Dojemná péče Jaroslava Bašty a možnost vydíratelnosti protikandidátů

A víte čeho se bojí? Že by byli vydíratelní Moskvou! To, když jsem si přečetl, tak jsem to kafe při snídani opravdu smíchy vyprskl.

Připomeňme si jen, že SPD, která ho do klání na prezidenta vyslala, odmítá v podstatě jakoukoliv pomoc Ukrajině. Můžeme se dohadovat proč to dělají, ale jedno je jasné. Ukrajina pomoc chce. Moskva by byla nejradši, kdyby Ukrajina žádnou pomoc nedostávala. Odpověď na otázku, čí tedy pan Bašta a SPD hájí zájmy, by snad správně zvládl i osel v chlévě.

K tomu například jeho citát: „Jediná možná cesta je tlačit na obě strany – je mi to líto, musím to říci, na obě strany –, aby co nejdříve došlo k zastavení palby a pak k následnému jednání, které situaci vyřeší.“ To je úžasné. Z Ruska denně létají desítky raket na ukrajinské obyvatelstvo, ale Ukrajinci by samozřejmě měli přestat ty rakety asi sestřelovat. Dle pana Bašty by se mělo jednat. Mohu citovat vyjádření ruských pohlavárů, že jednat lze pouze za podmínky, že Rusku zůstanou dobytá území a Ukrajina bude demilitarizována (rozuměj porobena jako Bělorusko) a denacifikována (demokraticky zvolená vláda bude nahrazena proruskou, loutkovou). Pro jednoduchost by panu Baštovi stačilo položit jen jednu otázku: Domnívá se tedy, že v zájmu jednání by se ta území měla Rusku přiklepnout, podobně jako naše Sudety ve 30. létech Hitlerovi?

Pan Bašta prostě naprosto jednoznačně a výrazně vystupuje jako představitel ruské páté kolony u nás.

No a teď přišel s obavou, že by pánové Babiš a Pavel mohli být ze strany Moskvy vydíratelní, že tam na ně určitě mají složku. V tom případě tedy nechápu, čeho se obává. Spíš by tedy měl z kandidatury odstoupit a vyzvat své příznivce ať jednoho z těch pánů podpoří. Nemohu se ubránit dojmu, že pan Bašta to má v hlavě poněkud pomotané.

Jako své plus v kandidatuře dává najevo, že býval disidentem a dokonce byl i zavřen. Podívejme se tedy na Wikipedii. Jaroslav Bašta studoval v letech 1967–1970 historickou archeologii. Zde se angažoval ve studentském Hnutí revoluční mládeže, za což byl v roce 1970 zatčen a v roce 1971 odsouzen na 2,5 roku.

A pokud se na Wikipedii podíváte na Hnutí revoluční mládeže, tak zjistíte: Hnutí se inspirovalo metodami západních levicových radikálů a jeho programem byla eliminace byrokratického systému, zrušení StB, Lidových milicí, Armády a cenzury, nastolení samosprávné demokracie a zrušení států. Překládali Trockého a diskutovali nad Zrazenou revolucí. Kromě trockistů ale byli mezi jeho členy zastoupeni i maoisté a anarchisté. Jinými slovy pan Bašta byl disidentem a ve vězení za to, že tehdejší vládnoucí komunisty kritizoval zleva! A to už je tedy co říci. Vzhledem k tomu, jak se SPD označuje za pravicovou stranu, to považuji za velmi půvabné. To komunistům vadilo více, než nějací pravičáci. To pro ně byla zrada ve vlastních řadách.

Především to ale vysvětluje jasné proruské postoje poslance Bašty. On ani přeci nemusí být nijak Moskvou vydírán. On to pro ní dělá již dnes dobrovolně. A jeho obava, že by třeba někdo mohl být Moskvou vydíratelný, je buď nepochopení, nebo zoufalá snaha o body, ale spíše prostě pohrdání inteligencí voličů, když si myslí, že kromě svých potleskávačů tímto ještě někoho přetáhne.

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vl.V
Vl.V
10 měsíců před

Onen kandiat o sobe kdesi tvrdi, ze byl disidentem a chartistou. Neuveritelne. Spis si dovedu prestavit, ze byl na chartisty a disisenty nasazen onou proslulou organizaci.

Pavel Dvořák
10 měsíců před

Kdosi vzpomněl i nějaké jeho zásluhy. Ale:
Finis coronat opus.

Tomáš Vodvářka
Admin
10 měsíců před

Myslím, že pan Jaroslav Bašta je výborným kandidátem za stranu, kterou reprezentuje. Dominuje jistá slaboduchost, pevná stranická linie a přilnavost k vůdci. Jako bonus blekotavost v každém z verbálních projevů, stejně jako neustálé úhýbání přímého pohledu, který vydrží maximálně 5 vteřin. Představa jeho sídla na Hradě lehce přebíjí i současnou mizérii.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial