Generál Pavel vyhrál, Hrad přestane být doupětem zla

Ještě nikdo nezvítězil v prezidentském klání tak přesvědčivě jako Petr Pavel s rekordním ziskem 3 359 151 hlasů. A poraženým je rovněž putinovské Rusko, kterému nepomohly ani hackerské útoky.

Já své názory neměním a stále trvám na tom, že na Pražský hrad patří český král. Nicméně je třeba respektovat realitu. V tomto případě by pro Českou republiku byl daleko horší v prezidentském úřadě Andrej Babiš pochybné pověsti. A stejně tak to viděli i občané České republiky, když šéf hnutí ANO dostal 2 400 046 hlasů. Což činilo 41,67%. Petr Pavel pak získal 58,32% odevzdaných hlasů a zvítězil nejvýraznějším rozdílem v prezidentské zápase v historii přímých voleb v ČR. Pan generál tedy vyhrál o 959 105 hlasů při rovněž nejvyšší volební účasti 70,25% voličů.

Pro srovnání, Miloš Zeman zvítězil v roce 2018 nad profesorem Jiřím Drahošem o pouhých 152 184 hlasů, Zeman získal 2 853 390 čili 51,36% hlasů, profesor Drahoš pak 2 701 206, čili 48,63 hlasů, při volební účasti 66,6% voličů. O pět let dříve pak vyhrál Zeman nad knížetem Karlem Schwarzenbergem, když obdržel 2 717 405, čili 54,80% hlasů proti 2 241 171, čili 45,19% hlasů, při volební účasti 59,11% voličů.

Zajímavostí také je, že generál Pavel zvítězil v regionech obecně vyspělejších, jak ekonomicky, tak vzdělanostně, kdežto jeho protivník uspěl v oblastech chudších, méně rozvinutých a s nižším podílem vzdělaných obyvatel. Není pravdou, že se jednalo o souboj měst a vesnic. Například na Českobudějovicku vyhrál Petr Pavel i ve většině malých obcí. Mezi Babišovými voliči tedy převažují lidé s malým sebevědomím a nižším vzděláním, kteří si myslí, že prezident je od toho, aby řešil jejich problémy. 

Mandát generála Petra Pavla je tedy daleko silnější než Miloše Zemana. Přitom před pěti lety tady Zemanovci vykládali cosi o tom, že je třeba respektovat výsledky demokratických voleb. Nyní nám ti samí lidé, tvrdí, že by Petr Pavel měl brát ohledy také na voliče jeho protivníka. Před pěti lety získal profesor Drahoš o tři statisíc hlasů víc, než nyní Andrej Babiš. Ale tenkrát se zřetel na voliče pana profesora brát nemusel. Pokrytectví Babišovců a Zemanovců nezná mezí. Naštěstí je Petr Pavel na rozdíl od svého zakomplexovaného předchůdce člověk velkorysý a uvedl, že hodlá být prezidentem všech obyvatel České republiky. Pan generál je větší formát na rozdíl od zlého a mstivého staříka, který akorát rozeštvával lidi. Příznivci Andreje Babiše se holt musí smířit s tím, že většina voličů chce něco jiného než aby Pražský hrad byl centrálou Agrofertu nebo převodovou pákou Kremlu, kterou byl za Zemana.

Pražský hrad se tak stane sídlem důstojné hlavy státu. Jsem rád, že nový prezidentův tým hodlá na Hradě provést důkladný audit po svých předchůdcích. Působení Martina Nejedlého a Vratislava Mynáře a dalších bylo velkou ostudou. Divím se, že tato povedená dvojice šíbrů je ještě na svobodě. Jistě o vině či nevině rozhodují nezávislé soudy, ale věřím, že ty už brzy začnou konat.

Smutek z výsledků prezidentských voleb v Česku mají Putin a spol. v Rusku, kdežto Ukrajina se raduje. A to je také dobře.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

K výsledkům MS kraje, respektive Ostravy.
V centru Ostravy vítězí Petr Pavel, stejně jako v oblastech okol Ostravy, kde je nová výstavba, satelitech apod.
A. Babiš vyhrál ve Vítkovicích, Slezské Ostravě a v Mariánských Horách, kde dominuje obyvatelstvo, které závisí na hmotných dávkách.
není tedy úplně pravda, že Ostrava je zabitá…..

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial