Opuštěný a vypuštěný…..Miloš Zeman

Nikdo jej nepostrádá. Zatímco hlavy jiných států vystupují s prohlášením, čím vším pomohou krvácející Ukrajině, náš si vše odbyl jedním projevem. Bohužel hodně pozdním.

Musí to být trudný čas. Po říjnových volbách, kdy z místa premiéra zmizel věrný brach Andrej, odpadl prostor, kde mohl svými manipulacemi vydírat exekutivní složku naší společnosti. Současný premiér je z jiného těsta, je slušný, ale zásadový, což hlavě státu vysloveně nesedí. On totiž trvá na svém a nepotřebuje žádné zákulisní kšefty něco za něco. Navíc současný premiér nemá nad sebou Damoklův meč trestního stíhání. Řečeno krátce, tady již pšenka nepokvete.

Z čínského přátelství s císařem Si Ting Pchingem  nezbylo vůbec nic. Ony slibované stamiliardy investic se proměnily v krabičku, v níž místo peněz byl použitý toaletní papír. Čínský přítel a zprostředkovatel pan Jie Tieng Ming byl evaporován, vyzmízíkován a ani vyšetřovatelskou dvojkou Holmes – Watson v české verzi Mynář – Nejedlý nebyl nalezen. Dokonce ani likvidace tibetských vlajek naší čackou policií v době pobytu pana Si na něj neudělala ten patřičný dojem a jsem si jist, že on dnes ani neví, kde leží to malé město s názvem Česká republika.

A teď kamarád poslední, Vovka Putinů, se pomátl na rozumu. A to přesto, že Miloš Zeman prorokoval, že mu nepřeskočí. Ještě několik dní před okupací Ukrajiny, kdy celá věrchuška včetně cara dávno věděla, co přijde, byla naše hlava státu citována v ruské televizi se svým výpadem proti tajným službám spojenců, že jejich varování před válkou je fake. Termín užitečný idiot nemůže mít lepší vzor.

Jeden z jeho loutkovodičů se stal nepotřebným, protože kšefty s Ruskem teď na nějakou dobu nebudou tím nejlepším byznysem. Je docela možné, že pan Nejedlý bude vyhoštěn z Hradu a bude si muset najít svůj kancl jinde.

Pravda, měl projev, kde přiznal svůj omyl. Dokonce odvážně nazval svého nejlepšího ( jediného a posledního ) politického přítele šílencem. Bohužel to bylo vše. To, že sloužil mnoho let agresivnímu psychopatovi, už v jeho projevu nezaznělo. To, že po celou dobu svého pontifikátu shazoval NATO a EU, že naši republiku činil krajně nedůvěryhodnou v očích spojenců, také zapomněl říct.

A nyní už mlčí. Což je nakonec docela dobře. Protože už nikoho nezajímá, co řekne. U nás i v zahraničí. A nejspíše už navždy.

Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Teď sleduju Reportéry a to je ale skutečně zkouška lásky çlověčí …vyhrabat ji ze dna pod pancéřem, tomu chlapovi, co ho Lavrov velebí na kamerách jako spolupracujícího, .mu opravdu odpustit. Zapomenout…no to prostě nejde…

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Včera jsem absolvovala demonstraci. A jsem ráda, že zazněly dva hlasy. Šimon Pánek otevřeně natvrdo řekl, že po své příchylnosti mnoha let zkrátka není hrdinstvím a nestačí říct teď zmýlil jsem se. To je málo. A po něm zaznělo v projevu Boba Kartouze,experta na dezinformace v kyberprstoru, źe je třeba říct, že to je jedině dobře, velmi dobře, že MZ řekl, co řekl. Myslím, že za tím bylo cítit, jak je zo důležité zhlediska obratu názoru těch, co za ním jako slepí idioti pěšáci šli. ŠP chápu…je v přímém styku s neštéstím tváří v tvář dennodennímu řešení vytvářet život nešťastným… Číst vice »

Alejandro Azamedo
Alejandro Azamedo(@alejandroazamedo)
2 měsíců před

Líp bych to asi nevyjádřil, ono už tato sebereflexe a uznání omylu je od Zemana něco neočekávanýho – pro normalního člověka to nejmenší, ale tomu kolaborantovi to muselo jít z úst moc těžce. Na druhou stranu už je Zeman duševně dávno za zenitem, snad se brzo odporoučí na druhej břeh řeky Stix a na jeho místo přijde někdo normálnější (hlavně ne Babiš) ale než se to vyřeší na Ukrajině, tak by bylo lepší českýho člověka nezatěžovat výběrem vhodnýho kandidáta a nechat tam ještě Milošovo tělo hnít, pakliže bude držet hubu a bude v ústraní si luštit sudoku.

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Asi máš pravdu, přinejmenším pravdy značný díl. Ale já, jakkoli Zemana nesnáším, se na veřejně dostupném fóru protentokrát jeho kritice vyhýbám. Přestože jsem se s ním za celou dobu jeho výkonu prezidentské funkce plně shodl tuším teprve podruhé (poprvé to bylo v otázce podpory Izraele a přesunu české ambasády do Jeruzaléma). Když se i on připojil kritikou Putina a odsudku zločinné ruské agrese proti Ukrajině k nám ostatním, jsem rád, že tedy veškerá vrcholná politická reprezentace Česka (včetně všech složek zákonodárných i výkonných) je v tom zajedno. – A nechce se mi momentálně tenhle souzvuk narušovat disonantními tóny připomínek něčeho… Číst vice »

Last edited 2 měsíců před by Vladimír T. Gottwald
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial