Čím hůře, tím lépe

Heslo výše uvedené by si mohla dát do svého štítu senátorka Jana Zwyrtek Hamplová. Vyzvala ministry, aby prověřili informaci, že se na jižní Moravě masivně odpojují elektroměry těch, kteří nemají na zaplacení drahé elektřiny.

Svou výzvu podložila sdílením anonymního uživatele FB, kde tvrdí nějaký elektrikář z jižní Moravy, že „“už měsíc nedělá skoro nic jiného, než chodí odpojovat elektroměry. Údajný elektrikář si stěžoval, jak je pro něj psychicky náročné vidět brečící matky, jak prosí, aby mohly dovařit alespoň poslední oběd, nebo babičky, které nevědí, jak dál postupovat. Skoro všichni takoví zákazníci měli být podle příspěvku osamělí důchodci nebo matky samoživitelky. “  Odkaz na článek zde

Vzhledem k tomu, že na jižní Moravě společnost ČEZ nepůsobí, jde na první pohled o „fake news“. Nicméně pro prvotní šok je to dostačující brizance, aby tato zpráva zaujala a patřičně „upravila“ všeobecnou náladu ve společnosti. Nepochybně při hromadném přeposílání e-mailů zejména staršími lidmi může být tato zpráva skutečně šokující. Při vědomí stoupajících záloh na spotřebu energie je pak jistou částí společnosti brána jako velmi závažná se všemi dalšími důsledky..

Zbývá rozebrat, proč tak paní senátorka činí. Jelikož je povoláním advokátka, vystudovala vysokou školu po dobu 5 let. Posléze vykonávala advokátní praxi a dle Wikipedie dokonce učila na vysoké škole. Takto erudovaný jedinec by si měl nepochybně předtím, než podobnou zvěst vypustí, ověřit všechna fakta a to raději dvakrát. Přeposlat jakousi zprávu z neověřeného zdroje a „zaúkolovat“ ministry vlády je nepochybně projevem jistého primitivismu v uvažování. Navíc je nyní politicky činná v horní komoře Parlamentu, kam byla zvolena přímou volbou občanů.

Může být i druhá možnost, že tak činí úmyslně. Je známa tím, že šíří desinformace a že má velmi blízko k jedné parlamentní straně v našem zákonodárném sboru, kde se to konspirátory jenom hemží. V tomto druhém případě jde však o daleko větší přešlap, protože to lze klasifikovat jako šíření poplašné zprávy, na kterou pamatuje náš trestní řád. I když senátorku samozřejmě chrání imunita, nelze to přejít jen mávnutím ruky. Důsledkem bude nepochybně fakt, že každé její další tvrzení bude bráno na stejnou váhu, jako předmětný poplašný a neověřený email, který v ní vyvolal potřebu veřejné proklamace.

Senát by měl být shromážděním jedinců, kteří ve společnosti požívají jisté vážnosti, vzhledem k přímé volbě odrážejí více osobnostní prvky než stranickou příslušnost. Přítomnost Jany Zwyrtek Hamplové tento systém narušuje. Věřím, že si jejího extempore všimlo všech 50,65% voličů jejího obvodu.

Subscribe
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Alejandro Azamedo
1 rok před

Soudružka Hamplová a její výroky se už stávají legendární stejně jako její boj za svobodu slova banem i za smajlíka na jejím facebooku po vzoru Okamury. Dnes už víme, že právnický titul se dá v Plzni vystudovat během léta. Stejně jako jiné školy jak u nás tak hodně na Slovensku kde za patřičný bakšiš máte titul na počkání, o korespondenčních titulech MBA a podobný frašky ani nemluvě. To, že se najdou i profesoři s mnoha tituly, ale morálkou velitele gestapa, koncentračního tábora a egomaniakálníma sklonama jsem na vysoké zažil na vlastní kůži nejen já, ale i spousta jiných. O osobnosti… Číst vice »

Naďa
Naďa
1 rok před

Paní senátorka si dovolila položit jen dotaz, na který má jako senátorka právo, ale pro někoho zřejmě strašný zločin, nedrží se homogenity senátu, ano narušuje jednotné hlasování senátorů v režii zadání stran a vlády, hrůza…

Alejandro Azamedo
1 rok před
Reply to  Naďa

Hamplová je pokrytecká špína. Když někdo pomluví ji tak podáva infantilní žaloby jak malý dítě, ktery jsou už v počátku strašná kravina. Když ČEZ zcela legiimně uvažuje o podání žaloby na ni tak se hned zachová jak mrcha a přejde do ofenzivy míato, aby si nasypala popel na hlavu. Je to egoistická namyšlená kráva co nemá argumenty ani sebereflexi a vystupuje v roli žalobce, soudce i kata. Její voliči jsou banda naivních idiotů, ale nelze se zlobit na někoho kdo se narodil s jednociferným IQ, ale na ni ano, protože blbá úplně není, ale je to horší verze šmejda v… Číst vice »

Ladislav Nádvorník
1 rok před

..máte pravdu… jen bych upřesnil…. paní senátorku určitě nevolilo 50,65 % voličů jejího obvodu…ale právě a jen…50,65 % těch co k 2. kolu voleb do senátu přišlo…. což při účasti necelých 20% voličů…znamená necelých 10 % voličů příslušného obvodu…. jak málo stačilo…aby tam nebyla…???

Ladislav Nádvorník
1 rok před

..tak jsem si to schválně dohledal…do druhého klla prošla o 230 hlasů…ve druhém byla lepší o 234 hlasů…. když se nad tím člověk zamyslí…. co stačí….??? pitomých 250 lidí…kteří k těm volbám nešli…

Hana
Hana
1 rok před

Na Kroměřížsku se voliči mohli rozhodnout mezi Lucií Pluhařovou (ANO) a Janou Zwyrtek Hamplovou (NEZÁVISLÍ). I kdyby těch 250 lidí přišlo, tak je otázkou koho by vyhodnotili jako menší zlo.

Ladislav Nádvorník
1 rok před
Reply to  Hana

…a…???

Adéla Vodvářková
Admin
1 rok před

Já se nedivím, že byli někteří voliči tak znechucení, že neviděli ANO jako lepší možnost. Je to opravdu tragédie, ale zase koho si zvolili do druhého kola, toho tam měli.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial