Rychle ten mail přepošlete dál, než ho smažou!

Jsou tací mezi námi, co tomu věří. Ale věřili byste, že jsme, jako voliči, schopni je dostat i do našeho Parlamentu, konkrétně Senátu?

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová působí od letošního roku v Senátu za volební obvod Kroměříž. Před několika týdny se ve svém svatém protiválečném nadšení zasazovala o to, aby ukrajinští vojáci nebyli cvičeni u nás, ale abychom je cvičili přímo na Ukrajině. Jaksi zapomenula na fakt, že bychom se tím jako stát NATO přímo angažovali ve válečném konfliktu přítomností našich regulerních vojáků na Ukrajině. Což je u ní dost divné, když často zaujímá proruské postoje.

Spíše to ale pramenilo z její nevědomosti, nebo spíše naivity, já bych řekl až hlouposti. A gradovalo to před několika dny, když vyzvala vládu, aby prověřila odpojování spotřebitelů elektřiny ze strany ČEZu na jižní Moravě.

První zaskřípění spočívá v tom, že ČEZ není distributorem pro jižní Moravu. Tudíž nemůže odpojovat elektroměry. Maximálně tam může působit jako dodavatel silové elektřiny, ale pak může tak leda vypovědět smlouvu a odběratel má možnost se obrátit na konkurenci.

Připusťme, že to paní senátorka ve svém nadšeném protivládním boji prostě přehlédla. Odkazovala přitom na anonymní facebookovský účet, kde „elektrikář ČEZu“ s těžkým srdcem odpojuje několik lidí denně a ti ho prosí, aby si mohli aspoň ještě doohřát oběd.

Když byla paní senátorka dotazována, zda si původ informace ověřovala, ztratila najednou komunikační schopnost, ba přímo řeč.

Vidím tak příklad klasického šíření faků v praxi, dokonce na poslanecké úrovni. A víte na co si nejvíce stěžoval prezidentský kandidát za SPD pan Bašta? Že ho nepřátelská média zesměšňují. Když se podíváte na tyto lidi a jejich vůdce, nezesměšňují se především oni sami?

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Inu, nebylo to od ní příliš chytré, že šířila další ze žvástů pana Sterzika (vulgo Vidláka) – propagandisty nejen ulhaného, ale navíc placeného Agrofertem. O něco méně chytré od ní bylo, že právě ona, senátorka za Kroměříž, se nezamyslela nad skutečností, že na jihu Moravy (včetně Kroměříže) není distributorem ČEZ, ale E.GD. A za ještě méně chytré pak pokládám, že když se jí na ten ten facebookový post, který zveřejnila v době své pracovní neschopnosti, ptali žurnalisté, reagovala výmluvou, že v pracovní neschopnosti nemůže odpovědět (ale ten svůj post z Fb bez vysvětlení stáhla). Domnívám se, že férový člověk by… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Vladimír T. Gottwald
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Píšu cosi podobného, Tomáši. Ta osoba je podivuhodná.

Hana
Hana
1 rok před

Až jsem se lekla. Nesprávně jsem přečetla slovo ve vaší poznámce.Četla jsem obdivuhodná. 😀

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial