám se, že Váš záměr vytvořit diskusní platformu slušné úrovně poněkud nevyšel. Jistě jste si přečetli např. příspěvky pana Vracovského. Pokud Vás zanechaly klidným, budu si muset, žel, opravit názor i na Vás.

Radka Kielbergerová
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Jakože si má administrátorská obec nechat v svém vlastním vybudovaném sídle otevřená vrata pro každou neinformovanou a neschopnou nánu, co přiběhne s kbelíkem hnoje, již má podle všeho povinnost přijmout v předepsaném předklonu, a přísně se dívat na ty, kdo se snaží náně neschopné i napsat článek kulantně dva dny ukázat, kde je východ? To snad opravdu nemá cenu komentovat.

Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před

Pane doktore, děkuji za diskusní prostor a myslím to naprosto vážně.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Tady přece vůbec nejde o nějakého Stejskala. A o tom to je.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Tady jde o to, že administrátor i administrátorka poctivě napsali, proč pana LS přece jen nepřemlouvali v jeho rozhodnutí odejít a čtyři úporní mudrlanti jim přišli razantně vysvětlit, že jejich prostor je znárodněn a že se i po evidentní toleranci a dobré vůli leccos vydržet dopustili kardinální chyby nepokračovat v své pozici špalku na štípání dříví. To je celé. Hezký večer.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Aha. Víte, poprvé jsem se pokusil začít do článků a diskuzí zde. Články jsou OK, ale diskuze? Jedna velká servilita. Mezi vás prostě nesmí vstoupit nikdo s odlišným názorem. Zabijete ho. Jak tady píšu, je to váš prostor a vaše věc. Sbohem.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Díky. Totiž napsat, že jste se začetl a kouknul sem vlastně pořádně až nyní…tak toje to, o čem píšu…a pak chápu, proč ty situace obhajoby a kritiky prostoru vypadají jako z jiné galaxie a çlověk žasne nad Vaším hodnocením věci. A místo abyste chlapsky řekl, hele fakt jsem do toho neviděl, beru zpàtečku, cítíme tu ublíženost.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Podle vás, aby člověk měl nárok vyjádřit názor, musí tedy být dlouhodobě členem nějaké komunity a znát osobní vztahy a vzájemné vazby těchto lidí? Fakt skvělá myšlenka…

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Admin si přeje věc skončit. Radši. Protože pokud speciálně Vám!!!!! Adéla jako jedinému podrobně vysvětlí okolnosti a vše, a vy přesto dokola vedete svou o svobodě slova, nadto se navrtáte moudrem do něčeho, o čem víte až dovcera úplné houby…tak ano, radši skončíme. Pokud do něceho vlastně vůbec nevidím a mam pocit pocitu vynést soud, nedojdu, myslí.li mi to k ničemu jinému, ať přístě drzím…..

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Při své inteligenci jistě víte, že pochybnost či názor není žádný soud. Kde jsem proboha vynesl soud? Když napíšu, že něco může vypadat jako cenzura, neznamená to, že skutečně o cenzuru jde. Diskuze ma sloužit k vyjasňování názorů. Není nic jednoduššího, než že mně tedy vysvětlíte váš pohled, jako např. pí. Vodvářková. Ale to vy ani p. Vracovský ne, raději někoho osolít a udělát z něho blba. To jsem zde OPRAVDU nečekal!!!

Martin Přibyl
Martin Přibyl
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Podle mě jde o pana Stejskala. Za Boží zákon se jenom schovával. Podle mě mají náboženství a církve přispívat k tomu, aby se lidem žilo lépe. Zatímco pan Stejskal je zneužíval k vytváření napětí mezi lidmi.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před
Reply to  Martin Přibyl

Ale to vůbec nezpochybňuji. Ovšem není snad nutné kvůli názoru na někoho pořádat hon…

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Doboha držte už hubu!!!! Hon!!! Největší hon jste tu rozehrál Vy. A už zas urážíte, ze tu byl na někoho pořadán Hon? Konec.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Pane jo, to je výrazivo jak od dlaždiče. Ukázka vyššího principu mravnostního.

Radka Kielbergerová
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

…mnohem neslušnější je tu přitakávat přiblblému nařčení, které v pověsti někoho akorát poškozuje

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Jste toxická osoba. Pokud vaše názory člověk chválí, je to samé ťuti muti, Maruško sem, Maruško tam. Pak se nějaký názor nesejde s vaším, přijde napjatý vztah na velmi tenkém špagátku, který vy při první příležitosti ustřihnete a končí to otevřenou nenávisti. A vaše servilnost vůči „zatím přátelům“ je nádherná. Též jsem byl kdysi ve virtuálu jedním z nich. Klidně bych si vsadil, že se jednou s hlavním adminem Blogosféry rozhádáte do krve. Jinak klid, už držím hubu, autor si to přeci přeje…

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Ne. to si přeju já. Nepřeje si to autor çlánku. Buďte solidní a přesný a nezatahujte do tohoto byznysu nikoho jiného. Buď jste chlap nebo oměklý hadr, co potřebuje manipulovat. Já Kielbergerová Vám čistě za sebe říkám, abyste držel hubu a odpustil si tu podsouvat komukoli, že tu byl na LS pořádán hon. A přeju si to proto, protože jestli jste nepochopil popis dlouhodobého procesu, který vyústil.jak vyústil, a jak to tu vypsala Adéla V…a přesto tu najdeme několik dalších únavných Vašich komentářů o nesvobodě co zavání cenzurou a jak dotyçného chápete, jak tu platí jen jedny nàzory…tak jste buď… Číst vice »

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Navíc hloupá. Ten hon není na Stejskala, ale na lidi jiného názoru. Zde v diskuzi. Nechápete psané slovo. Komentář o možné formě nesvobody jsem napsal jediný, ten první. Pak se už jen bráním zběsilému útoku. Pan Flaška vás tituloval velmi přesně. Tohle nemá smysl, vše bylo řečeno, pan Vodvářka má pravdu. A když ten konec platí pro mě, musí logicky platit i pro vás. Stačilo.

Radomira Kielbergerova
27 dní před
Reply to  Jiří Konrád

Hon na lidi jiného názoru..hon!!! Se tu pořádá. Hon…Nebo se komusi vysvětluje, že notně ujel a že je to dost kách. A on to nehodlá přiznat…bože jak to děláte, že Vaše příspěvky vypadají jako ty zcela nejblbější. a nejumaštěnější jako od bábovky a ne od chlapa co je trochu formát…a co se věčně nelituje a nebere si podpůrné berle, co ho podrží. Flaška to řekl dobře:)))) nojo, pane Konráde…Staçilo.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Po pana Flašku i ostatní:
Nějak mi uniklo, že paní Radka se stala hlavní administrátorkou i moderátorkou BS. Kvalita diskuse tím pádem stoupla o 120%!

Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Pane Dvořáku, paní Kielbergerová zde informovala o faktech nach příkladech zžejmě mladých lidí Adély, Jakuba a Michala. Taková fakta by měl znát každý občan, přinemenším každý spoludiskutující. Je to velice přínosné k formování vlastního názoru. Sarkasmus přínosem není.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před
Reply to  Hana Rybnická

Obávám se, že já o voze, Vy o koze. Copak někde píšu něco proti těmto příkladům? Jen se mi zdá, že se tu snaží místo administrace řešit, co se může a nemůže napsat, a když se může, tak jak. A samozřejmě její „vtipné“ narážky na některé diskutující jen ukazují na její nevyváženou povahu (rozkročený Flaška a Dvořák). A luštit směsici jejích slov, nakladených na principu Brownova pohybu, by nedokázal ani kvantový počítač poslední generace.
Kdo ji zná z iDNESu, může ji brát jen jako zajímavý přírodní úkaz. 😊

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Ajaj. Po panu Dvořakovi se chce vyšší level inteligence a to je nám ale přímo čelní náraz. Dovedete si představit, že tu vystoupí Adéla nebo Tomáš a budou tu naznačovat, že to všechno, dělají zadarmo a že přeci jen za něco ručí, tedy že něčemu zkrátka velí? Uvědomujete si že majitel má jistou úroveň a cosi je pro něj tabu všem tady připomínat? Chytří si toho všeho jsou vědomi a chápou… a pak jsou tu osmdesátiletí leč poněkud prvoplánoví mimomísní, co mají dojem, že je majitelova povinnost sežvejkat i jejich rozcapenost ….TV nemá ve zvyku věci na skle rozbědovávat. A… Číst vice »

Tomáš Flaška
1 měsíc před

80ti letý člověk by si měl přinejmenším zasloužit trochu úcty. Moji má. A jste nechutná svým pohrdáním kýmkoliv, kdo s vámi nesouzní. A je opravdu podlé na někoho vytahovat věk. Ale v případě Vaší osoby se už ničemu nedivím.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

No mě by též u mnoha témat těšila slušně projevená úcta stran pana Dvořàka, který v ty chvíle chrlí vtipem jako scénárista Babovřesk:)) fakt těsila…. A to i pro to, jak rád svůj věk stále připomíná. To, že se zas potřebuje pan Flaška jako ve filmu Škola základ života vservilnit a učinit z pana Dvořáka úctyhodného dědečka,:)))) to bych snad řekla, že má v tuto chvíli z Vás oči navrch hlavy:)) a mě má snad i raději:))) muži dobrý:))

Filip Vracovský
1 měsíc před

Věk není žádná zásluha. Kde jste byl když tenhle kouzelný dědeček perlil vtipem nad smrtí Radky otce ? Kde jste byl když mi se scými kamarády plevelil diskuze tak, že jsem na idnesu klikl na zrušení účtu ( a nebýt Patrika žádný blog už bych tam dávno neměl..) Znám spoustu dvacetiletých ke kterým cítím větší úctu. Ta se milej pane nedá vydupat. U pana Dvořáka moudrost násobně přebíjí jiná vlastnost. Ješitnost.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Je třeba narovinu pŕiznat. Ne. Já k panu Stejskalovi úctu žádnou extravelkou necítím. Nebudu tu už jitřit vršené důvody proč. K panu Dvořákovi ji mám pŕiměřeně malou, protože někde je brzda a çlověk by měl cítit, že se humor překulil do zóny, kdy si dotyčného, ač mi nic neudělal, užívám cíleně jako hajzl. A pan Flaška je s nimi v trojici ne z důvodu jeho včerejších hovorú ke mně a nějakých slepic…ale proto, a to je ta malá moje úcta, že si v prostoru s majitelem maličko bohorovně vytírají tito pánové pozadí a ani jeden z těch tří není chlap.… Číst vice »

Tomáš Flaška
1 měsíc před

Věk nemůže být argumentem v diskusi. Na tom žádné nářky nic nezmění. A kde jsem byl? Nevím. A nevidím souvislost s vytahováním věku jako argument v diskusi. Kdo tohle obhajuje je na stejné úrovni.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

V textu tu 80 zmiňuju jako jistý věk, věk jisté záruky, kdy čekám širší záběr náhledu. A že bohužel… To, že Vy opět jako už popáté, strašně ve čtení spěcháte a i se tu shazujete tím, jak si věc vlastně vůbec nepřečtete, opět ji nepochopíte, přemýslíte v povrchu a pak z toho vytáhnete co vytáhnete…je únavné. Asi toho nechme. Já si strašně považuji Vašich podpor Ukrajině, Tomáši, to klobouk dolů, ale tak povrchního chlapa a těžce na sebe ve věcech jiných…to aby jeden pohledal. Mějte se.

Filip Vracovský
1 měsíc před

Věk tu první vytasil pan Dvořák během diskuze …..pokud jsem se někde v tomhle chaosu přehlédl je to moje chyba.
Stejně jako Vaše lítost nad někým pro někoho jsou jiné lidské bytosti ( pro změnu zase nedospělého věku) jen předměty….

Filip Vracovský
1 měsíc před

pro něhož jsou jiné lidské bytosti

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Teprve zde ukazujete svoji skutečnou tvář. Tohle jste byste si jinde nedovolil, i přes zřejmou Terezčinu přízeň a přátelské vztahy. Tady se cítíte velmi silný.

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

S tou přízní a Terezkou jste už skutečně za hranou trapnosti. Nenapsal jsem nic, než skutečnost. Na IDnesu v diskuzich nprochází i výmysl je li psaný slušně. Což nejrůznější diskutéři využívají velmi rádi….Já jsem na navoskované panáky zaměnující formální zdvořilost za slušnost nedejbože za morálku hodně alergický. Zdůvodnil jsem proč, slyšet to nechcete. Berte tedy, že i Vaše názory se mnou nic nedělají. Jak jsem nedávno právě tam napsal jisté paní Krištofíkové, názory takových lidí po mě stékají. Jestli mě chválíte, pohoršujete se…. Je mi to fuk. Vám taky může být ukrasdené co si myslím o Vás.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Pane Vracovský, a co kdybyste sem dal odkaz na to, kde jsem perlil vtipem nad smrtí otce paní Radky? Je to z Vaší strany jen pomluva za to, že tu a tam s Vámi nesouhlasím. Kvůli tomu jste mne několikrát napadl hrubou urážkou. Co se týče mého věku, odpověděl jsem paní Rankové na dotaz.
Vaše slovní výlevy si ukládám.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Pane kolego, reagovat na rozběsněnou paní Radku je jen přiléváni benzínu do ohně.

Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Pane Dvořáku nějak mne zlobí počítač. Nemohu a nemohu se dostat do druhého dílu Vašeho pojednání o paní Kielbergerové. Kde se zajisté, jako v každém odborném textu zabýváte rozborem p o z i t i v n í c h vlastností paní Radomíry. Nemohl byste to prosím uvést ještě jednou? Děkuji Vám. 

Filip Vracovský
1 měsíc před

Jinak se omlouvám za ještě jeden vstup, ale kdyby si snad někdo chtěl přečíst můj názor na neomezenou svobodu říkat v prostoru cokoli….
https://www.blogosfera.cz/2023/02/02/proc-dnesek-nelze-srovnavat-s-normalizaci/

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Tady někdo srovnává dnešek s normalizací? Když si jako dovolí slušně napsat, že blogera lze upozornit na možné nepravdy nebo manipulace i jiným způsobem, než cestou k jeho eliminaci… Přeci o tom to celé je, tak proč do toho vy i paní Radka neustále taháte něco víc?

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

O cenzuře tady mele jistá skupina diskutujicích. Stejně jako jinde melou jiné skupiny o normalizaci. Zda se májí psát ve veřejném prostoru hlouposti o Ukrajině, nebo třeba nacismu, případně o jiné sexuální orientaci či transgender lidech je zcela jedno. Blogy pana Stejskala na tato témata jsou stejně manipulační jako píše na svá témata Větvička.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

A vy jste ten jediný vyvolený (s Radkou ruku v ruce), který bude ostatním diktovat, co je a co není hloupost. Nechcete to raději nechat na každém, ať si to vyhodnotí podle vlastních možností? Nakonec máte pravdu, i tohle chování je jistý druh normalizace…

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Co umíte? Umíte psát blogy? Umíte čímkoli pozitivním obohatit? Umíte něco jiného než být voličem Okamury a doslova svými kňouráními obsírat kdejaký prostor, odkud Vás ubuleného o bezpráví vyprovodí? Zvláštní přínos…

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Dobře víte, že nejsem voličem Okamury… Co si tady dokazujete? Chybí vám i-dnes a pravidelné dávky urážek všech kolem s jiným názorem? No prosím, poslužte si, chápu, jste tady číslo 2, můžete cokoliv. Gratuluji.

radka kielbergerová
27 dní před
Reply to  Jiří Konrád

Ukončeme cosi zbytečného…vpadnout někam s názorem, že by to měl majitel prostoru dělat jinak, že se komusi, kdo odešel, vůbec nedivíte, že to tu vypadá na cenzuru …nic o tom nevědět a přiznat to tu před všemi, a dokola tu dál pitomě říkat – „nevnímáte tu žádný jiný názor“…To může fungovat u těch, kdo to tu opravdu čtou, sledují, znají články dotyčného a pak si můžou vytvořit názor (na situaci) – který nechť si Konrád Jiří všimne, – nikdo neupírá panu Zieglerovi!!! Vy víte Nic a svému Nic říkáte názor a melete tu něco o jediné pravdě a nedostatku slyšení… Číst vice »

Jan Ziegler
1 měsíc před

Mrzí mne to. Lubomíra Stejskala si nesmírně vážím za jeho příspěvky o Izraeli. Jenomže co se týče křesťanské víry, tak se chová hodně militantně, jako člen nějaké sekty, která nepřipouští jiný názor. My katolíci tady vystupujeme dost umírněně, tolerantně, ale Lubomír Stejskal je v tomhle ohledu nesmiřitelný.

Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před
Reply to  Jan Ziegler

Vynikající shrnutí.

Jaroslav Červenka
1 měsíc před
Reply to  Jan Ziegler

Souhlas

Hana
Hana
1 měsíc před

Škoda.

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před
Reply to  Hana

Vnutila jsem se sem opet. Jednu dobu jsem i vymenila nekolik emailu s panem Stejskalem, ziji v Kanade a mam vetsi moznost i platit nektere online zpravy, jak asi vite, par mesicu Vas nechaji cist a i diskutovat zadarmo, ale po case si muzete precist tak jako na iDnes Prima prvnich par radku a posleze pokud se Vam web libi, zacnete platit. Ctu mimo jine i zpravy z Izraele (mohu i domaci v hebrejstine) denne a ne jen z jedne strany. Jim obdivovany Ben Gvir je ultraortodoxni skoro Orban. V nasi vymnene 2-3x dopisovani jsme se v podstate dohadovali o… Číst vice »

Last edited 27 dní před by Jara Rankova
Radka Kielbergerová
1 měsíc před

Svoboda slova…Tohle, co napíšu a doufám, že jako to poslední, sem nikdy nenapíše majitel prostoru, ale já se toho velmi ráda zhostím. Zaprvé bych apelovala na čtenářskou gramotnost – tedy co píší oba admini, co píše Tomáš, čte to diskutérská obec vůbec? Pan Stejskal nebyl vyhozen, tady se nevyhazuje, tady se věci maily domlouvají – tedy to, co vypadá pro kohosi jako cenzorní, má tu slušnou podobu – zamysleme se, jestli toto a to nedáme do konceptů, šlo by cosi v pasáži odstranit? Nahradit? V našem prostoru nám to nevyhovuje… souhlasíte?… Pan Stejskal se jen rozhodnul, protože na tyto domluvy… Číst vice »

Rudy
Rudy
1 měsíc před

ha ha ha ha
soudruzko, nemohl jsem to napsat lepe,
best comic novel tady

Radka Kielbergerová
1 měsíc před
Reply to  Rudy

Soudružky většinou nejsou v prostorech, kde umožní jeho majitel zcela demokraticky vstup skoro každému evidentnímu jednoduchovi, co si nad písíčkem řeší frustrace a potřebuje se vyžvanit a jaksi pohodit svým inteligenčním ejakulátem ve vizi, že bude jako hrdina se jménem prvorepublikového tenisplejera obdivován. Přesto je součástí tohoto prostoru, nikdo ho nemaže, an je zde demokraticky přijat…:)

Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před
Reply to  Rudy

Pne Rudy, jsem si jista že byste většinu spoludiskutujících velice potěšil věcným příspěvkem, nad kterým by bylo možné se vážně zamyslet. Jsem si jista, že byste to dokázal.

Radka Kielbergerová
1 měsíc před
Reply to  Hana Rybnická

Rudy se kdesi v tom shluku příspěvků vyjádřil, jak a co by majitel dělat měl, jak by si měl to a tohle majitel ohlídat, jak tenhle prostor má problém, ale že se má jen napsat , že s článkem nebo názorem se nesouhlasí a tím to opatřit max. Rudy je, jak vidno, s odpuštěním segment toho jednoduššího týmu ve virtuálním prostoru, kdy se nabývají křídla. Jak, když sednu k písí, má naprosto povinně každý, kdo provozuje stránky – povinnost nechat svobodně v osobním prostoru všechno. Každý prostor má pravidla. A získávám dojem, že odkud z diskuzí jako blba vylijí, půjde… Číst vice »

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před
Reply to  Rudy

Ten byvaly rad pred padem berlinske zdi, se na Vas silne poznamenal, pane Rudy.

Tomáš Flaška
1 měsíc před

Pane Konráde, netušil jsem, že jste byl z idnesu vyloučen. Je fakt že jsem Vás tam už delší dobu postrádal. K celé té diskusi tady dodám, že Vašich názorů a komentářů, i pana Dvořáka a pana Stejskala, si dlouhodobě vážím. A zdá se, že všechny rozepře na tomto webu zase vycházejí pouze a jen z víry v Boha, lépe řečeno její interpretaci. To si říkám, zaplaťpánbůh, že jsem nevěřící. A pak si tedy musím fakt položit otázku, jaký je tedy rozdíl mezi katolíkem, muslimem, komunistou …. v oblasti hájení svých pozic i za cenu napadání ostatních.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Víra katolická slibuje ráj až po smrti, komunismus po vybudování komunismu. Na muslima čeká v nebi 72 pannen. Takže si může každý vybrat.
Když si uvědomím, že jsme na prahu 3. tisíciletí, mám pocit, že Všemohoucí udělal někde chybu. Toho racionálního uvažování měl pořádně přidat.

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

A kteří ti katolíci tady tak bigotně vystupovali ? Já ? Pan Ludvík ? Kde se ve Vás bere drzost psát tady takovéhle příspěvky. Omlouvá Vás jediné. Podle věku jste zamrzl ve vnímání katolíků již dávno a vývoj, kterým církev prošla v posledních šesti desetiletích Vás minul. jestli se nudéte, kupte si medvídka mývala. Nevíte o mě vůbec nic . Váš výklad je mírně řečeno navíc na hraně …… . Takto již nikdo soudný k víře nepřistupuje. Nečeká s rukama v klíně na to, že přijde Ráj, nebo že Bůh za něj něco vyřídí. Tak se mrkněte na kolena, jestli… Číst vice »

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Pane Vracovský, já tu odpovídám pan Flaškovi, tak se nám do toho laskavě nepleťte.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Ráda bych Vás a pana Flašku, pane Dvořaku, zachránila. Neb zde získáváte pozici dvou, jež je dlužno shovívavě hladit a vybírat pojízdné hračky na procházku s dozorem. Naprosto každým …ale zcela každým příspěvkem jen oba dokazujete, jak vúbec nic nechápete, proč tohle bylo řešeno. Koukám pan Flaška buď netuší že křesťan není ausgerechnet jen katolík, skoro se ho bojím zeptat, jakého vyznáni je tedy oběť nespravedlnosi, za niž mluví. Evangelík …Anebo opět vzbuzuje pocit, že tu katolicky orientovaný majitel prostoru, který držel ústa a nechal na sobě šťípat dříví, vlastně fanaticky vláčel Stejskalem jako v Mexiku a nutil jej, aby… Číst vice »

Tomáš Flaška
1 měsíc před

Hele Kielbergerová, asi neumíš číst. Tak ti to zopakuji, když se mě tedy bojíš zeptat jakého jsem vyznání:

To si říkám, zaplaťpánbůh, že jsem nevěřící.

A můžeš mi prosím sdělit, jakým právem píšeš toto: Jako opravdu se už oba ztraťte?

Právem majitele? Administrátora? Cenzora? Nebo právem na tu svou jedinou správnou pravdu?

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Mně se moc líbí, a myslím, že tuto schopnost mám, 🤣když dostanu nakonec toho, o kom si to myslím, do situace reálu v obrazu pro všechny. Administrátora, který mu dal prostor, má evidentně u hýždí, netuší že a za co by se mu vlastně měl omluvit …a celkově se chová jako zrychlené a namistrované hovado,bouchnou.li mu saze😂😂😂 chce to opravdovost a ne pózu, pane Flaško. Pak je to fakt víc šok pro publikum. Ale je to hezké.😁 Věřím, že je to jen dočasné:))) stane se:))

Tomáš Flaška
1 měsíc před

Pokud mě administrátor vyzve, abych odešel, tak samozřejmě odejdu. Může mi i jednoduše zablokovat přístup. Ale nechápu, proč bych to měl dělat, když si to přeje nějaká slepice, která si o sobě myslí, že sezobala veškerou moudrost a morálku světa.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Tomáši…vy jste fakt nepochopil, že se máte odebrat ne z prostoru. Ale k odchodu z diskuze, prostě se zrovna tady z téhle slušně stáhnout, protože se tu právě tou Vaší účastí začala stavět administrativa do role, kterou si prostě skutečně nezaslouží???? No tak já si stejně myslím, že …dobrou noc.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Já se ale vyjadŕovala, že se pomalu bojím zeptat, zda vůbec, když tu máte poznámky, zda vúbec víte, jakého vyznání byla oběť zdejšího prostoru, kterou tu hájíte…když už tedy jsme u čtení:)) a tak to radši hned pro Vás píšu. Pan Stejskal je evangelík. Protože to vzbuzuje dojem, že o tom nemáte ponětí. Takže Vás se vůbec neptám:))) máte holt nervy. Chápu:)))

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

A kde vy berete tu drzost? Vystupujete v této diskuzi, jako by to zde byl výhradně váš prostor…

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Nevstupujte panu Dvořákovi do diskuze, nemá to rád. Díky.

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Jinak a věcněji…. Jak jste na to přišel ? Jen jsem zareagoval na Váš první příspěvek o citlivosti pana Stejskala. Nenapsal jsem tam nic, co by nebyla pravda. To se nesmí ? Nebyl jste to náhodou následně Vy kdo tu diskuzi rozvíjel ?

Filip Vracovský
1 měsíc před

Nikoliv, nevycházejí z víry v Boha. Vycházejí z toho, že někteří z nás si dovolují věřit taky vědě a v člověka. To zrovna ten jehož názorů si tak jak píšete vážíte koučuje všechny kolem Biblí . Navíc pouze výkladem , který vyhovuje jeho vidění a vnímání víry, Já nikomu svou víru necpu a už vůbec ne dogmaticky. Co už vůbec nemám, nemám potřebu urážet jiná vyznání.

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před

Diky za perfektne sedici odpoved, pane Filipe!

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Byl jsem vyloučen. Jako záminka posloužil fakt, že jsem se přihlašoval do diskuze z mobilu přes FB účet, což ovšem admin blogu i-dnes oficiálně umožňuje… Prý jsem porušil pravidla, neb jsem používal e-mail spojený s FB účtem, který je jiný než e-mail, který sloužil pro registraci u i-dnes. Paní Janků dštila síru o podvodníkovi jako správný úřední inkvizitor. Výživnou korespondenci mám uloženou. Důvodem ale bylo, že jsem administraci dlouhodobě upozorňoval na jednu dvojí identitu (předložil jsem průkazné důkazy) a jednoho VIP blogera, který ve svých článcích používá v rozporu s kodexem reklamu na svoje produkty, přičemž tyto praktiky jsou jiným… Číst vice »

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Jinak pane Flaško, sám jsem věřící katolík. Sice vlažný, ale takto vychovaný a ctící principy křesťanské Evropy. Přesto nemám vůbec nic proti jiným vyznáním nebo ateistum. Je to každého volba. Nevadí a neuráží mě ani jiné orientace, LGBT komunita, atd. Jsem tolerantní. Ovšem s jistou hranicí. Tou je myšlenka komunismu a různých jiných zrůdných autokrativních režimů. Taky mně vadí lidi, kteří si ani neumí přečíst příspěvek a hned reagují hloupě podrážděně, že jsem si dovolil mít jiný názor. Že pane Vracovský? Nebo útočně a v minulosti sprostě. Že paní Radko? No nic, již zde nebudu obtěžovat.

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Nedělejte ze mě blba. V první větě Vašeho prvního příspěvku zde píšete, že pana Stejskala chápete. To není úplně obecná úvaha. K Vašim problémům s Terezkou…. no, to z vás musela mít radost. Ona i administrace má asi někde tu hranici tolerance o které sám píšete. Já jsem na idnesu snesl urážek a lží. Ani jednou jsem neměl potřebu si na někoho stěžovat.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Chudák Terezka. Od toho tam snad je, je za to placená a má tu pravomoc komukoliv zavřít ústa. Nebo ne? Akorát ten kodex platí jen pro někoho. Pravidla neplatí například pro obzvlášť rozvětvené lašské blogery, ti můžou ne skrytě, ale zcela otevřeně propagovat svoje produkty. Vám to nevadí ovečko? Někdo se ozval i za vás, tak dostal přes prsty. Tak pozdravujte kamarádku Terezku. Má obzvlášť vybrané způsoby.

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Paní Janků jsem viděl jednou v životě na vyhlášení blogera roku. Mám neteř která je na oslovení Terezo alergická, mám tu zdrobnělinu zažitou. Už za mě prosím nikdy nebojujte. nikdy jsem to nechtěl a nenesu na Vaší oběti žádnou vinu. Díky.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Nebudu. Skončil jsem je čas jít dál. Na rozloučenou vám zapěji „asi asi, jen tak zpívám, asi, asi…“ Protože jsem napsal, že p. Stejskal ASI bude citlivější povaha, ne že je. Neznám ho. Naučte se číst, vyhnete se tak příště zcela zbytečné a z vaší strany marné přestřelce.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Chápu, že odešel a proč. Toť vše. Jeho názory detailně neznám, nemám k němu co dodat…

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před

Pan Konrad ovsem dnes byl v diskusich pod rubrikou zpravodajstvi, vim to, protoze mel dobre prispevky, podle starsich cisel to neni zadny jiny Konrad..

Jiří Konrád
Jiří Konrád
27 dní před
Reply to  Jara Rankova

To byl jiný Konrád, shoda jmen. Já jsem již se všech i dávno minulých diskuzi zpětně vymazán. Po mém odchodu z i-dnes jsem trval na smazání všech svých příspěvků…

Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před

Pročítám něco o „potlačování svobodných názorů“ nebo dokonce o „cenzuře“ nebo „nátlaku“ jen proto, že autor blogu není ochoten zveřejnovat cokoli, dokonce i něco, co odporuje jeho zásadám a ideelnímu směru blogu.   Citát „Svoboda individua má své hranice, končí právě tam, kde začíná svoboda jiného individua“ je připisován Kantovi, Churchillovi, Luxemburgové, přesně se zřejmě neví. Je to vlastně jedno, ale stojí za to se nad výrokem zamyslet.   Zřizovatel jakéhokoli blogu má právo ustanovit a   h á j i t   rámec a pravidla užívání svého prostoru (který ostatně zajisté není zdarma). Patří k tomu také monitoring, textů, které zveřejní, případně… Číst vice »

Rudy
Rudy
1 měsíc před

Problem v techto blogech je zrejmi tim,ze budto je to skupina ze zamerenou tematikou, jak napriklad vareni, nebo photography, a kdyz jim nekdo pise uplne jine tema, tak jsou s toho vedle a maji velmi malou snasenlivost, toleranci a velke ego tak se dohaduji, hadaji a presvedcuji ze jen ta jejich pravda je ta spravna a jak se ta svickova bude varit. Kdyz je to jako tenhle blog: O BLOGOSFÉŘE Blogosféra byla založena dne 1. dubna 2020 jako sdílený prostor pro autory, kteří umí kvalitně psát a chtějí se o své blogy podělit s ostatními. Tak to tema je abviosly napsat clanek,… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Rudy
Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Rudy

Neradit anebo administrátorovi finančně na své nápady stran“problémů“ BS přispět, případně si založit cosi svého, kde se zářně ukáže, jak si jako administrátor naš záhadný Rudy vede…

Filip Vracovský
1 měsíc před

Poslední co sem napíšu ( do této diskuze). Na tohle něco .. někoho jsem nereagoval zcela úmyslně. Ale možná jsem měl. Vaření a jinak ničemu nerozumí…. Já si naopak myslím, že na rozdíl od ctihodných pánů co tu samou vážností v diskuzi serou mramor se nikdo mimo nás dva lepením duší které rozvracejí stýskalovské názory a přístupy zabývat nnemusí. Svoboda…. Marginální témata které nikoho nezajímají. … Kdybych se ( už tomu bude brzy osm let) neocitl ve školství nikdy by mě nenapadlo kolik zlého to může nadělat. Jakou sodu mladí dostávají a kolik toho je v naší ctihodné společnosti zastoupené.… Číst vice »

Radka Kielbergerová
1 měsíc před

díky, Filipe. Napsala jsem k tomu své příspěvky – Michal a Jakub. Aby si ti inteligentnější uvědomili, že výkřiky o nějaké stejskalostrakizaci, co tu podsouval L. Stejskal jsou směšné s tím, o čem píšu jako o reálu já a o co se perete Vy a čím se musí profesionálně v dobrém brodit jako neštěstími lékař Tomáš. A my budeme litovat pana Stejskala, jako vzácnost… která svými články ovšem parádně dodává odvahu všem, kdo si potřebují do reálně ostrakizovaných přepěkně kopnout.

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před

Krasne lidske odpovedi pro skolni deti od Filipa a Radky!

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před
Reply to  Rudy

Podle psane cestiny bych rekla pane Rudy, ze zijete nekde jako ja, ale zasekl jste se nekde v 90. letech.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Občas sem vstoupím. Pana Stejskala velmi dobře chápu. Také chápu, že tohle je soukromý prostor s určitým vlastním viděním světa a vlastními pravidly. Přesto, nestačilo by napsat něco ve smyslu „jako administrace tohoto prostoru s autorem nesouhlasíme“ a víc se v tom nepatlat? Protože tohle zavání cenzurou a potlačováním svobodných názorů, asi nejde o (ne)toleranci LGBT. Daný blog jsem nečetl, vyjadřuji pouze obecný názor. Není to podobné, jako pí. Tereza Janků, se kterou zde máte jistě bohaté zkušenosti? O tom, jakým způsobem jsem byl „odstraněn“ z diskuze i-dnes bych mohl napsat blog, mám k tomu archivovanou korespondenci… Pan Stejskal je… Číst vice »

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Dobrý den. Citlivější povaha ? Nábožensky nesnášenlivý. Stále opakující nějaké homnofobní názory i po domluvě, že toto téma opustíme. Podsouvající Tomášově dceři alkoholismus…. to dává svou citlivost najevo zvláštním způsobem. A už vůbec sem netahejte I Dnes. Já mám třeba s Terezou Janků úplně normální zkušenost a na rozdíl od pana Stejskala si s ní k jednomu stolu sednu. A Vy sem s cenzůrou….

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Vážený pane, nejsem ten typ, který nedělá nic jiného, než čte blogy… Pana Stejskala neznám. Píšu JEN v obecné rovině. Co je to „domluva, že téma opustíme?“ Dle mého názoru pouze nátlak. Vy chcete někomu jinému domlouvat, aby změnil téma? A proč? Snad ještě každý můžeme sdělit světu to, co chceme. Následná diskuze je na místě. Pokud není urážlivá a vedená v osobní rovině. Pak nechť zasáhne“ vyšší moc“, dohled, nebo jak to nazvat. Ale jinak si snad každý můžeme myslet svoje, ale NIKDO nemáme právo autora umlčovat.

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

To že si jsem si s ním něco domlouval já, jste si jen domyslel protože to vyhovuje Vašemu přesvědčení. Já jsem sem taky nešvihal blogy o tom co si myslím o jeho obdivovaných US Evangelistech. Není to o umlčování , ale o respektování přání člověka, kterého oba označujeme za přítele. Vy se vůbec nevyjadřujete v obecné rovině. Už vůbec nerozumím touze se k něčemu vyjádřit pokud o tom nic nevím.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Vyjadřuji se v naprosto obecné rovině. Vůbec jsem nepřišel do diskuze řešit spor či přání pánů Stejskala a Vodvářky. K vašim korektním vztahům s pí. Janků vám gratuluji. Jen aby jste jednou nezměnil názor, až se to bude týkat vaší konkrétní osoby a budete se chtít bránit…

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Občas sem vstoupím. Pana Stejskala velmi dobře chápu.

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před
Reply to  Jiří Konrád

Tady NIKDY neslo o rozpor pana Stejskala s panem Vodvarkou, pan TV zde v tech dnech vubec nebyl. Zdrave nazory i ze sveta mediciny jsme zde branili my ostatni.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Ale vy sám píšete o „domluvě“. Pak vám tedy nerozumím, co jste chtěl sdělit. Mimochodem, pokud bych tušil, že na můj komentář budete reagovat Vy a paní Radka, tak bych sem raději vůbec nereagoval.

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Tak se se mnou nebavte. Nemám pocit že by mě Vaše moralizování nějak obohatilo. Pěknou neděli.

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Musíte vzít na vědomí, že zde je naprostá svoboda názorů, jen ne těch Vašich.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Koukněte, já tu mám pověst, jakou mám. Tedy: Vězte, že když teď řeknu naplno, jděte s tím naznačovaným nesvobodným prostorem pane Dvořàku laskavě již do prdele, je to pořád slusnější než váš systém, že vám ani jednomu nestojí za to si doopravdy dobře přečíst vyjádření a popis situace administrátorky Adély… Natož abyste Vy nebo pan Flaška ukročil a napsal, Tomáši, promiňte, nebyli jsme v obraze, omlouváme se. Nic takového po ix příspěvcích, kde vysloveně administraci urážíte a není Vám to ani jednomu hloupé. Z administrátora, který by si ze zdrženlivosti a taktního mlčení mohl postavit mrakodrap v Dubaji, uděláte oba… Číst vice »

Tomáš Flaška
1 měsíc před

Cituji: Natož abyste Vy nebo pan Flaška ukročil a napsal, Tomáši, promiňte, nebyli jsme v obraze, omlouváme se. Nic takového po ix příspěvcích, kde vysloveně administraci urážíte a není Vám to ani jednomu hloupé. Z administrátora, který by si ze zdrženlivosti a taktního mlčení mohl postavit mrakodrap v Dubaji, uděláte oba cenzora a jedete bez omluvy v mudrování dál! Neskutečné…

To bych rád věděl, kde jsem se něčeho takového dopustil. Kielbergerová tak ti to řeknu naplno, tady ban nehrozí. Jsi normální slepice a mám tě tak akorát u….

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Tak nejprve pochválím, že si Tomáši prostor, co Vás nikdy moc nezajímal, konečně ve Vašem věčném spěchu nyní osaháváte.👍. No a dál. To je ta vyšší poctivá vnímavost, co mi odjakziva u Vás jaksi chybí, Tomáši. Vy sem vpadnete urychleně podpořit žvást, že si zdejší admini zcela zbytečně naštvali nejlepšího blogera…A netušíte, co tenhle žvásť vlastně jako nebetyčně nespravedlivou výpověď a urážku administrátorú obsahuje…naštvali si…Takže klídek a teď tu vybalte, co kromě toho, že mnohdy mlčeli a tolerovali vše…homofobii, nedodržení slibu, dál naboženské přejinačování a urážky, jak se katolíci hluboce mýlí , když…pak vsuvky o zjevné lásce k alkoholu dcery… Číst vice »

Tomáš Flaška
1 měsíc před

Tak znova: Cituji: Natož abyste Vy nebo pan Flaška ukročil a napsal, Tomáši, promiňte, nebyli jsme v obraze, omlouváme se. Nic takového po ix příspěvcích, kde vysloveně administraci urážíte a není Vám to ani jednomu hloupé. Z administrátora, který by si ze zdrženlivosti a taktního mlčení mohl postavit mrakodrap v Dubaji, uděláte oba cenzora a jedete bez omluvy v mudrování dál! Neskutečné…

A já se ptám, kde jsem z administrátora udělal cenzora. A pokud to sem nedáš, nebo se neomluvíš, tak jsi pro mě pořád jen hloupou slepicí.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Aha. Čtu dobře. My tu budeme řešit na 1.místě omluvu p. Flaškovi. Ať pàtrám jak pátrám, tu omluvu za špatné zpracování situace tu ale od Flašky směr Tomáš V či Adéla vážně nikde nenajdu. A tam, pokud jste formát aspoň trochu, nikoli něco jako Babišovo vždymampravdu šoupátko…přesně tam prosím směřujte, drahý, první kroky omluv. A pak, teprv pak, se vůbec budeme bavit dál, pane Flaško. Zcela slušný počin vůči zdejšímu majiteli, který se i Vám stará o články a bere Vás jako přítele. Urçitě to dokážete.

Tomáš Flaška
1 měsíc před

Meleš z cesty. A nejhorší je, že ani nejsi opilá. Je to jen tvůj intelekt a nadutost. Jenom kvůli majitelům tohoto serveru navrhuji, že se budeme úplně míjet. Nebudu číst tvoje články, nebudu tě komentovat, ani zmiňovat. A o totéž žádám já tebe.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

Aha. 👍 to nejprimitivnější, kam vždycky sáhli ti na blogu idnes, co už nevěděli kudy kam, když po nich chtěl někdo jistou sebereflexi a omluvu komusi třetímu. Podsunout že piju. Že jsem opilá a nebo že dnes výjimečně nejsem. Vážně se nedivím, že Vás mnozí na idnesu berou, jak berou. Jak ŕíkám…boží je, kam umím obrazy některých ctihodných dostat. Mluvit o alkoholu beru jako tu nejhorší variantu ubohosti diskutéra. Pěkný večer.

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před

Skoda….proc ta nenavist?

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Jara Rankova

Protože pan Flaška zdaleka není tak až chytrý chlap, jak vypadá a formát chlapa, který jede hlavně a zase hlavně na sebe, jsme tu viděli. Já a já. To není nenávist. To je ješitnost a menší závan povědomí o všech poctivých okolnostech toho, že tu může směle diskutovat a působit. Složité…

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před

Chapu, nikdy jsem ho takto ani v davne minulosti meho byti na iDnes nezazila.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

To jsem stačil pochopit během jediné diskuze, které jsem se zde dovolil zúčastnit.

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Mimochodem, pokud by tu byl pan Stejskal byl, nepsal bych sem já. protože jsem styděl před známejma. A nepotřeboval bych to opentlovat řečma o umlčování, nebo poučováním Tomáše co má , nebo nemá dělat. Na mém vztahu k němu by to nezměnilo vůbec nic.

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před
Reply to  Jiří Konrád

Nikdo autora neumlcoval, pouze jeho „ultra-ortodoxnim“ nazorum obcas odporoval, ne kazdy i na iDnes MUSI souhlasit s tak silne prosazovanou cirkevni – podle mne naivitou, nekdy se to opravdu nedalo cist, i kdyz nekteri psali ve svych prispevcich pouze neco jako – uzasna karma. Pan Stejskal neuznava evoluci, jak se pak da diskutovat?

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Pane Konráde…prokažte fakt vlastní názor a ne, že se jako v diskuzi idnesu plusem připojíte ke dvěma zdejším, co popravdě…zcela popravdě, v rámci takzvaného stejskalchrlení článků, pana Stejskala vpodstatě moc nečtou. Ale mají jasné jasno. Jako Vy. Pokud nejste v obraze na 100 procent, neurážejte ukázkové demokraty Tomáše a Adélu nějakým cenzorstvím. A samozřejmě. Majitel sem odešel k Sobě, aby vytvořil přeci jen platformu, která bude mít chrakteristiku jeho stylu a osobních hodnotových preferencí.( věŕím, že sem větvičkovití a nožiçkovití psát nikdy nebudou) . TOMÁŠ…Nebyl cenzorním nikdy. Ani vůçi mně, a ani když bych si to věru zasloužila. Prosím zbrzděte.

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Máte pocit, že bych zde někoho plusoval, s někým souzněl? Já tedy ne, diskuzi jsem vůbec nečetl. Reaguji pouze na článek p. Vodvářky a prezentuji právě a jen svůj 100 % názor. To vše v souvislosti s chováním adminů i-dnes. Trocha empatie by vám neškodila, neb jsem autora rozhodně neoznačil za cenzora…

Radka Kielbergerová
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

narovinku — zlozvyky z idnesu a různých sítí zbožňuju. Není nic lehčího dnes plácnout pojmem, který se daleko vznesl od reality, kdy vznikl. Tedy proč nepoužít na první dobrou slovo cenzura, totalita, totalitní praktiky a umlčování svobod. Nehodlám být empatická ani omylem. Pokud chcete, máte na tohle moje názory v mých osobních na idnesu, kdy dokonce říkám, že by manipulátoři tváří v tvář skutečným obětem podstat těchto pojmů, všichni , co jim všechno zakázali, nevydali, bili je a hlídali – že by měli jednu koupit mezi oči od skutečných obětí. Lhotská, Valíková …A mračna dalších. Proto si skutečně troufnu říct… Číst vice »

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Uff. Nevím o co vám jde. Jaké praktiky, jaká totalita? Napsal jsem pouze svůj názor. Myslel jsem si, že je možno se zde svobodně vyjádřit. Tak asi omyl, no. Jasně, je to váš prostor, platí vaše pravidla a já je respektuji. Jen si proboha nehrejte se slovy, jako je svoboda názoru. Ten pojem vám tedy vůbec nic neříká.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

Vy jste na tom fakt tak, že Svoboda nàzoru je podle Vás, pane Konráde…zneužití pojmu a napasování na situaci a tedy někoho, kdo si to ani nachvíli nezaslouží???? Já o Vás napíšu, že takhle púsobíte jako pasák…obdařím Vás nevyžádanými radami, co jste měl a neměl, abyste tak nevypadal a pak, když budete uplně paf, Vám budu vnucovat, že nechápete svobodu slova???
Helejte fakt nashledanou…

Adéla Vodvářková
Admin
1 měsíc před
Reply to  Jiří Konrád

No, já vlastně souhlasím s panem Konrádem, že to je cenzura. Bohužel v téhle specifické situaci, kdy máte autora tak plodného, který někdy zvládá i dva články denně, přičemž relativně vysoké procento z nich je v jádru v podstatě homofobní (kromě několika otevřeně homofobních výroků), si nemyslím, že existuje ideální řešení. To, co nabízíte – kam bychom psali ten admin. distanc? Do komentářů pod každý jeho článek? Já už jsem jeden takový článek, kde jsem vysvětlila své stanovisko, a vymezila se proti němu, napsala, ale to bylo někdy v lednu. Na Blogosféru chodí docela dost lidí, mezi nimi mí a… Číst vice »

Radka Kielbergerová
1 měsíc před

Jsem za Váš vstup, Adélo, opravdu ráda. Pro čtenáře s dovolením poupravím pojem cenzura ve Vašem prostoru..a pojetí. Tedy: Ona cenzura na Blogoséře probíhá asi takto: Dotyčný dostane laskavý mail ve stylu – pojďme dát hlavy dohromady, jestli opravdu právě tohle má být v našem prostoru, neradi bychom popřeli, co tu společně deklarujeme…trváte na tom tohle nechat ve veřejném prostoru? Nevadilo by Vám, kdybychom to a to smazali? můžete se ozvat?…Nebo – dokázal-dokázala byste odstranit tuto pasáž-co říkáte, dáme to prozatím do konceptů? Můžete se k tomu vyjádřit? Mohl byste prosím změnit titulek, garantujeme vám to a to…nechceme nikomu diktovat… Číst vice »

Radka Kielbergerová
1 měsíc před

Jen ještě jistý docela zajímavý moment. Pan P. Jeřábek, než se urazil, že se mu nenaslouchá,neb má názory tomuto prostoru v některých oblastech poměrně dost kontra, vznesl dotaz… A Adéla skutečně nedávno řešila, aby jeho vstupy nebyly semtam brzděny nějakou technickou závadou. Která se stává i mně, diskuzní příspěvek se mi prostě vrátí. Přitom to byly věru příspěvky, které kdyby pan Jeřábek směroval do ruského tisku, slušely by tam oproti zdejšímu prostoru mnohem víc… takže fakt cenzura?

Rudy
Rudy
1 měsíc před

ano

Jiří Konrád
Jiří Konrád
1 měsíc před

Ne, ne. Pana Stejskala nevidím nijak. Znám ho z i-dnes, něco jsem od něho četl, ale zabývá se tématy, která já nesleduji. Takže ho ani nepovažuji za svatého muže jak píšete. Občas si na Blogosféře něco přečtu, reagoval jsem zde pouze 1 x. Můj vstup není namířen ani proti p. Stejskalovi a už vůbec ne proti p. Vodvářkovi. Napsal jsem naprosto obecně a trochu i s vědomím chování admin blogu i-dnes, kde jsem byl trvale vyloučen z diskuzí. A to tak, že se mě chtěli trvale zbavit, protože jsem opakovaně upozorňoval na falešnou identitu (včetně důkazů) a na skrytou reklamu… Číst vice »

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Naštvat jednoho z nejlepších blogerů jen proto, že některé jeho názory nejdou některých citlivým dušičkám pod nos, je kardinální kiks.
S panem Stejskalem jsem nesouhlasil jen v jednom – šlo o rekonstrukci Mariánského sloupu. Pro něho to byl symbol katolický, pro mne historická památka.

Radka Kielbergerová
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Dobrý večer. Psala jsem Vám, spadlo do spamu. To je jedno. Zkrátím to na to, že Vaše Naštvat si…je v běhu času a sledu událostí dost nepatřičné vyjádření, pane Dvořáku, protože jako ten, co sem jen semtam zaběhne, netušíte. Že když zapomeneme Tomášovy prosby, které přišly nad mantinel snesitelného velmi opatrně, jako kulantní přání tento prostor nezásobovat něčím, čím tenhle prostor být tématicky nechce, tak je tu doopravdy jednak opravdová tolerance to dvakrát nevidět a nechat a pak bohuźel, Vy máte též pocit co chci, to chci, že tu administrátorka násobeně bez mrknutí oka technicky zajišťovala články výslovné reakce na… Číst vice »

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před

…navic, stala obhajoba americkych Evangelikanu (pochopitelne Grahama a Falwella), kteri obhajuji incest a znasilneni je dost nepochopitelne….kde se rozlisuje inteligence religiozni a ta normalni?????

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před
Reply to  Jara Rankova

Zajímaví je, že na iDNES blog pana Stejskala prošel. Informuje v něm, jak někde někdo něco dělá. Diskuse prakticky žádná, tohle téma asi nikoho nezajímalo. Ale tady, kde se hraje na dokonalou svobodu slova, to neprošlo.
Není to proto, že se tam poukazuje, co některé církve činí?

Filip Vracovský
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Přestante tu spekulovat. Jediný kdo tu urážel příslušníky jiné církve byl pan Stejskal.

Radka Kielbergerová
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

odpusťte, ale jste snad dočista padlý na hlavu? Tohle je soukromý prostor s nějakou vizí.zaprvé – tedy čtěte aspoň to, jak to tu administrátorka vysvětluje a pak se patří mlčet. A na iDnesu??? projdou blogy podporující ruskou invazi jako na běžícím pásu, hvězdou blogu tam je větvička. A pokud jste zapomněl, vyletěla jsem i pro to, že jsem jaksi mrvila svou mnohostí kšeft vydělat na blábolech Boškové, kdy po očkování údajně umřelo 60 procent lidí. Až když byl článek označem manipulátory za nebezpečný hoax, tak se jaksi učinilo rozhodnutí. Spravedlivě jsem tedy já i ona vyletěla. Tedy operovat s tím,… Číst vice »

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Jiste, precetlo ho mozna 200 homofobu a dali karmu.

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před
Reply to  Pavel Dvořák

Zrejme proto, ze to nikoho nezajimalo. Nebo i proto, ze nemusel mit nutne pravdu, ja jsem jeho clanky cetla, i kdyz to pro nektere umyslne detsky bylo znacne zmensene, vse se da zvetsit, i kazda ptakovina. On obdivuje tu cirkev, ktera svym oveckam tvrdi, ze tam nekde hresi,on obdivuje cirkev, ktera chce homosexualitu lecit v letnich taborech, jemu je jedno, ze se ta decka obcas zasebevrazdi ale jeji predstavitele podle toho neziji. Na mne vyjel, ze ted uz vi, jaci lide se do Kanady dostali, nemate pocit, ze to bylo jizlive od svateho muze???On veri v cirkev z USA, ktera… Číst vice »

Last edited 27 dní před by Jara Rankova
Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před
Reply to  Jara Rankova

Veskere claky pana Stejskala v nichz tolik obdivuje americke „Evangelicals“ se daji poprit, mozna tezko pro ty, kteri nesleduji americkou politiku a zpravy at uz z radia, tv, nebo online. Ja tady ziji. To, ze vynesli Trumpa do Bileho domu, ze o nem pisi, ze je to Messiah.mesias a skutecne jim je milejsi zit v incestu a jejich boj proti aborcim i pokud je to 12 let stara divka, ktera byla prislusniky rodiny znasilnovana, tak to je nechutny obdiv ze stran autora, on vi, ze vetsina ctenaru denne nesleduje, co se ve Statech deje, maly priklad muze, ktereho autor tolk… Číst vice »

Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Nejde o „některé“ nebo „jiné“ názory a také ne o „citlivé dušičky“. Pana Stejskala čtu již delší dobu a nezbavím se dojmu, že přes jeho jak zmíněno, hluboké znalosti a vysokou intelektualitu se někdy přibližuje k fanatické religiozitě. (příklad jeho názory na onu sektu). V takových případech považuji za správné, se rozloučit.

Tomáš Flaška
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Pane Dvořáku, naprostý souhlas. I když s tím Mariánský sloupem je mi to fuk. Hlavně že stojí.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

???Jakože si Tomáš Vodvářka -Naštval – výborného pana Stejskala? 🙈🙈🙈 že je to kardinální chyba? To Vám tohle není hloupé? Znova speciálně Vám zopakuju, pane Flaško: dva roky sem odložit text, a až když Vás jemně jako situaci naprosto neznalého, a přesto přemoudřelého poněkud popíchnu, že jsou Vám tu čtenáři úplně ukradení, tak laskavě zahájit jakousi fyzickou účast a první cestou tady Konečně začít hodnotit to, co Vám uteklo?? Vůbec nevíte, kam věci dotycného nejlepšího blogera dospěly a k TV a AV, kteří projevili zcela bezbřehou toleranci a i po rytířské domluvě, si nejlepší bloger prosazoval své dál, se vyjádříte… Číst vice »

Tomáš Flaška
1 měsíc před

Vážil jsem si Vás dříve za Vaše názory a hlavně formu jejich prezentace. To už neplatí. Howgh.

Filip Vracovský
1 měsíc před

Dyť je Radka pořád stejně divoká 😀 Párkrát už se obula i do mě, ale já holt ve své vážnosti nemusím kadit mramor abych si dokázal, že jsem chlap 😀 Ostatně myslím, že Vy to přeci taky nemáte za potřebí a jen jste se špatně vyspal….

Radka Kielbergerová
1 měsíc před

vidíte:)) to je hezké. děkuji…Já Vás z důvodů přílišné povrchní ízy linky náhledů vždycky spíš míjela, ale pokud si mám vážit kohosi, kdo otevřeně napíše, nemůžu vás ve věci (covid blábolů Boškové) na iDnesu podpořit, voni by mě tam zakázali psá. to přece není cílem,aby mě vyhodili:)))))), tak pro mne jste, pane Flaško, již třetí rok chlapcem. Pro pana Stejskala tedy přímo dobrým nedělním hochem – jak by řekl skvělý pozorovatel pan Miroslav Horníček. Ono – chlapcem je pro mne i ten, kdo se při diskuzi, kde si neumí leccos přiznat, odprezentuje Howgh…Ale holt každý jsme nějaký:)Hezkou neděli

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Paní Radka je jako dubnové počasí. I když zrovna svítí sluníčko, nikdy si nezapomenu vzít deštník. A pro jistotu i hromosvod.
Zkuste se nad to povznést: „Odpusťte jí, nebo ona neví co činí. Amen.“

Radka Kielbergerová
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Pokoušejte se dělat úplné blbce z těch, kdo s vámi mají zkušenost menší než já,pane Dvořáku. Děkuji. Nad vaše exhibice, tehdy pro mě fakt podpásové, jsem se po tom, co jsem se z té tátovy ztráty konečně vyhrabala – dokázala vůči vám povznést, ale to neznamená, že vás nepošlu tam, kam slunce nesvítí- Míjejte mne, děkuji moc.

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

S onim Amen jste tomu dal tu nejhorsi pachut! Skoda.

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Ale on neni jeden z nejlepsich blogeru, jeho laska k Izraeli je fajn, ale tam to take konci! Jeho Ben Gvir, je ultra orthodoxni nacionalista a to co zada – ten „settlement“ je illegalni, pokud umite anglicky, zkuste hledat na google, BBC o nem napsala x clanku. Byla jsem na iDnes, psala jsem si privatne s Karlem Bohackem „Lady-evil“, z fotografii znam jeho rodinu a byl fajn. Myslim, ze jsem byla „odsouzena“ pani Terezou bud na pul roku, nebo na vzdy – nesnazim se tam dostat zpet. To bylo v dobe, kdy se cast diskuteru odtrhla a zacali psat jinde,… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Jara Rankova
Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Jara Rankova

Jaro..děkuju. já už tam nejsem taky…:)

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před

Ted jsem dodatecne zjistila, ze se opakuji, ale ctu jeden prispevek za druhym a neda mi to. Zda se mi podle teto dikuse, ze byl na Blogosfere umele vytvoren „Mistr pera a Svaty muz“. Neslo v podstate o nic jineho, nez otevrit okno pro nekoho, jehoz mysl zije ve stoletich pre tim nasim a mysleli jsme si, ze mu pomuzeme, ma vnoucata a ta jednou budou mit mozna jiny nazor…..

Last edited 27 dní před by Jara Rankova
Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před
Reply to  Pavel Dvořák

Nejlepsi z blogeru? Zastydly v „Old Testament“ a neucovnout ani milimetr?

Lumír Hrabovský
Lumír Hrabovský
1 měsíc před

Je mi líto odchodu p. Stejskala, S některými jeho názory nesouhlasím, ale zdůvodnil je a je to jeho víra. Co se týká mé víry a pozice v problému – vyšší moc asi existuje, ale nepromlouvá skrze lidi. Co se týká homosexuálů – vím o několika, ale jsou spolu dlouho a odhaduju, že mají dobrý vztah. Projevy lásky jako líbání a dotyky citlivých míst považuju za intimní a nepatřící na veřejnost ani u heterosexuálních párů, ale dívám se jinam.

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před

Homosexualita tu byla urcite uz od Neandrtalcu, co je proboha na libani spatneho? Mlatit se a nadavat si navzajem na verejnosti je vice prijatelne?

Radka Kielbergerová
1 měsíc před

Zdravím administraci. Nebudu psát samostatný blog, věci trochu schovám sem.
Přehazuji zkrátka v mysli své další kroky: Slušelo by se asi spíš mlčet. Nebo sem něco napsat, to ze dvou důvodů – nějak věcněji se vyjádřit, pak i proto, abych mohla dostat pár po tlamě a zodpovědnost neulpěla ze 100 procent jen na Tomášovi – jehož pozice je a byla těžká. Jsem tedy tu. Nechovala jsem se extra slušně, vím to, jsem emotivní. Nikoli kvůli sobě, to není můj styl. Vybalancovat věci jsem vzhledem k protějšku, přiznávám, nedokázala.
Napíšu tři delší příspěvky – nazvu je – Michal. Jakub. Adéla.

Radka Kielbergerová
1 měsíc před

Michal Léta letoucí, k sobě přitahuju děti, které jsou jiné. Mám za sebou několik odučených homosexuálních studentů a studentek, zvou mě na bytová kina, hraju s nimi divadlo, o tom jednom tu bude řeč. Objímáme se se všemi dávno 30letými štěstím, když se náhodou potkáme…máme na sebe čísla…Mám za sebou ale i tristní období dívky, která nejenže byla skvělá, na co sáhla, renesanční osobnost, ale která 5 let bojovala s rodiči, protože uvěřila v Ježíše Krista, a za mnou, neznabohem, si chodila minimálně roky tři pro posílení. Mám za sebou dívku, kterou jsem prvně po nástupu do školy odjížděla jako… Číst vice »

Radka Kielbergerová
1 měsíc před

Jakub…/ Jeden z mých homosexuálních studentů je zároveň židovského původu. Je to báječný, doslovně báječný kluk. Celé studium vyhrávající SOČky a olympiády napříč republikou. Matematik, chemik, perfektní znalec historie, divadelník, herec, s několika oceněními – třeba porotou v celostátní soutěži za neuvěřitelný počin zkusit text Werichův namluvený Werichem tak, že je to jinak a porotě spadne brada. Drzost oceněná medailí a nadšením. Je to student, který získal ocenění celostátní poroty za vědeckou práci osudů zakarpatských Židů za druhé světové války, paní Tydlitátová ho přemlouvala ke spolupráci, Jakub to tehdy nechtěl zavřít jen pro Plzeň. Pokud přijedete do plzeňské synagogy –… Číst vice »

Radka Kielbergerová
1 měsíc před

Adéla…/ Bude to asi čtyři roky zpět, jsme se setkali ještě v rámci jiné platformy v Olomouci. Byl to skvělý organizační počin Michaely Klímové – krásné bytosti stále ( i dnes):))kdesi vzadu, přitom toho nejkrásnějšího srdce – na který všichni v dosahu nadšeně reagovali. Tomáš Vodvářka, David Vlk, Marek Trizuljak. Po delším hovoru s Tomášem jsem měla stvrzené, že těchto typů mužů je v světě asi tak 5 na milion, mám prostě ráda modernitu názoru, široké vzdělání, smysl pro humor, filozofické propojování věcí, šmrnc. Tehdy mi Tomáš řekl – ty by sis rozuměla s mou skvělou Adélou. Adélu znám i… Číst vice »

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před

Nechci se spatne zaradit, to uz se mi jednou stalo pod clankem pana Fuersta, chtela jsem se zeptat, proc sem nedava clanky jeho syn, bohuzel jsem to napsala asi pod Adelcinym prispevkem, nic se nestalo, dostala jsem email domu, ze ona asi nema syna pisiciho na iDnes. Vse se vysvetlilo. Ty 3 Radciny prispevky jsou nesmirne lidske a znam ze sveho okoli podobne, tady v Kanade se ovsem nikdp nemusi stydet a schovavat.

Last edited 1 měsíc před by Jara Rankova
Radka Kielbergerová
1 měsíc před
Reply to  Jara Rankova

díky , Jaro:)

Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před

Paní Kielbergerová jsem názoru, že byste si Vaše zkušenosti neměla nechat jen tak pro sebe. Bylo by důležité toto přednést širší veřejnosti. Nevím jak. Je to vynikající náhled do skutečného života..

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Hana Rybnická

Paní Rybnická, dobré ráno. Děkuji Vám moc. Ty tři texty, hlavně ty dva, jsem sem nikdy jako článek, blog cíleně nevkládala právě z důvodů věčného přebíjení. Doslova to napíšu, nehodlala jsem ty příběhy nebo osoby lidí umazat následujícími slizkými manipulačními reblogy, z nichž by vyplynulo, že ty osoby nemají dobrý nahled na život a byly jim ti zas prostřednictvím pana Stejskala véci Lépe a asi pětkrát vysvětleny. To bych právě vůči těm osudům neunesla, fakt by mě ty rozbory bolely, byly zbytečně použity… a tady by na adresu nejlepšího z blogerů, jak píše pan Dvořák..by zněla slova ne co jsem… Číst vice »

Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před

Dovolím si se dnes ozvat ještě jednou: Vynikající a nestranná úvaha pane doktore. Hluboké znalosti a vysoká intelektuální úroveň nevylučují sklon některých občanů k fanatismu. Člověk věřící v Boha by si měl uvědomit, že Bůh stvořil nejen část, nýbrž celé univerzum, Takže každá lidská bytost by měla být především respektována.
 
Český ekvivalent německého přísloví „Lieber ein Ende mit Schrecken als ein Schrecken ohne Ende“ neznám. Ale přísloví nevzniklo pro nic za nic.  Někdy prostě neexistují jen příjemné situace, někdy pomůže jen rozchod.  

Přeji (si 🙂 docela neskromně) i nadále co nejvíce Vašich úvah. Nabádají k zamyšlení.
 
 
 

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před
Reply to  Hana Rybnická

„Takže každá lidská bytost by měla být především respektována.“
Myslíte, že i bez rozdílu, nehledě na co ona bytost provedla? Ano, na Hitlera i Heydricha je především třeba hledět jako na lidskou bytost, hodnou respektu.
Věřící se mohou uspokojit tím, že vrah, který jim právě zakroutil krkem, stane nakonec před Soudnou stolicí boží. Ale pokud jej nezastaví ruka jiného člověka, může ještě tu a tam někoho zamordovat. Ale to by vlastně nemělo vadit, protože oni se dříve dostanou k té lepší fázi života, zbaveni útrap v tomto slzavém údolí, dostane se jim blaženosti věčné.

Last edited 1 měsíc před by Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Pane doktore, já v příspěvku paní Rybnické nic o sexuální orientaci nenašel. Píše to obecně. Protože se obecně tvrdí, že Bůh dal člověku svobodnou vůli, pak je člověk za své konání sám zodpovědný. Kromě toho byl člověk vybaven i takovou pojistkou, zvanou „superego“ (nadjá) které má řídit jeho kroky z hlediska nějakého vyššího principu. Může se třeba vraždění z vilnosti považovat za sexuální orientaci? Z LGBTQ+ (etc) se dělá živnost a politikum. Prohlásit o sobě, že jsem homosexuál, je dnes IN! Za R-U platila dost velká náboženská svoboda, povolená náboženství byla uvedena s tím, že ostatní mohou být provozována pouze… Číst vice »

Radka Kielbergerová
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Obávám se, že zatímco my, co se tu pohybujeme, vážně víme, proč paní Rybnická píše, co píše; cosi o vysokém intelektu, ale bohužel neschopnosti empatie k bytostem jiného nastavení…někým, o kom je nyní řeč, Vy to potřebujete vztáhnout úplně k jiným příkladům. Přeci jen u bytostí, které jmenujete, dají.li se nazvat lidskými bytostmi ještě vůbec, se asi nemusíme bavit o toleranci, když máme jasně dáno i pováleçnými procesy, co nesmíme tolerovat už nikdy. Hezký večer

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Paní Radko, já se tu obracím na pana doktora Vodvářku, tak mi do toho laskavě nevstupujte.

Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Pane Dvořáku, upozorňuji na skutečnost, že i před normiberským tribunálem nad zločiny nacistů bylo s obžalovanými jednáno Spojenci (jejimi soudci a právníky) slušně a korektně. Ve všech případech, jakýkoli rozsudek byl konečně vynesen, „Nejsme jako oni“ tato vynikající zásada je významným znakem civilizivané společnosti v případech, které uvádíte.

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

„vklinim“ se mezi prispevky, protoze jsem si vzdy na iDnes myslela, ze pan Dvorak je ac neznam vek, celkem normalni, mela jsem i dojem, ze je atheista, vidim, ze jsme se bohuzel mylila.

Tomáš Flaška
1 měsíc před
Reply to  Jara Rankova

To zní, jakoby věk určoval, jestli je někdo normální, nebo ne.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před

…a napsat po prosbě a vpodstatě provokacích dcery odpověď: ctihodný příteli, budu Vaše přání respektovat… aby sem po týdnu dvou začaly být dodávány znova úplně stejné články s dovětkem, že děkuji za pochopení…. jak i když jsem něco slíbil, je to pro mne natolik důležité, že to sem dávat prostě budu( a se slibem mi polibte prpozadí) ….to je ve Vašem náhledu co? Norma? Nebo tedy platí nějaké až patetické sliby chlapa, co si z ctihodného přátelství nedělá papír od bonbónu? Co se pana přibíhajícího pana Dvořáka týká, jistě víte, že na blogu mu do cesty téma jinakosti přijít nesmí,… Číst vice »

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před

Asi jsem se spatne vyjadrila, ale na iDnes mate vsichni fotografie, ktere vekem nemnenite, tak bych si mohla myslet, ze pani Valikova je stale neco malo pres dvacet a Vy „padesatnik“, tak jako pan Petrik. Vetsina tech fotografii je tam jiz nejakych 10 let.Zrejme jsem mela volit jine slovo, misto toho normalni, ale proc to rozmazavat stejne neprijemne. Te zlosti v diskusi je dnes prilis mnoho.

Last edited 1 měsíc před by Jara Rankova
Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před
Reply to  Jara Rankova

Pro informaci, letos mi bude 80. Protože ve škole jsme ještě měli náboženství a můj šéf byl laickým kazatelem církve metodistické, nevím, jsem-li ateista, agnostik či pohan, ale nesnáším pámbíčkářství.

Radka Kielbergerová
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

:))za tento příspěvek Pavlu Dvořákovi děkuje celý zdejší spolek,neb je na něm doloženo, jak daleko od mísy nebo jádra pudla se pan Dvořák v svých příspěvcích nalézá:)))) tohle se fakt povedlo:)))

Pavel Dvořák
Pavel Dvořák
1 měsíc před

Pámbíčkaření vašeho spolku mě nezajímá, je to myšlenkový relikt, který nemá v 21. století v civilizovaných zemích co dělat. Chybí tu už jen paní učitelka Valíková.

Radomira Kielbergerova
1 měsíc před
Reply to  Pavel Dvořák

Proboha kdo tu pámbíčkaŕil???? Vy nechápete, že to byl jedině pan Stejskal? Proč tu proboha živého vúbec potřebujete figurovat??? Když Vás tento spolek nezajímá.? Vždyť se chováte jako jistá malířka Mirka P. …hnutá v mysli, která je vždycky uražená, že k někomu potřebovala napsat 50 výživných pŕíspěvků o tom, že jí to diskutování s dotyčným nebaví…:)))

Jara Rankova
Jara Rankova
27 dní před
Reply to  Pavel Dvořák

Co kdyz je zde vice agnostiku, nez mate tuseni?

Jara Rankova
Jara Rankova
1 měsíc před

Ano!!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial