Protivládní demonstrace bez zájmu a sběř na pochodu

Jedno velké fiasko, napadení novináře, nenávist a neschopnost říci vlastní názor. I tak se dají hodnotit protivládní protesty. Nejhorší však bylo bezdůvodné napadení novináře Radka Bartoníčka.

Na pochod k České televizi dorazilo maximálně šest tisíc lidí, což potvrzují i záběry průvodu na Nuselském mostě, a totálním krachem skončila akce hnutí chcípl PES na Letné, kde pořadatelé ohlásili bombastických 150 000 účastníků. Ve skutečnosti jich však dorazilo asi 150. Desítky jakýchsi pomatených flastenců pak před ruzyňskou věznicí křičeli a pískali proti uvěznění dezinformátorů Tušla a Čermáka, kteří mimo jiné hlásali nenávist proti Ukrajině a vyhrožovali násilím svým oponentům. Čili snažení organizátorů demonstrací proti vládě Petra Fialy se jaksi minulo účinkem. Ty tisícovky účastníků nelze brát v žádném případě jako hlas národa.

Co mne však hodně vytočilo, je napadení novináře Radka Bartoníčka, který nyní pracuje pro Aktualne.cz na pochodu k ČT. Znám ho osobně, tykáme si, a vím, že je to perfektní kluk, novinář tělem i duší, kterému šlo jen o to, aby se dozvěděl, co lidi vedlo k tomu, že přišli na tuto akci. Výsledkem bylo, že mu nějaký dezolát s IQ tykve vyrazil mobil s ruky, strkal do něj a hrubě ho urážel.

Další podobné individuum zase na otázku redaktora Nova, v čem tedy lžou, po dlouhém váhání odpověděl: „zpytujete svědomí.“ Inu mimořádný intelektuální výkon. Redaktor České televize Richard Samko pak byl rasisticky urážen kvůli romskému původu. Legrací bylo, když si demonstranti zanadávali na to, že pro ně ČT neotevřela restauraci a oni se nemají kde ohřát a kam si odskočit. Důvod byl přitom jednoduchý, v nepracovní dny bývá restaurace, jinak přístupná i široké veřejnosti, zavřená a 17. listopad je jaksi státní svátkem.

A v čem má spočívat údajná neobjektivita médií? Tak podle jednoho „protestanta“ třeba v tom, že informují o rozsudku nizozemského soudu, který právem označil jako viníka sestřelení malajského letadla Rusko. To je samozřejmě špatné, tak to nebylo, mohou za to Ukrajinci, páč to psali na Aeronetu. Jiní demonstranti na shromáždění proti drahotě, která fakt s válkou na Ukrajině nemá nic společného, zase vážně tvrdili, že rusáci žádné zločiny nepáchají a ti mrtví lidé na fotkách jsou prý jen herci. Tak to už je vážně na odebrání svéprávnosti a minimálně vyšetření u psychiatra.

Útoky na novináře, verbální i fyzické, nenávist vůči jiným lidem vyhrožování násilím atd. Takto se nechovají normální lidé, ale dezoláti, spodina, lůza a odpad!

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Dvořák
1 rok před

A neměl náš pan president při hodnocení IQ našeho národa pravdu?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial