Putin hraje vabank

Částečná mobilizace, další muži do nesmyslného mlýnku na maso. Vzhledem k tomu, že příkaz se týká především etnických Rusů, budou mít asi silové orgány Ruské federace spoustu práce.

„Otevřeně říkají, že v roce 1991 rozdělili Sovětský svaz a teď je na řadě Rusko,“prohlásil Putin o západních zemích a jejích politicích. Z hlediska lživé demagogie už se Kreml jednoznačně vyrovnal fašistickému režimu Adolfa Hitlera. Bludy, kterými je krmena veřejnost, už dosahují závratných výšin. Jestliže již oficiální činitelé, jako je poslanec Dumy Andrej Guruljov, vyzývají s klidem k použití jaderných zbraní proti Velké Británii, situace už se prakticky blíží šílenství. Třešničkou na dortu je vyjádření fanatické a zjevně naprosto labilní (pokud to nebyl příkaz Kremlu ve snaze zjistit názory veřejnosti a důležitých lidí) ruské moderátorky Skabejevové o tom, že NATO je silné a HIMMARS jsou hrozbou s tím, že Rusko by samo sobě i lidem mělo přestat lhát. Skabejevová?

Hlásná a ortodoxní trouba Putinova režimu najednou otáčí o 180 stupňů? V posledních dnech se v ruských médiích začaly objevovat hlasy rozumu, ovšem rychle tvrdě zadupávané. Vše jen svědčí o naprosto schizofrenní situaci, ve které se Kreml nachází. Velmi zajímavé je, jak se v souvislosti s úspěchy Ukrajinců v Charkovské oblasti najednou začaly měnit postoje Číny a Indie. Putin již nebyl tak vítaný. A to je nutné si uvědomit, že v Indii probíhá intenzivní americký lobbing za to, aby Dillí zrušilo svou zbrojní orientaci na Moskvu. Lobbing stále úspěšnější.

Je naprosto zjevné, že Rusko se dostává do stále větší izolace díky nesmírně statečnému boji Ukrajinců a jakž takž pevnému postoj EU a USA. Bylo zjevné, že Putin něco musí udělat. Situace na bojišti je zřejmá. Ukrajinci za použití moderní západní techniky zřejmě skutečně dokázali zničit ruská logistická centra v oblasti bojů a za intenzivní pomoci západních armádních kruhů, které využívají veškerou dostupnou špionážní technologii včetně AWACSů a samozřejmě satelitů, dokázali zcela demoralizovat a rozehnat ruské jednotky se stále nižší bojovou hodnotou.

Vlastně asi byly na stole jen dvě varianty. Taktické jaderné zbraně nebo mobilizace. Obě jsou jen znakem pokračujícího šílenství Kremlu, kterému absolutně nezáleží na jakémkoli lidském životě, Je jedno jestli ruském nebo ukrajinském. Ruská armáda zjevně postrádá kvalitní důstojnický sbor, vůbec není schopná čelit západní sofistikované taktice. Bez kvalitního velení je to výstřel do tmy. Dnes masy již nerozhodují, druhá světová válka dávno skončila. Po ruském způsobu. Zrychlený výcvik a šupej na frontu, stejně nemáme vybavení. Více ruských vojáků? Více potravy pro ukrajinská děla a rakety. Rozhodnutí, které jen prodlouží agónii na bojišti, protože Kyjev se nevzdá.

Jsou jen dvě otázky. Jak hodně se etničtí Rusové budou vyhýbat povolávacím rozkazům (a s tím související nárůst odporu obyvatelstva). A o kolik se díky tomuto stupidnímu (vojensky pochopitelnému) a bezcitnému rozhodnutí celý konflikt prodlouží. Putin hraje vabank, dříve či později na to musí dojet.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radka Kielbergerová
Radka Kielbergerová(@radomirakielbergerova)
12 dní před

Zdravím Vás…Obávám se celkem dost, že ho tolik nehraje. Ruskou mentalitu právě těch nemajetných a nejobyčejnějších nikdy nepředěláte. Nenutím Vás číst celý můj článek Konec rudého člověka – stačí, když si najedete na fotku v blogu, je tam dost podstatný text. Dokud ruské mámy nedojdou situace, že uvidí jen a jen mrtvoly svých synů v nápadném množství a nepřekročí stín své odevzdanosti vlasti – kdy ale stále budou ta největší zvířata Ukrajinci – jen už se o zbylé děti nebudou chtít dělit se smrtí – má Putin z čeho brát. Že kdejaký od pohledu nařvaný ruský idiot šermuje s –… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial